Oko w oko z przełomową technologią

Na polski rynek trafiły do sprzedaży soczewki ACUVUE OASYS with Transitions  Light Intelligent Technology. To pierwsze „rozumiejące światło” soczewki kontaktowe, które korygują widzenie i dostosowują się do intensywności światła 1,4,5,6, zapewniając ochronę oczu oraz niespotykany dotąd komfort podczas użytkowania soczewek na co dzień 2,3.

Te nowatorskie światłoczułe soczewki wykraczają poza dotychczasowe kategorie produktów optycznych. Są wynikiem długoletnich badań oraz współpracy strategicznej firm Johnson & Johnson Vision – wiodącego producenta soczewek kontaktowych oraz Transitions Optical Limited – światowego lidera w technologii zarządzania światłem.

W ubiegłorocznym plebiscycie Best Innovations 2018, magazyn TIME wyróżnił je jako jedną z najbardziej przełomowych innowacji z obszaru Health & Wellness. Od początku sierpnia są dostępne również w Polsce w wybranych salonach optycznych m.in. w sieci Trendy Opticians.

Dynamiczne i skuteczne w każdych warunkach

Zaawansowane technologicznie, dwutygodniowe soczewki ACUVUE OASYS with Transitions zostały stworzone z myślą o współczesnym trybie życia – są równie dynamiczne i nowoczesne, co korzystający z nich konsumenci. Sprawdzą się doskonale podczas uprawiania sportu w pełnym słońcu, przy pracy przed ekranem w sztucznym oświetleniu oraz podczas nocnej przejażdżki po rozświetlonych neonami ulicach.

Soczewki ACUVUE OASYS with Transitions ograniczają wpływ jasnego światła w pomieszczeniach i na zewnątrz, filtrują nadmiar światła HEV (High Energy Visible Light) i zapewniają lepszy kontrast4,5,6. Dzięki unikatowej, „rozumiejącej światło” technologii zmniejszają jego intensywność dla oczu, adaptując się samoczynnie w zależności od warunków1,3.

Jak to działa?

Soczewki ACUVUE OASYS with Transitions aktywowane są przez wysokoenergetyczne światło (UV i HEV). Im więcej tego światła, tym bardziej zabarwi się soczewka. W pomieszczeniach, gdy soczewka jest niemal przezroczysta, dalej filtruje ok. 15% światła, co już może wpływać na lepszy komfort użytkowania.

W słoneczny dzień, soczewka zabarwi się w mniej niż 60s, natomiast powrót do przezroczystości może potrwać do 30s dłużej.1,2

Przy pełnej aktywacji, soczewki filtrują 70% widzialnego światła, jednak oczy chronione są przez cały czas użytkowania – nawet w stanie przezroczystym2. ACUVUE OASYS with Transitions zapewniają najwyższy wśród dostępnych na rynku soczewek kontaktowych stopień blokowania promieniowania UV: 99% UVA oraz 100% UVB2.

Należy jednak pamiętać, że soczewka kontaktowa chroni jedynie fragment oka, który przykrywa. Nie zwalnia to więc z konieczności korzystania z okularów przeciwsłonecznych; wręcz przeciwnie – ich stosownie może się idealnie uzupełniać.

Sprawdź na własne oczy

Korzyści płynące z adaptacji świetlnej, jaką gwarantują soczewki ACUVUE OASYS with Transitions, może odczuć każdy, kto dotychczas skarżył się na dyskomfort widzenia w zmiennych warunkach świetlnych7. Mrużenie w odpowiedzi na ostre światło zostanie zminimalizowane – soczewki zmniejszą negatywny wpływ światła na oczy i pozwolą cieszyć się każdą chwilą z pełną ostrością widzenia.

Ten nowatorski wynalazek, rewolucjonizujący rynek optyczny, od początku sierpnia dostępny jest w Polsce, w wybranych salonach. O działaniu innowacyjnych soczewek najlepiej przekonać się na własne oczy. W Warszawie można się umówić na dopasowanie soczewek ACUVUE OASYS with Transitions m.in. w salonach Trendy Opticians.

Przeszkoleni optometryści wykonają badanie wzorku, dobiorą odpowiednie parametry soczewki oraz doradzą w zakresie prawidłowej pielęgnacji.

źródło: spółka

opracował: Arkadiusz Gawłowski