Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 24 kwietnia – 5 maja.

QubicGames: Rozpoczął kampanię „19th Again”, podała spółka. W jej ramach zostanie wydanych 7 gier, 10 bundli oraz kilkanaście DLC (płatnych dodatków do gier). Kampania będzie realizowana w Ameryce Północnej, Europie, i Australii do 12 czerwca 2023 r.

3R Games: Odnotowało 0,8 mln zł jednostkowego zysku netto w 2022 r. wobec 0,91 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

Gaming Factory: Odnotowało 7,77 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 0,35 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

T-Bull: Odnotował 7,62 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 22,14 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

All in! Games: Odnotowało 40,21 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 3,25 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

CI Games SE: Odnotowało 8,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 36,81 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

TSG: Zarząd Ten Square Games zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 52,31 mln zł z zysku netto za 2022 r., wynoszącego 55,25 mln zł, na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 7,2 zł na akcję, podała spółka. Pozostałe 2,94 mln zł zarząd proponuje przeznaczyć na zwiększenie kapitału zapasowego.

Movie Games: Ustaliło datę premiery gry „Brewpub Simulator” na platformie Steam na 12 czerwca 2023 r., podała spółka. Gra jest tytułem, w którym gracz prowadzi własny browar craftowy, a zarazem bar. Gra łączy elementy symulacji – w postaci tworzenia własnych receptur i warzenia piwa, a także dekorowania lokalu i obsługi gości – z zarządzaniem własnym barem i marką piwną.

No Gravity Games: Data wprowadzenia do sprzedaży gry „Creepy Tale” na platformie Sony Playstation została ustalona na 27 kwietnia br., podało No Gravity Games.

Gamivo: Zwołało na 23 maja nadzwyczajne walne zgromadzenie, które zdecyduje o przeprowadzeniu skupu akcji własnych oraz emisji akcji „gratisowych”, podała spółka. Jest to alternatywna metoda dystrybucji zysku za rekordowy 2022 rok, względem wypłaty dywidendy, z której walne zgromadzenie zrezygnowało.

Pyramid Games: Data premiery gry „Occupy Mars: The Game” w trybie wczesnego dostępu w wersji na PC w sklepie Steam, EPIC oraz GOG została ustalona na 10 maja 2023 r., podało Pyramid Games, które jest twórcą oraz właścicielem praw majątkowych do gry. Cena gry została ustalona na 24,99 USD z premierową zniżką w wysokości -15%. Razem z grą zostanie opublikowany dodatek „Supporter Pack DLC” zawierający soundtrack, artbook i inne dodatki do gry. Cena dodatkowego DLC została ustalona na 7,99 USD -10% zniżki premierowej.

Vivid Games: Odnotowało 0,69 mln zł jednostkowego zysku netto w 2022 r. wobec 14,86 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

Bloober Team: Zwołał na 13 czerwca br. zwyczajne walne zgromadzenie w sprawie m.in. przeniesienia notowań akcji spółki na rynek główny GPW, podała spółka. Techniczny debiut, bez emisji, planowany jest na drugą połowę tego roku.

Cl Games SE: Zawarło umowę dotyczącą paneuropejskiej dystrybucji gry „Lords of the Fallen” („LOTF”) ze spółką Plaion GmbH (poprzednio Koch Media GmbH), podała spółka.

Gaming Factory: Zaprezentował grę wyścigową skupioną na tematyce driftu. „Japanese Drift Master” jest w zaawansowanym etapie produkcyjnym. Licencja na tytuł została zakupiona w zeszłym roku. Projekt łączy strukturę gier wyścigowych z elementami fabuły w stylu powieści wizualnej z Dalekiego Wschodu. Gaming Factory planuje wydanie gry w formule early access na przełomie 2023/2024 r.

Immersion Games: Zawarła umowę z Pico Immersive z siedzibą w Singapurze (wiodącą firmą VR należącą do właściciela TikToka – ByteDance). Partnerstwo umożliwia warszawskiej spółce przygotowanie portu swojej najnowszej gry „Divine Duel” na gogle VR należące do chińskiego producenta – PICO 4.

11 bit studios: Zwyczajne walne zgromadzenie, zwołane na 31 maja, zdecydują m.in. o rozwiązaniu kapitału rezerwowego uruchomionego w 2020 roku z przeznaczeniem na wsparcie pracowników przy wykupie akcji z programu motywacyjnego na lata 2017-2019.

Weird Fish: Na platformie Steam zadebiutowała 25 kwietnia dziś autorska gra Weird Fish – „Oddyssey: Your Space, Your Way”. Twórcy tytułu w pierwszej kolejności oddadzą w ręce graczy wersję early access, który oferuje rozgrywkę w pojedynkę oraz tryb wieloosobowy. Za wydanie gry odpowiada globalny publisher i dystrybutor gier – 505 Games. Spółka czeka na zatwierdzenie przez GPW dokumentu informacyjnego.

One More Level: Krakowskie studio zajmujące się produkcją i wydawaniem gier przeznaczonych na konsole i komputery – otworzy swoją siedzibę w Quattro Business Park. Firma będzie najemcą powierzchni biurowej znajdującej się na najwyższym piętrze budynku D, do której wprowadzi się latem tego roku.

Ovid Works: Data premiery gry „Interkosmos 2000” na platformie PICO Store została ustalona na 27 kwietnia 2023 roku. Gra, w chińskiej wersji językowej z napisami będzie dostępna w sprzedaży na PICO Store, na rynkach chińskim i globalnym, na urządzeniach PICO 3 i PICO 4.

Madmind Studio: Zawarł umowę o współpracy z MobilWay na wykonanie przez MobilWay gry mobilnej na platformy Android oraz iOS o roboczym tytule „Succubus Runner”.

E-sport: Ponad 525 tysięcy wyświetleń transmisji na platformach online odnotowały 4-miesięczne rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasa Games skupiające najlepszych graczy FIFA 23 w Polsce. Piąty sezon największego e-sportowego projektu na polskiej scenie FIFA stał pod znakiem atrakcyjnych zmian w formule rozgrywek oraz dynamicznie rosnących zasięgów w social mediach.

Sony Interactive Entertainment: Zawarł porozumienie z ProbablyMonsters Inc. w sprawie przejęcia Firewalk Studios. Studio to składa się z wiodących w branży twórców, którzy opracowują oryginalną grę wieloosobową AAA na PlayStation 5 oraz PC. „Firewalk będzie współpracować ze światowej klasy zespołami deweloperskimi, w tym Bungie i Haven Interactive Studios, aby na nowo zdefiniować doświadczenia graczy PlayStation” – stwierdzono w informacji.

Games Incubator: Prolog „Ship Graveyard Simulator 2” jest już dostępny do zagrania za darmo na Steamie.

PlayWay: Planuje „jeszcze kilka zmian”, których celem jest uproszczenie struktury i ułatwienie konsolidacji. Stawia większy nacisk na zespoły wewnętrzne i finansowanie projektów, poinformował prezes Krzysztof Kostowski. Grupa coraz uważniej bada temat VR.

PlayWay: SimRail obrał kierunek na giełdę, natomiast Mean Astronauts może być w przyszłości niegiełdowym podmiotem dywidendowym, poinformował prezes PlayWay Krzysztof Kostowski.

PlayWay: Nie wyklucza zmiany w swoim dotychczas pasywnym nastawieniu jako akcjonariusz Big Cheese Studio (BCS), wynika z wypowiedzi prezesa PlayWay Krzysztofa Kostowskiego.

Big Cheese: Odnotował 16,74 mln zł jednostkowego zysku netto w 2022 r., co oznacza wzrost o 34% r/r, podała spółka.

SimFabric: Odnotował 3,34 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 3,25 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Movie Games: Odnotowało 3,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 8,41 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Starward Industries: Zakłada, że jego prospekt zostanie zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) do końca lipca br., co zdaniem Biura Maklerskiego mBanku oznaczałoby przejście na rynek główny w sierpniu/wrześniu 2023 r., podał broker.

SimFabric: Po 48 godzinach od wydania gier „Saboteur!”, „Saboteur II: Avenging Angel” i „Saboteur SiO” w sklepie Epic Games Store wszystkie koszty przygotowania, produkcji, portingu oraz marketingu zostały zwrócone w 100%, podał SimFabric, powołując się na informacje ze sklepu Epic Games Store oraz od partnerów dystrybuujących cyfrowe kody do 3 gier na konsole i komputery PC. Obecnie spółka przygotowuje wydanie tych tytułów również w wersji na komputery Mac w sklepie Epic Games Store. SimFabric był odpowiedzialny za produkcję, portowanie i wydanie gier, jest również właścicielem praw majątkowych do tych tytułów.

PCF Group: People Can Fly Canada Inc., spółka zależna PCF Group, podpisała list intencyjny z Bank of Montreal jako kredytodawcą oraz PCF Group jako gwarantem dotyczący udzielenia PCF Canada dwóch kredytów obrotowych (demand revolving facility) w maksymalnej kwocie 1 200 000 dolarów kanadyjskich (CAD) z przeznaczeniem na finansowanie kapitału obrotowego i ogólnych potrzeb korporacyjnych PCF Canada oraz 8 000 000 dolarów kanadyjskich z przeznaczeniem na sfinansowanie ulg podatkowych w Kanadzie.

PCF Group: Odnotowało 18,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 61,37 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

PlayWay: Odnotował 112,33 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 127,65 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Image Power: Premiera pełnej wersji gry „Cruise Ship Manager” w wersji na PC na platformie sprzedażowej Steam została ustalona na 24 maja 2023 r. Cena gry wynosi 9,99 USD (bez uwzględnienia ewentualnych przecen lub promocji). Spółka pełni rolę producenta oraz wydawcy gry.

SimFabric: Premiera gry „Quantum Storm” na komputery PC w sklepie Epic Games Store została wyznaczona na 19 maja. Cena gry będzie wynosić 4,99 USD za sztukę. SimFabric odpowiedzialny był za produkcję, portowanie i wydanie gry, jest też właścicielem praw majątkowych.

Gaming: Cyfryzacja w branży gier cyfrowych stała się tak naturalna, że dzisiaj obejmuje ponad 90% sprzedaży gier. Wygoda, szybkość oraz prostota tego rozwiązania sprawia, że staje się domyślnym rozwiązaniem dla użytkowników. Niesie to ze sobą jednak spore zagrożenia, wskazuje redaktor ISBtech Mateusz Zelek.

RedDeer.Games: Przedstawił majowe tytuły, które zostały zaplanowane w ramach wydarzenia Indie Spring Spree. Do biblioteki gier RDG na Nintendo Switch trafią m.in. takie tytuły jak Tiny Dragon Story, For a Vast Future, Mechanic 8320 oraz premiera miesiąca.

PlayWay: „Gra Occupy Mars: The Game” pojawi się w trybie early access w dniu 10 maja.

Feardemic: Gra „Nightmare Reaper” pojawi się na PS4, PS5, Xbox Series X w dniu 11 maja.

Games Incubator: Gracze mogą zapisywać na Steam Playtest gry „El Dorado: The Golden City Builder” i nadchodzące beta testy w II kw. 2023.

Starward Industries: Podczas wydarzenia LudoNarraCon na Steam spółka udostępni demo „The Invincible”.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments