Startupy w Europarlamencie

Glowfly zaprezentuje 50 technologicznych startupów z Europy, w tym 5 z Polski, w Europarlamencie

Polska firma Glowfly prowadziła rekrutację i selekcję 50 technologicznych startupów z całej Europy, w tym aż 5 z Polski, które teraz będą mogły w Brukseli na European Parliament Hemicycle przedstawić 90- sekundowe pitche przed blisko 800 osobami, w tym inwestorami z całego świata, czy politykami jak np. Jerzy Buzek. Wydarzenie odbędzie się w ramach 9th European Innovation Summit we wtorek, 28 listopada.

„European Innovation Summit pierwszy raz otwiera się również na startupy, dodając dzień poświęcony tylko im czego mamy przyjemność być współgospodarzami. W planie pitche, ale także showcase’y, workshopy i spotkania matchmakingowe, gdzie startupy będą mogły randkować z inwestorami. Liczymy, że będzie to inicjatywa cykliczna i na stałe dołączy do unijnego kalendarza” – mówi współwłaściciel Glowfly Aleksander Świerczyński.

Glowfly odpowiada za rekrutację i organizację tego wydarzenia wraz z Parlamentem Europejskim, po którego stronie stoi za tym Knowledge4Innovation.

Kryteria wyboru kandydatów do pokazów to m.in.:
* Startup musi mieć siedzibę w Europie
* Jego twórcy muszą mieć mniej niż 35 lat
* Startupy muszą pokazać, że ich oferta może potencjalnie „skruszyć” (disrupt) rynek warto miliardy dolarów i mieć wpływ na społeczeństwo

Poniżej informacje o polskich startupach uczestniczących w wydarzeniu:

ProperGate zrewolucjonizował podejście do planowania procesów logistycznych na budowach dzięki innowacyjnemu narzędziu wspomagającemu zarządzanie łańcuchem dostaw oraz urządzeniami na
budowie. ProperGate zostało z sukcesem wdrożone na budowie najwyższego biurowca w UE co zaowocowało ograniczeniem emisji CO2 oraz zminimalizowaniem wpływu realizacji projektu na ruch drogowy w sąsiedztwie budowy.

Skirware to polsko-szwedzki startup, wdrażający innowacyjny ekosystemem edukacyjny oparty o technologię druku 3D. Misją firmy jest pomoc użytkownikom w rozwijaniu ich interdyscyplinarnych umiejętności, poprzez proces projektowania, budowania i programowania zaprojektowanych w 3D
robotów.

UnitDoseOne to system automatycznego przygotowania, przechowywania oraz wydawania leków dla pacjentów w szpitalach czy pensjonariuszy domów opieki. Zaawansowane roboty w połączeniu z oprogramowaniem wykorzystującym sztuczną inteligencję, zamknięte są w specjalnie zaprojektowanych i przyjaznych dla użytkownika obudowach apteki przyszłości.

Talkin’ Things jest liderem w dostarczaniu rozwiązań Smart Packaging w obszarze IoT. Podczas ponad 4 lat działalności zdobyli ponad 10 globalnych klientów oraz wiele nagród i wyróżnień, m. in. nagrodę Pharmapack Europe 2017 w kategorii bezpieczeństwo pacjenta.

RemmedVR rozwija technologię telemedyczną, która zrewolucjonizuje dotychczasowe metody leczenia wad wzroku takich jak niedowidzenie czy zez, używając przy tym wirtualnej rzeczywistości.