Nowe laptopy Dell ze sztuczną inteligencją

Dell Technologies wraz z nowymi produktami zapowiada początek nowej ery na rynku komputerów PC i monitorów.

Dell Technologies prezentuje najnowsze modele laptopów Latitude i XPS oraz
monitorów. Urządzenia wykorzystują sztuczną inteligencję, są gotowe na
łączność 5G oraz wyróżniają się oryginalnym wzornictwem. Dzięki zastosowaniu
najnowszych technologii idealnie sprawdzą się jako zaawansowane narzędzia do
pracy, a w czasie wolnym zapewnią maksimum wrażeń z odtwarzanych
multimediów.

Latitude 9510 to 15-calowy laptop wspierany przez sztuczną inteligencję, który
umożliwia profesjonalistom maksymalne wykorzystanie czasu pracy
Dell przedstawił komputery serii Latitude 9000 ― najwyższej klasy laptopy dla osób
spędzających dużo czasu w podróży.

Nowy model Latitude 9510 ma zapewniać użytkownikom biznesowym dokładnie to, czego szukają: bardzo długi czas pracy bez ładowania (nawet ponad 30 godzin [1]), gotowość do działania w technologii 5G, znakomite funkcje audio oraz inteligentne rozwiązania zwiększające produktywność.

Latitude 9510 to najmniejszy i najlżejszy na świecie komercyjny 15-calowy komputer PC [2]. Choć został wyposażony w ekran o przekątnej 15 cali, ma takie same wymiary, jak większość laptopów 14-calowych. Ważący niespełna 1,5 kg komputer z łatwością zmieści się nawet w niewielkiej torbie. Nie jest więc dużym obciążeniem w podróży, zwłaszcza że nie wymaga zabierania dodatkowych ładowarek, adapterów czy głośników potrzebnych podczas pracy.

Pracownik, który ma do dyspozycji większy ekran, najszybszą łączność Wi-Fi 6 [3] i technologię szerokopasmową 5G [4], może efektywnie pracować praktycznie z każdego miejsca na świecie. Anteny 5G są wbudowane w głośniki, dzięki czemu nie wpływają na rozmiar i wygląd wyświetlacza InfinityEdge. Wentylator z łopatkami z włókna węglowego oraz podwójne przewody odprowadzające ciepło sprawiają, że urządzenie nie nagrzewa się.

Komputer Latitude 9510 posiada certyfikat Project Athena. Jest wyposażony w procesory Intel® Core™ i7 nawet dziesiątej generacji oraz technologię vPro. Zamknięty w obudowie z frezowanego aluminium ze szlifowanymi krawędziami, spełnia oczekiwania profesjonalistów, dla których liczy się nie tylko wydajność, lecz również dobry styl i design.

Latitude 9510, wyposażony jest w pierwszą na świecie zautomatyzowaną technologię, opartą na sztucznej inteligencji. Pracujące w tle nowe oprogramowanie Dell Optimizer zwiększa wydajność urządzenia:

● ExpressResponse przyspiesza reakcję. Funkcja, w której wykorzystano technologię Intel ® Adaptix, jest oparta na uczeniu maszynowym i preferencjach użytkownika. Umożliwia szybsze uruchamianie często używanych aplikacji i błyskawiczne przełączanie między nimi. Zwiększa ogólną wydajność aplikacji, co przekłada się na produktywność użytkowników.

● ExpressCharge wydłuża czas pracy na zasilaniu z akumulatora. Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe wydłużają żywotność akumulatora z uwzględnieniem wzorców jego wykorzystania przez użytkownika oraz typowego zużycia energii. Gdy stopień naładowania akumulatora spadnie poniżej określonego poziomu, komputer Latitude 9510 precyzyjnie dostosuje swoje ustawienia w sposób oszczędzający zasoby, na przykład poprzez przyciemnienie ekranu. Użytkownik może również wybrać najlepszy tryb ładowania, taki jak
ExpressCharge Boost, który pozwala naładować akumulator do poziomu 35% w
ciągu zaledwie 15 minut [5] i szybko wznowić pracę w krytycznym momencie.

● ExpressSign-in umożliwia szybkie i bezpieczne logowanie. Funkcja wyczuwa obecność użytkownika. Przyspiesza logowanie oraz zwiększa bezpieczeństwo i wydajność. Jest oparta na czujniku zbliżeniowym firmy Dell wykorzystującym technologie Intel ® Context Sensing i Windows Hello.

● Funkcja Intelligent Audio sprawia, że nie jest potrzebny dodatkowy głośnik. Laptop posiada wbudowane, skierowane w górę głośniki, wzmacniacz o dużej mocy oraz cztery mikrofony z funkcją redukcji szumu. Funkcja Intelligent Audio eliminuje echo i szumy w tle w każdym pomieszczeniu oraz sprawia, że uczestnicy konferencji słyszą się wyraźnie.

Laptopy Latitude, podobnie jak wszystkie urządzenia firmy Dell klasy Trusted Devices ,
są najbezpieczniejszymi komercyjnymi komputerami PC [6] dostępnymi na rynku, stwierdza producent.

Korzystające z nich firmy mają więc pewność, że ich sprzęt jest bezpieczny na
wszystkich poziomach urządzenia i oprogramowania, dodano także. Dzięki rozwiązaniu Dell Technologies Unified Workspace właściciele nowych komputerów mogą produktywnie pracować już od pierwszego dnia ich użytkowania. Informatycy zyskują zaś zautomatyzowane, otwarte i inteligentne rozwiązania do zarządzania, za pomocą których można łatwo wdrażać, zabezpieczać i wspierać wszystkie urządzenia używane w przedsiębiorstwie.

Dell XPS 13 9000 Series (Model 9300) non-touch notebook computer, codename Modena.

XPS 13: Pierwszy na świecie czterostronny wyświetlacz z technologią InfnityEdge, praktycznie bez ramek

Dell zaprezentował swój nowy komputer XPS 13 ― elegancko wykonany laptop o nowoczesnym wzornictwie, zapewniający użytkownikom znakomite wrażenia. Wyposażony w imponujący wyświetlacz, szeroką klawiaturę, powiększony touchpad i mechanizm umożliwiający otwarcie jedną ręką, stanowi doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności. W produkcji komputera wykorzystano takie materiały, jak frezowane aluminium, włókno węglowe, tkanina z włókna szklanego oraz hartowane szkło Corning ® Gorilla ® . Dzięki temu urządzenie charakteryzuje się niezwykłą trwałością, mimo niewielkiej wagi.

Z myślą o użytkownikach, którym zależy na maksymalnym wykorzystaniu powierzchni monitora, Dell zastosował w komputerze XPS 13 technologię InfinityEdge, która sprawia, że ekran praktycznie nie ma ramek, a XPS 13 jest mniejszy i cieńszy niż modele produkowane wcześniej. Nowy wyświetlacz InfinityEdge 16:10 jest o 6,8% większy (sięga do wszystkich czterech krawędzi) i ma o 25% większą jasność od poprzednich modeli. Dzięki zwiększonej powierzchni, ekran sprawdza się znakomicie zarówno w pracy podczas wykonywania wielu zadań jednocześnie, jak i w trakcie oglądania najnowszych hitów kinowych.

Nowy model, podobnie jak poprzednie, zawiera 13,4-calowy wyświetlacz w 11-calowej obudowie, która bez problemu mieści się na tacy w samolocie. Fani laptopów XPS z pewnością będą zadowoleni.

Laptop XPS 13, który otrzymał certyfikat Projektu Athena, został wyposażony w mobilne procesory Gen Intel ® Core™ 10nm dziesiątej generacji i może pracować bez ładowania nawet przez 19 godzin. To znakomita propozycja dla użytkowników mobilnych, którzy szczególną uwagę przykładają do wydajności i zasilania laptopa. Dodatkową zaletą tego produktu jest prostsze, bardziej ekologiczne i łatwiejsze w recyklingu opakowanie bez pianki. XPS 13 jest dostępny w wersji tradycyjnej z systemem operacyjnym Windows 10 lub w wersji dla programistów (Developer Edition) z systemem Ubuntu 18.04LTS.

Monitory Dell 

Producent zaznacza, że od sześciu lat 7 monitory firmy Dell są liderami światowych rankingów. Doskonale spełniają zróżnicowane wymagania zarówno użytkowników biznesowych, jak i entuzjastów gier. Nowy Dell 86 4K Interactive Touch Monitor doskonale sprawdzi się jako centrum komunikacji w każdej sali konferencyjnej lub klasie, umożliwiając użytkownikom efektywną współpracę.

Na wyświetlaczu monitora UltraSharp 43 4K USB-C można jednocześnie oglądać treści pochodzące z czterech podłączonych do niego komputerów 8 . Kolejny nowy produkt, UltraSharp 27 4K USB-C Monitor, wyposażony w technologię DisplayHDR TM 400 z certyfikatem VESA, ma największe pokrycie kolorów w swojej klasie 9 , co zapewnia wyjątkowo realistyczne odwzorowanie barw. Z kolei nowy monitor Alienware 25 Gaming został zbudowany z myślą o szybkości.

Ma wręcz niewiarygodne pokrycie kolorów sRGB na poziomie 99%, a dzięki szybkiej technologii IPS zapewnia bogatą gamę barw, częstotliwość odświeżania 240 Hz i niezwykle krótki czas reakcji (1 ms). Urządzenie zostało wyposażone w kartę AMD Radeon FreeSync i jest zgodne ze standardem G-Sync, wymieniono w informacji.

 

[1] Czas pracy bez ładowania został określony na podstawie wstępnych testów komputera Latitude 9510 z procesorem Intel Core i5-10210U, 16 GB pamięci RAM, dyskiem SSD 256 GB, akumulatorem o pojemności 88Whr i wyświetlaczem FHD bez funkcji dotykowej, w oparciu o test wydajności Mobile Mark 2014 dostępny pod adresem www.bapco.com. Wyniki testu zostały podane wyłącznie w celach porównawczych. Rzeczywisty czas pracy akumulatora może być znacznie krótszy, niż pokazują wyniki testu i może się różnić w zależności od konfiguracji produktu i sposobu jego używania, oprogramowania, warunków operacyjnych, ustawień zarządzania zasilaniem i innych czynników. Z czasem długość pracy akumulatora będzie się zmniejszać.

[2] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w listopadzie 2019 r. Najmniejszy wskaźnik odnosi się do łącznej powierzchni notebooków.

[3] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w listopadzie 2019 r., z wykorzystaniem opublikowanych przez firmę Intel wyników dotyczących maksymalnej szybkości, porównujących systemy Intel 9560 Jefferson Peak 2, Wi-Fi 5 2x2AC (1,73 Gb/s) oraz Intel Wi-Fi 6 Harrison Peak 2, 2x2AX (2,4 Gb/s).

[4] Rzeczywiste parametry zależą od abonamentu internetowego i zasięgu operatora; szybkość może być inna. Mają zastosowanie dodatkowe opłaty. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z operatorem.

[5] Na podstawie analizy przeprowadzonej przez firmę Dell w lutym 2019. Dotyczy użycia systemów Dell z technologią ExpressCharge. Gdy używane jest oprogramowanie Dell Power Manager, wybór opcji ExpressChargeTM może spowodować naładowanie akumulatora z poziomu 0% do 80% w ciągu 60 minut. Po osiągnięciu 80% tempo ładowania wróci do normalnego trybu. Zalecane jest używanie tej funkcji z zasilaczem dostarczonym przez firmę Dell. Zasilacz o mniejszej pojemności nie jest zalecany. Z powodu tolerancji systemu rzeczywisty czas ładowania może się różnić o +/-10% od podanego.

[6] Na podstawie analizy wewnętrznej przeprowadzonej przez firmę Dell w styczniu 2019 roku. Stwierdzenie oparte na porównaniu produktów nie ma zastosowania w Chile, Chinach, Kolumbii, Kostaryce, Gwatemali, Hongkongu, Korei, Malezji, Rosji, Republice
Południowej Afryki, Tajwanie, Ukrainie, Wenezueli i Wietnamie.