„Poproszę do Barcelony” – wyjazdy zagraniczne przez aplikację taxi

Z pozoru bardzo tradycyjna gałąź gospodarki, czyli transport dzięki procesom cyfryzacyjnym odnosi niejednokrotnie zaskakujące efekty. Dzięki taksówkarskiej aplikacji coraz częściej pojawiają kursy przez Europę. Mytaxi  odnotowuje znaczny wzrost liczby kursów, które pasażerowie realizują poza swoim krajem. Polscy użytkownicy mytaxi najczęściej podróżują m.in. do Barcelony, Berlina i Rzymu, a w Polsce z cudzoziemców taksówkę zamawiają najczęściej Niemcy i Hiszpanie. W efekcie już co dziesiąty pasażer taksówki w Warszawie pochodzi z innego kraju.

Prawie połowa (42%) kursów taxi realizowanych zagranicą przez Polaków odbywa się w Niemczech. W czołówce krajów, w których Polacy najczęściej zamawiają taxi, znajduje się również Hiszpania (20%), Irlandia (16%) i Włochy (9%), podaje mytaxi.

W ocenie operatora aplikacji, wzrost liczby przejazdów zagranicznych mytaxi potwierdza, że zamawianie taksówki przez aplikację jest dużym ułatwieniem podczas podróży poza krajem. Zagraniczne przejazdy realizują w dużej mierze klienci biznesowi, którzy korzystają z mytaxi w ramach Konta Firmowego.

„Dzięki jednej aplikacji podróżujący mogą zamówić przejazd z lub na lotnisko, bez potrzeby wyszukiwania lokalnej korporacji. Wysoki udział przejazdów zagranicznych to również ogromna przewaga dla kierowców współpracujących z mytaxi, których baza pasażerów nie ogranicza się tylko do lokalnego rynku. Widzimy to szczególnie na przykładzie popularnych wśród turystów miast, takich jak Barcelona czy Rzym, w których co drugi pasażer mytaxi pochodzi z zagranicy” – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

Zestawienie danych mytaxi dotyczących przejazdów zagranicznych pokazało, które kierunki są popularne wśród Polaków oraz pasażerowie jakich narodowości korzystają z taksówek w Polsce.

Spośród zagranicznych pasażerów taksówek w Polsce co piąty pochodzi z Niemiec, a co dziesiąty z Hiszpanii. Co ciekawe, w czołówce narodowości znaleźli się również Amerykanie. Zagraniczni pasażerowie taksówek w stolicy Polski stanowią 10%.

Wraz ze wzrostem liczby międzynarodowych przejazdów, mytaxi rozszerza swoją działalność na kolejne miasta w Europie. Od początku 2018 roku udostępniło swoją usługę w dziewięciu nowych miastach: Porto, Nottingham, Brighton, Manchesterze, Edynburgu, Oxfordzie, Reading, Katowicach i Poznaniu. mytaxi planuje wystartować w kolejnych nowych miastach europejskich jeszcze w tym roku.