Intel Extreme Masters Katowice 2020 z pulą nagród 500 tys. USD

Intel Extreme Masters Katowice 2020 z pulą nagród o wartości 500,000 dolarów to pierwszy turniej rangi Masters w CS:GO, w ramach ESL Pro Tour. 

Intel, jedna z największych firm w branży technologicznej oraz ESL, największa firma esportowa, po raz kolejny zorganizują Intel Extreme Masters (IEM) w Katowicach, które odbędzie się w weekend – 28 lutego do 1 marca 2020 roku. Oprócz udziału w Intel® Grand Slam, tegoroczny IEM Katowice, na kultowej arenie Spodka, zaprezentuje pierwsze Mistrzostwa CS:GO organizowane przez ESL, w ramach ESL Pro Tour.

Podczas IEM Katowice 2020 odwiedzający będą mogli śledzić zmagania w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), odwiedzić IEM Expo oraz wziąć udział w wielu atrakcjach.

Przez cały tydzień rozgrywek 16 najlepszych drużyn CS:GO z całego świata, będzie walczyć o pulę nagród o wartości 500,000 dolarów, tytuł pierwszego w historii Master Champion oraz punkty w rankingu Intel® Grand Slam: 28 lutego – 1 marca: Główne zmagania odbędą się w legendarnej arenie Spodka, gdzie sześć drużyn będzie walczyć w play-offach. Zwieńczeniem turnieju będzie Wielki Finał i ukoronowanie zwycięzców.

„W Katowicach nie tylko pamiętamy, ale również tworzymy historię esportu. Intel® Extreme Masters będzie bardzo wyjątkowy pod tym względem,” powiedział Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL. „Kiedy w 2013 roku wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy, rozpoczęła się era mega turniejów esportowych. Teraz, wraz z pierwszym w historii Masters Championship ESL
Pro Tour zapoczątkujemy kolejny etap”.

IEM Katowice 2020 będą pierwszymi rozgrywkami Master Championship, jakie odbędą się w ramach ESL Pro Tour. Rywalizacja na najwyższym poziomie, z najlepszymi graczami na świecie, w ramach cyklu, który liczy ponad dwadzieścia turniejów rozgrywanych na całym świecie.

IEM Expo, wiodące tragi esportu i gier, odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (ICC). W ciągu trzech dni (od 28 lutego do 1 marca) odwiedzający będą mieli okazję sprawdzić rozwiązania najlepszych marek z branży, wziąć udział w pokazach najnowszych rozwiązań sprzętowych, a także spotkać popularnych influencerów.

„Intel Extreme Masters to niesamowite wydarzenie łączące niepowtarzalne emocje zarówno fanów, jak i graczy oraz najbardziej zaawansowaną technologię i ekscytujące gry. Zaangażowanie się w te wyjątkowe momenty w grze jest w samym DNA Intel i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej niesamowitej podróży. Razem z ESL podnieśliśmy poprzeczkę do niewyobrażalnych wcześniej poziomów” – powiedział Krzysztof Jonak, EMEA Territory Billings Accounts, w firmie Intel.

IEM Katowice 2020 to jeszcze bardziej ekscytujące momenty esportu dzięki organizacji innych mistrzostw – w tym finału 2. etapu Quake Pro League. W ciągu dwóch dni, dwudziestu czterech najlepszych graczy Quake z całego świata będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

„IEM nie jest wydarzeniem, które tylko na kilka dni zmienia miasto. Bez cienia przesady mówi się, że Katowice stały się globalną stolicą esportu, bo to właśnie u nas odbywają się rozgrywki finałowe. To wpływa z jednej strony na globalną promocję Katowic, z drugiej na realne zyski dla naszych mieszkańców. Postawię tezę, że Katowice nie byłyby dzisiaj w tym miejscu, a przynajmniej nie w takiej skali, gdyby nie pomysł, żeby zainwestować w ściągnięcie do Katowic najlepszych globalnych zawodników w dyscyplinach… esportu! Niejeden samorządowiec popukałby się wtedy w głowę na myśl wydania dużych pieniędzy i użyczenia hali „Spodka” tysiącom komputerowych „nerdów”, ale mój poprzednik, który bynajmniej nie gra w gry komputerowe, w inicjatywie dostrzegł coś wyjątkowego i postanowił taki pomysł wesprzeć. Ale chyba nawet on nie przypuszczał, jak ten projekt zmieni nasze miasto i stanie się kamieniem milowy rozwoju na długie lata”. – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W 2019 roku, w ciągu dwóch weekendów, ESL i Intel® zgromadzili w katowickim Spodku 174,000 fanów, dzięki czemu był to najchętniej oglądalny turniej CS:GO w historii ESL (157 milionów godzin treści, oglądanych przez 230 milionów fanów na wielu platformach). Rozgrywki w ramach Intel Extreme Masters 2020, zagoszczą w Katowicach ósmy rok z rzędu i będzie to 78. przystanek IEM.