Polish Esport Cup 2020 rusza 11 maja

Polish Esport Cup 2020 – jedno z największych wydarzeń dla fanów gier komputerowych w Polsce rusza 11 maja i odbędzie się wyłącznie online.

W ramach wydarzenia gracze spróbują swoich sił w kultowej grze Counter-Strike: Global Offensive i najnowszej produkcji Riot Games – Valorant. Rozgrywki potrwają cztery tygodnie i zakończą się 7 czerwca, już dziś startują zapisy do wydarzenia.

Dla zwycięzców, a także widzów turnieju Polish Esport Cup 2020 organizatorzy oraz partnerzy przewidzieli liczne nagrody i atrakcje. Do rywalizacji w CS:GO staną amatorzy i zespoły półprofesjonalne, natomiast w pierwszym polskim turnieju w Valoranta w Polsce, który odbędzie się w ramach Polish Esport Cup 2020 do zabawy organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

W sumie o mistrzowskie tytuły bez wychodzenia z domu w całym wydarzeniu może walczyć około 10 tys. graczy. Wszystkie mecze obejrzymy podczas streamów z udziałem profesjonalnych komentatorów esportowych, w tym Piotra „izak” Skowyrskiego czy Łukasza „Prawus” Ganczewskiego.

Łączna wartość nagród pieniężnych i rzeczowych wynosi 50 000 zł. Ale to nie wszystko – finaliści Polish Esport Cup 2020 będą mogli w ramach wygranej dołączyć do akademii Actina PACT lub wziąć udział w profesjonalnym bootcampie zorganizowanym w bezpiecznym czasie i warunkach w nowoczesnym gaming house, gdzie trenują zawodnicy Actina PACT.

Od dawna marzyliśmy o tym, by stworzyć z naszymi partnerami niezapomniane wydarzenie esportowe dla wszystkich graczy. Epidemia COVID-19 przyspieszyła nasze działania i sprawiła, że dziś ten turniej nabiera bardzo ważnego, społecznego znaczenia. Z jednej strony wpisuje się w akcję #zostańwdomu, a z drugiej zapewnia uczestnikom i widzom efektywny czas spędzony na prawdziwych, esportowych emocjach. Jeśli dodamy do tego zasięg turnieju i atrakcje dla wszystkich zgromadzonych przed monitorami w swoich domach, to otrzymujemy prawdziwe święto dla fanów esportu, a dla niektórych być może rozpoczęcie profesjonalnej kariery w esporcie – mówi Michał Miłkowski, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Komponentów i marki PC Actina w ACTION.

Partnerami Polish Esport Cup 2020 zostały topowe marki gamingowe: AMD – producent wysokiej jakości procesorów, chipsetów do płyt głównych i kart graficznych doskonale znany graczom m.in. dzięki procesorom RYZEN, a także MSI – światowy lider produktów przeznaczonych dla graczy.

W gronie organizatorów Polish Esport Cup 2020, obok marki Actina, specjalizującej się w dostarczaniu spersonalizowanych rozwiązań PC dla graczy, jest również organizacja esportowa wspierana przez Actinę, czyli Actina PACT, która ma na swoim koncie organizację wielu eventów dla fanów gier komputerowych, w tym wydarzenia #PACTit CHALLENGE, w którym uczestniczyły czołowe polskie drużyny oraz zagraniczni goście. Nad oprawą medialną wydarzenia czuwa redakcja gram.pl – jeden z najstarszych polskich serwisów internetowych poświęconych grom komputerowym.

Actina – polska marka sprzętu komputerowego powstała w 2001 r. skierowana do klientów biznesowych i użytkowników domowych, w tym PC do gier (ACTINA gaming), workstation graficzne i dla streamerów; w 2006 r. ofertę marki uzupełniła linia serwerów Actina Solar stosowanych w rozwiązaniach SMB, jak i dla instytucji wymagających ogromnych mocy obliczeniowych (CERN). Marka Actina należy do ACTION S.A., firmy notowanej na GPW od 2006 r.