Nowości dla domu od Panasonica

Panasonic zaprezentował tegoroczne nowości produktowe dla domu.

Telewizory

Zaprezentowane telewizory od Panasonic wyposażone zostały w inteligentny procesor HCX PRO, zapewniający wyświetlanie obrazu o jeszcze wyższym poziomie szczegółowości. Telewizory Panasonic obsługują formaty HDR10+, HDR10 i HLG.

W porównaniu do modeli telewizorów z ubiegłych lat, nowy TX-HZ1000 cechuje się jeszcze bardziej przecyzyjnym odwzorowaniem kolorów i ulepszoną gradacją. Innowacyjne rozwiązania, takie jak Fillmmaker Mode oraz technologia Intelligent Sensing, pozwalają cieszyć się znakomitą jakością obrazu zarówno w ciemnym, jak i w dobrze oświetlonym pomieszczeniu.

Cechą odróżniającą TX-HZ1500 od poprzedniego modelu serii jest wykorzystanie w nim mocniejszego, 80-watowego systemu audio, który oferuje 360-stopniowy układ Soundscape. Wbudowane, skierowane ku górze głośniki, generują czysty, przestrzenny dźwięk, bogaty w głębokie brzmienie basów. Takie rozwiązanie sprzyja tworzeniu wielowymiarowej sceny dźwiękowej i wykreowaniu tzw. Efektu zanurzenia w dźwięku.

Serię flagowych telewizorów OLED 2020 roku zamyka model TX-HZ2000, cechujący się jeszcze lepszą jakością obrazu i jasnością przewyższającą możliwości poprzedniego modelu o 20%. Służy temu implementacja specjalnego panelu Master HDR OLED Professional Edition. Połączenie tych parametrów z profesjonalnym systemem dźwiękowym pozwoli użytkownikom w pełni zanurzyć się w centrum akcji wyświetlanego filmu.

Zaprezentowane telewizory Panasonic OLED dostępne są w dwóch rozmiarach – 55 i 65 cali.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały także trzy nowe modele telewizorów 4K LCD. Telewizory tej linii, podobnie jak modele OLED, obsługują najpopularniejsze formaty HDR i optymalizują kolorystykę, zapewniając widzom najwyższą jakość obrazu.

Telewizory linii HX800 oferują wysoki poziom kontrastu i głebi, co sprawia, że są one znakomitym, a jednocześnie szeroko dostępnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników kina. Model HX800 oferowany jest w czterech wielkościach ekranu: 40, 50, 58 i 65 cali.

W modelu HX900 producent poszerzył parametry, wykorzystując panel LCD typu IPS, który zapewnia jeszcze szerszy kąt widzenia i zwiększoną jasność obrazu. Takie telewizory doskonale radzą z odwzorowaniem dynamicznego ruchu, a więc idealnie nadają się, na przykład, do oglądania pełnych detali thrillerów czy sportu. Telewizor HX900 dostępny jest w czterech rozmiarach: 43, 49, 55, i 65 cali.

Ostatni model telewizorów z tej generacji Panasonic HX940 wyróżnia się natywnym odświeżaniem 100 Hz oraz technologią lokalnego ściemniania dla poprawy kontrastu. Dzięki temu zyskujemy wyrazistość i głębię kolorów, niezależnie od źródła obrazu. Telewizory z serii HX940 będą dostępne w największym zakresie rozmiarów: 43, 49, 55, 65 i 75 cali.

Najnowsze telewizory Panasonic wyróżniają się wyższą niż dotychczas funkcjonalnością, którą zapewnia inteligentny system operacyny My Home Screen 5.0 oraz kombatybilność wszystkich modeli z asystentami osobistymi: Asystentem Google oraz Amazon Alexa. Doświadczenie korzystania z urządzeń Panasonic wzbogaca więc dodatkowo możliwość głosowego zarządzania najważniejszymi funkcjami telewizora.

Sprzęt audio

Podczas Range Review Meeting 2020 Panasonic zaprezentował najnowsze urządzenia z segmentu audio z serii DAB+. To produkty opracowane z myślą o codziennym komforcie, cechujące się wysokiej jakości dźwiękiem, intuicyjną obsługą oraz mniejszym poborem mocy.

  1. RC-D8 – Radio DAB+ z budzikiem
  2. RF-D30BT – Radio odporne na zachlapania
  3. SC-DM502 – System stereo klasy premium

Radio z budzikiem D8 DAB+ zostało wyposażone w duży wyświetlacz i posiada funkcję podwójnego alarmu z możliwością ustawienia kilku czasów budzenia. Dzięki temu, można być spokojnym, że dzień zacznie się bez pośpiechu, przy dźwiękach ulubionej, porannej audycji radiowej.

D30BT to przenośne radio z serii DAB+, które będzie towarzyszyć nam podczas wykonywania codziennych czynności, nawet w kuchni oraz łazience, dzięki odporności na zachlapania i możliwości zasilania bateryjnego. Ani szum wody, ani hałas, emitowany przez inne urządzenia, nie zaburzą dźwięku, generowanego przez potężne 10-centymetrowe głośniki D30BT. Urządzenie dodatkowo przyda się w kuchni – wbudowany minutnik będzie pomocny podczas przygotowania posiłków.

Dzięki specjalnej drewnianej obudowie głośnika, system DM502 pozwala cieszyć się bogatą paletą krystalicznych dźwięków. Co więcej, DM502 nie ogranicza nas do słuchania muzyki wyłącznie z płyt CD albo radia. Swoje ulubione utwory możemy odtwarzać bezpośrednio z telefonu, z którym urządzenie łączy się za pomocą funkcji Bluetooth. Głośnik Panasonic DM502 będzie więc doskonałym wsparciem podczas organizowania domowych imprez oraz wykonywania porannej gimnastyki.

Kuchenka parowa

Błyskawiczne przygotowywanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków i równoczesne przyrządzanie dwóch rożnych potraw, a wszystko w zgodzie z japońską sztuką gotowania na parze – takie możliwości daje nowa parowa kuchenka mikrofalowa Panasonic NN-CS89L. Zamknięty minimalistycznej, eleganckiej formie Panasonic 4 w 1 Combi Steam Oven, wykorzystujący technologię turbopary (Turbo Steam) to najpotężniejszy model spośród kuchenek marki.

Oferuje 12 fabrycznie skonfigurowanych programów kombinowanych oraz aż 36 programów gotowania automatycznego umożliwiają przygotowywanie wykwintnych i jednocześnie zdrowych potraw niezależnie od poziomu zaawansowania kucharzy. Dodatkowo, praktyczną funkcją kuchenki parowej Panasonic jest wbudowany czujnik Genius Sensor, który ocenia status przygotowania potraw i pomaga stwierdzić, czy danie jest już gotowe.