HP Elite Dragofly w Polsce w I połowie grudnia

HP Inc wpuści do sprzedaży Polsce w I połowie grudnia najlżejszy kompaktowy komputer konwertowalny na świecie, HP Elite Dragonfly.
Producent zapowiada, że urządzenie zapowiada nową erę mobilności i pomimo niezwykle smukłej konstrukcji, oferujemoc niezbędną do pracy i rozrywki oraz najwydajniejszą baterię w 13-calowym komputerze konwertowalnym, która wystarczy nawet na 24,5 godziny pracy.
Znakomite wzornictwo i lekkość
HP Elite Dragonfly ma zmieniać sposób pracy i korzystania z rozrywki. To komputer, który waży niespełna kilogram, został wykonany z wytrzymałego stopu magnezu i jest dostępny w przykuwającym wzrok, opalizującym kolorze Dragonfly Blue. Ponadto oferuje trzy warianty wyświetlacza: Full HD z jasnością do 500 nitów(zgodny z  wymogami trybu HDR), Full HD z jasnością dochodzącą do 1000 nitów oraz HP SureView oraz 4K z jasnością do 500 nitów.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że współczesnych użytkowników nowych technologii, zwłaszczatych najbardziej wymagających, coraz trudniej czymkolwiek zaskoczyć. W HP staramy się jednak dostrzegać ich potrzeby i wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Dlatego też, dla tych, dla których komputer stał się narzędziem tak osobistym, jak na przykład smartfon, stworzyliśmy komputer ważący niespełna kilogram, zamknięty w niezwykle atrakcyjnej obudowie. Wierzymy, że zaprezentowany dziś Dragonfly zwiększy komfort użytkowania osób, które ze względu na charakter swojej pracy często podróżują, a jednocześniecenią sobie nietuzinkowy design oraz wysoką funkcjonalność i wydajność, tak ważne w biznesie podkreśliła Anna Ostafin, Business Notebooks Category Manager, HP Inc Polska.
Zgodny z Projektem Athena
Komputer jest zgodny z docelowymi specyfikacjami i kluczowymi założeniami innowacyjnego intelowskiego programu „Projekt Athena” i wyposażono go w procesor Intel® Core™ vPro™ 8. Generacji, Wi-Fi 6, które oferuje nawet trzykrotnie większą szybkość transmisji plików, niż Wi-Fi 5 oraz opcjonalny gigabitowy modem 4G LTE. Na uwagę zasługuje także ultralekka, cicha i podświetlana klawiaturaz touchpadem, która zapewnia najwyższy komfort pracy.
Wśród jednych z ważniejszych elementów wyposażenia, warto wyróżnić technologię HP Sure Sense, która chroni użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem przy użyciu SI czy filtr prywatności HP Sure View Gen3. Będzie to jednocześnie pierwszy laptop HP wyposażony w pakiet HP WorkWell, który przypomni o robieniuprzerw i dostarczy wiele osobistych wskazówek zwiększających produktywność.
Z myślą o środowisku
HP Elite Dragonfly to też pierwszy na świecie notebook wykonany częściowo z tworzyw sztucznych, które odzyskano podczas oczyszczania oceanów. HP podejmuje odpowiedzialne decyzje odnośnie plastikowych elementów w swoich urządzeniach, w tym komponentów obudowy głośnika.
Ceny i dostępność
HP Elite Dragonfly będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie grudnia w cenie od 8999 zł brutto.
HP Inc. tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi. Szerokie portfolio produktów firmy obejmuje komputery osobiste, drukarki, urządzenia do druku 3D oraz usługi, które sprostają nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniom