MediaMarkt cumuje na orbicie Allegro

Może to zbieg okoliczności, że w czasie pandemii MediaMarkt otwiera swoją strefę na Allegro. Niemniej to znak czasów, że międzynarodowa sieć stacjonarnych specjalistycznych sklepów z zakresu elektroniki użytkowej wchodzi na najpopularniejszą platformę ecommerce w Polsce.

Od początku kwietnia w sklepie MediaMarkt na Allegro dostępnych będzie 2 tysiące ofert
sprzętu i akcesoriów popularnych marek elektroniki użytkowej. Oferta obejmie również markowe produkty dostępne na wyłączność w MediaMarkt. Klienci będą mogli kupować produkty z oferty MediaMarkt i zamawiać dostawy z Allegro Smart! w całej Polsce.

Od teraz klienci na Allegro będą mogli wybierać z szerokiej gamy produktów popularnej elektroniki użytkowej z oferty MediaMarkt. Dzięki wejściu MediaMarkt na Allegro znajdą oni nie tylko produkty znanych marek, ale także marki własne MediaMarkt. Oferta na Allegro będzie obejmować także markowe produkty dostępne na wyłączność w MediaMarkt – mówi Michał Iwanciw, Dyrektor Segmentu Elektroniki Użytkowej w Allegro.

Kategoria Elektronika na Allegro jest coraz popularniejsza. W ciągu ostatnich 4 miesięcy klienci Allegro kupili 1,6 miliona akcesoriów GSM i 1,5 miliona drobnych urządzeń gospodarstwa domowego oraz wiele innych urządzeń elektronicznych z darmową dostawą Allegro Smart!.

Oferty MediaMarkt będą objęte tym pakietem bezpłatnych dostaw do tysięcy paczkomatów lub kurierem. Wkrótce zakupy będzie można odbierać w sieci punktów odbioru w ramach Allegro Smart! oraz w 88 sklepach MediaMarkt.

Rozszerzając zasięg działania o nowy kanał sprzedaży, MediaMarkt odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy elastycznie korzystają z różnych kanałów i internetowych platform sprzedażowych. Strategiczne partnerstwo z najpopularniejszym marketplace w Polsce wzmacnia pozycję naszej marki. Potencjał sprzedażowy Allegro pozwoli na dalsze zwiększanie konkurencyjności MediaMarkt na polskim rynku– mówi Alpay Güner, prezes MediaMarktSaturn Polska.

MediaMarkt ma w Polsce blisko 90 sklepów stacjonarnych i prowadzi  sklep internetowy
z elektroniką. Na razie, w związku z aktualną sytuacją pandemiczną, dostawy zakupów – poza punktami odbioru – odbywać się będą do drzwi klienta.

Wkrótce uruchomione zostaną usługi okołosprzedażowe, takie jak np. instalacja, pierwsze uruchomienie i konfiguracja urządzeń czy podłączenie sprzętu AGD do sieci gazowej, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.