Szef Microsoftu wymienia polski MedApp w liście do akcjonariuszy

Satya Nadella, CEO Microsoft, wymienił MedApp – spółkę z sektora telemedycznego, notowaną na NewConnect, w liście do akcjonariuszy w ramach raportu za 2018 r.

“In Poland, MedApp is using HoloLens to help cardiologists visualize a patient’s heart as it beats — in real time — reducing the amount of time they then need to perform open-heart surgery” – pisze Satya Nadella wymieniając przykłady zastosowania technologii koncernu wśród spółek na świecie.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie – telemedycynie. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D. MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA.

W lipcu MedApp podpisał list intencyjny z Future Processing – strony zawartego zadeklarowały chęć nawiązania współpracy (w ramach rozwoju należącej do MedApp telemedycznej platformy CarnaLife) w zakresie rozwiązań do symulacji danych i obrazowanie 3D i 4D w obszarze onkologii i kardiologii.

We wrześniu MedApp podpisał list intencyjny z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym (WUM), który otwiera drogę do szerszej współpracy, np. w postaci wykorzystania przez placówki medyczne należące do WUM rozwiązań firmy w codziennej diagnostyce.