Panattoni dostarczy ok. 44 000 m kw. m kw. dla firmy Raben – jednego z największych operatorów logistycznych w Polsce. City Logistics Poznań III, największa inwestycja w tym segmencie, powstanie w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. To kolejna w tym roku współpraca obu firm w województwie wielkopolskim.

Od początku współpracy Grupa Raben podpisała z Panattoni umowy najmu na powierzchnię przekraczającą 210 000 m kw., dotychczas korzystając z obiektów m.in. w regionach trójmiejskim, warszawskim i łódzkim. Szczególny wymiar ma współpraca firm w Wielkopolsce, gdzie pierwsza realizacja – zajmująca 26 000. m kw. – została oddana kilkanaście lat temu. W tym roku operator logistyczny wynajął już 12 000 m kw. Panattoni Park Poznań XII w Swadzimiu, a teraz pobił rekord pod względem wielkości powierzchni zajmowanej przez jedną firmę w ramach segmentu City Logistics. Raben zajmie cały park (44 000 m kw.) zlokalizowany w Poznaniu przy ul. Obodrzyckiej. W ramach obiektu skorzysta m.in. z 4200 m kw. strefy z kontrolowaną temperaturą, a także z przestrzeni biurowej w bardzo wysokim standardzie. Operator logistyczny rozpocznie operacje w City Logistics Poznań III w lipcu 2024 r.

Poznań jest jednym z najważniejszych ośrodków logistycznych w Europie i stanowi pomost między stolicami Polski i Niemiec. Gracze o międzynarodowym zasięgu zawsze z zainteresowaniem będą patrzeć na lokalizacje w tym regionie. Grupa Raben nie tylko otrzymuje park, który m.in. dzięki bliskości autostrady A2 pozwoli sprawnie obsłużyć wiele rynków krajowych i europejskich, ale też inwestycję w granicach miasta, która będzie istotnym atutem w pozyskiwaniu pracownika. Poznań zapewnia fantastyczne warunki do rozwoju segmentu City Logistics. – komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

Inwestycja będzie zrealizowana zgodnie z bardzo wysokim standardem zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem będą certyfikacje BREEAM na poziomie Excellent a także FM Global, wystawiana przez największe na świecie, amerykańskie towarzystwo ubezpieczeniowe. Najemca skorzysta z szeregu rozwiązań energo- i wodooszczędnych, a także z zakresu wellbeingu użytkowników. Ponadto Panattoni zadba o bioróżnorodność inwestycji, tworząc na terenie strefy zielone. Obiekt doskonale wpisze się w politykę klimatyczną Grupy Raben, która w ostatnim czasie otrzymała srebrne wyróżnienie EcoVadis, znajdując się w gronie 25% firm z całego świata, które najlepiej integrują czynniki pozafinansowe (ESG) w swoich strategiach i operacjach.

Nowy magazyn w Wielkopolsce umożliwi dalszy rozwój współpracy z naszymi długoletnimi klientami, a także zwiększą możliwości prowadzenia nowych projektów w tej kluczowej dla Polski i Europy lokalizacji. Powierzchnie te będą spełniać nie tylko najwyższe wymogi bezpieczeństwa, operacyjne i środowiskowe Grupy Raben, ale uzupełnią nasze portfolio w rejonie Poznania o specjalistyczne obszary składowania m.in. w zakresie logistyki miejskiej, czy składowania w kontrolowanej temperaturze i wilgotności. Z nowych magazynów będziemy w stanie realizować kompleksowe usługi logistyczne obejmujące magazynowanie i pełen zakres usług dodanych, a także usługi kontenerowe, celne i dystrybucyjne. Dobre połączenia transportowe do Niemiec, Skandynawii i innych krajów Europy Zachodniej, realizowane w ramach naszej europejskiej sieci dystrybucji — razem ze stabilnymi operacjami od lat oferowanymi w tym rejonie — mogą decydować o dalszym lokowaniu centralnych europejskich magazynów w Wielkopolsce. – dodaje Lucyna Zaborowska-Princ, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska w rejonie Poznania.

City Logisitics rośnie w oczach. Panattoni jest na ostatniej prostej do przekroczenia 600 000 m kw. dostarczonych w ramach City Logistics – segmentu obiektów miejskich, stanowiących doskonałą platformę do obsługi logistyki ostatniej mili. W bieżącym roku firma pobiła rekord powierzchni w Warszawie, kończąc City Logistics Warsaw IV na Annopolu, o powierzchni blisko 40 000 m kw. Teraz poznańską inwestycją po razy pierwszy przekroczy 40 000 m kw. w ramach tego segmentu. Obiekty te prezentują ogromny potencjał, nie tylko do prowadzenia klasycznych procesów logistycznych, ale też do zaawansowanej technologicznie produkcji czy lokowania showroomów, działów R&D, a nawet głównych siedzib firm, dzięki bardzo wysokiemu standardowi powierzchni biurowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments