UPC Polska wdrożył chmurowy Anthos Google Cloud

UPC Polska przyśpiesza cyfrową transformację i jako pierwsza firma w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej wdrażając opartą na chmurze platformę – Anthos Google Cloud.

Pozwoli ona nie tylko efektywniej tworzyć i zarządzać nowoczesnymi aplikacjami dla klientów, ale także wyznaczy trendy na naszym rynku technologicznym.

Wprowadzona w zeszłym roku przez Google hybrydowa platforma usług chmurowych Anthos to innowacyjne narzędzie, umożliwiające jednoczesne uruchamianie i rozwijanie aplikacji lokalnie -w centrum danych UPC – oraz bezpośrednio w chmurze, także w modelu multi-cloud.

Dzięki zastosowaniu konteneryzacji, czyli topowego i niezwykle popularnego rozwiązania w branży IT, możliwe jest automatyczne zwiększanie wydajności aplikacji w okresie wzmożonego jej użycia. Nie wymaga to więc inwestowania w fizyczną architekturę stacjonarną, skracając czas i koszt wdrożenia aplikacji.

W UPC stawiamy na transformację cyfrową, by móc wprowadzać innowacyjne usługi podnoszące satysfakcję klientów i wyznaczać trendy na rynku. By to osiągnąć, potrzebujemy rozwiązań, które pozwalają szybko i zwinnie tworzyć, testować, aktualizować i zarządzać aplikacjami. Takim rozwiązaniem jest Anthos od Google Cloud, które podnosi efektywność i produktywność pracy zespołów IT, deweloperów i administratorów, minimalizując przy tym potrzebę ręcznej koordynacji i koszty. Jednocześnie, umożliwia automatyczne skalowanie aplikacji, by zapewniać niezawodność ich działania” – powiedziała  Monika Nowak-Toporowicz VP, Chief Technology and Information Officer, UPC w Polsce i na Słowacji.

Wdrożenie platformy Anthos, według firmy konsultingowej Forrester Research, pozwala firmom skrócić czas wprowadzania na rynek nowych rozwiązań czy aplikacji nawet trzynastokrotnie, dzięki większej wydajności pracy programistów i zespołów deweloperskich, zarządzania i modernizacji platformą.

Poprawia także wydajność aplikacji i pozwala na przejście z modelu tradycyjnego zarządzania bazami danych i narzędziami programistycznymi w kierunku pełnego cloud computingu i multi-chmury. Dodatkowo zastosowanie tych narzędzi w biznesie zwiększa elastyczność firmy i umożliwia szybsze wprowadzanie produktów na rynek, jednocześnie maksymalizując wykorzystanie zasobów.

Rozwój usług i ich dostarczanie klientom w niezakłócony sposób wymaga od firm czegoś więcej niż zbioru różnych technologii. Wiele przedsiębiorstw musi budować, modernizować i zarządzać swoimi aplikacjami szybciej i wydajniej niż kiedykolwiek, wykorzystując zarówno własną infrastrukturę, jak i usługi chmurowe. Dlatego Google Cloud udostępnił Anthos, czyli platformę umożliwiającą zarządzanie tworzeniem i rozwijaniem aplikacji natywnych w chmurze w dowolnym miejscu, bezpiecznie, szybko i opłacalnie. Anthos zapewnia spójne środowisko programistyczne i operacyjne zarówno w chmurze, jak i własnych centrach danych klientów” – powiedziała Magdalena Dziewguć, dyrektor rozwoju biznesu Google Cloud w Europie Środkowo-Wschodniej.

Platforma Anthos Google Cloud dla UPC została wdrożona przez Accenture Polska, przy współpracy z Google Cloud.