Infor, specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych dla przemysłu poinformował, że Mute – wiodący producent rozwiązań akustycznych przeznaczonych do zastosowania w przestrzeniach biurowych – wybrał platformę Infor M3 CloudSuite™. Chmurowy system ERP Infor będzie wspierać intensywny rozwój spółki, w tym jej międzynarodową ekspansję.

Osiemdziesięciu użytkowników w Mute otrzyma dostęp również do chmurowej platformy operacyjnej Infor OS (ang. operating services) oraz systemu do analizy danych – Infor Birst. Rozwiązania będą dostarczone w chmurze multi-tenant opartej na usługach Amazon Web Services (AWS). Za wdrożenie odpowiada firma iPCC, wieloletni partner Infor w Polsce, specjalizujący się w implementacji systemów tego producenta.

Mute projektuje i tworzy zaawansowane rozwiązania zapewniające komfort akustyczny w przestrzeniach biurowych. Portfolio firmy obejmuje budki akustyczne, pomieszczenia typu room-in-room, panele oraz lampy akustyczne. Rozwiązania te łączą najwyższą wydajność akustyczną z ponadczasowym wzornictwem i naturalnymi materiałami. Takie podejście przynosi rezultaty – spółka jest aktualnie w fazie intensywnego rozwoju, a jej produkty i ich design doceniane są przez użytkowników na całym świecie.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów oraz zaspokoić wewnętrzne potrzeby związane z umocnieniem pozycji w Europie oraz ekspansją zagraniczną na Bliskim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych, rozpoczęliśmy poszukiwania systemu, który w kompleksowy sposób wsparłby nasz biznes. Od początku było jasne, że nasze rozbudowane potrzeby w zakresie standaryzacji i rozwoju procesów biznesowych będzie w stanie zaspokoić jedynie system chmurowy. Zależało nam na oprogramowaniu, które jest wstępnie dostosowane do naszych potrzeb i może być rozszerzane o dodatkowe funkcjonalności w możliwie łatwy i szybki sposób. – mówi Seweryn Data, dyrektor IT w Mute.

Analiza dostępnych na rynku rozwiązań wykazała, że potrzeby te spełnia specjalizowany branżowo system Infor M3 CloudSuite™. Oferuje on zestaw kompletnych narzędzi i usług zapewniających zarządzanie wszystkimi procesami biznesowymi w firmie produkcyjnej, a także komunikację i integrację między systemami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Oprogramowanie współpracuje z platformą Infor OS zapewniającą horyzontalne usługi technologiczne we wszystkich systemach Infor oraz rozwiązaniach innych firm. Usługi są ściśle powiązane ze sobą, ponieważ każda z nich wnosi kaskadowe korzyści do pozostałych. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikom szybko i łatwo czerpać korzyści z kolejnych innowacji.

Wybór systemu ERP zbiegł się z wprowadzeniem przez nas nowych produktów typu room-in-room umożliwiających kształtowanie elastycznych i komfortowych powierzchni biur przyszłości. Platformę Infor wybraliśmy ze względu na jej potencjał cyfrowego wparcia krytycznych obszarów biznesu Mute, w tym zapewnienia swobodnego przepływu danych o parametrach produktów oraz zamówieniach pozyskiwanych od klientów, a także bogate możliwości rozbudowy i integracji, które oferuje. – wyjaśnia Seweryn Data.

Oprócz Infor M3 CloudSuite™ i Infor OS pracownicy Mute uzyskają także dostęp do zbudowanej z myślą o chmurze platformy gromadzenia wiedzy biznesowej (BI) i prowadzenia analiz – Infor Birst. Umożliwia ona m.in. personalizację raportów i współdzielenie się danymi w całej organizacji, a także wspieraną przez sztuczną inteligencję analizę informacji oraz kompletny wgląd w procesy biznesowe.

Wykorzystanie sprawdzonych rozwiązań Infor, oferowanych od lat w modelu „Software as a Service”, pozwoli Mute uzyskać przewagę czasu i niskich kosztów. Czas wdrożenia systemu ERP w chmurze jest znacznie krótszy niż tradycyjnych rozwiązań on-premises i wynosi zazwyczaj kilka miesięcy. Dodatkowo Infor dostarcza nie odosobnione systemy, ale kompletne pakiety w chmurze multi-tenant dostępne w ramach platform aplikacyjnych dla przedsiębiorstw (EAP). Dzięki temu wszystkie kluczowe rozwiązania są zintegrowane z systemem bazowym, który jest otwarty na bezpieczną i szybką integrację z dodatkowymi aplikacjami, także zewnętrznych producentów. W efekcie przedsiębiorstwo jest gotowe na wyzwania ery Przemysłu 4.0. – wyjaśnia Mariusz Siwek, channel director w Infor Polska.

Projekt wdrożenia Infor M3 CloudSuite w Mute jest dla iPCC bardzo ważny i ekscytujący – to połączenie bogatego doświadczenia naszych konsultantów z najbardziej nowoczesną technologią Infor i AWS. Wychodzimy poza ERP, skupiając się także na automatyzacji procesów, wykorzystaniu wbudowanych narzędzi do integracji i modyfikacji oraz ulepszeniu doświadczenia użytkowników w pracy z nowym, bogatym interfejsem rozwiązań Infor. W ramach projektu wdrożymy też panele produkcyjne – autorskie narzędzie naszej firmy ułatwiające użytkownikom systemu Infor M3 proces raportowania i rozliczania produkcji przy stanowiskach pracy. – mówi Wojciech Ratajczak, prezes iPCC.

Rozpoczęcie wdrożenia rozpoczęło się w kwietniu 2023 roku, zaś oczekiwany start systemu to 1 stycznia 2024 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments