Ice Code Games zwiększa budżet gry Hard West 2. Spółka po raz pierwszy zaprezentowała grę podczas odbywających się na początku kwietnia w Londynie targów WASD. Długo oczekiwany przez graczy sequel strategicznej gry turowej osadzonej w realiach amerykańskiego Dzikiego Zachodu spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

W wyniku dużego zainteresowania tytułem Hard West 2 producent tytułu – Ice Code Games i holenderski wydawca — Good Shepherd Entertainment zdecydowali o zwiększeniu budżetu. Zakończenie prac i premiera pełnej wersji Hard West 2 na PC planowane są jeszcze w tym roku.

Prace nad Hard West 2 są już na bardzo zaawansowanym etapie. Na początku kwietnia — podczas targów WASD w Londynie — po raz pierwszy zaprezentowaliśmy grę szerokiemu gronu odbiorców. Bardzo pozytywne przyjęcie zarówno ze strony uczestników targów, jak i mediów branżowych utwierdziło nas w przekonaniu, że Hard West 2 będzie spełnieniem wymagań graczy pierwszej części, a jednocześnie powiewem świeżości w gatunku taktycznych strategii turowych. Biorąc pod uwagę tak pozytywny odbiór gry razem z holenderskim wydawcą – Good Shepherd Entertainment – zdecydowaliśmy się na zwiększenie budżetu gry Hard West 2. Zwiększenie kwoty przeznaczonej na produkcję i promocję tytułu, daje nam możliwość rozbudowy finalnego projektu. Znamy już też wyniki zakończonej właśnie niepublicznej fazy testów. Podczas weryfikacji gry nie napotkaliśmy żadnych większych problemów ani w kwestii prezentowanej rozgrywki, ani istotnych błędów technicznych. Przeprowadzone testy pozwoliły nam także zbadać zainteresowanie grą Hard West 2 – liczba graczy, którzy chcieli przetestować grę, kilkukrotnie przekroczyła przewidzianą liczbę miejsc, co było dla nas pozytywnym zaskoczeniem. – mówi Paweł Wilk, prezes zarządu Ice Code Games.

Hard West 2 pozwoli graczom na spełnienie westernowych fantazji pokroju strzelanin w samo południe, napadów na bank i konnych pościgów za pociągami ze złotem. Takie zadania będą jedynie wprowadzeniem do momentami mrocznej, a chwilami szalonej opowieści o gangu osób połączonych przez przypadek, które mają zatargi z nieczystymi siłami. Wśród nowości, które znajdą się w grze, twórcy wymieniają niespotykane w grach turowych – dynamiczne levele, pozwalające odtworzyć i przeżyć sceny pościgów rodem z westernów, a także „system brawury” nagradzający dobre planowanie i odważne ruchy graczy na mapie.

W efekcie tytuł produkowany przez Ice Code Games będzie grą dużo bardziej dynamiczną i ekscytującą niż typowy przedstawiciel tego gatunku. Premiera pełnej wersji Hard West 2 w wersji na PC planowana jest jeszcze w tym roku. Koszty produkcji i marketingu gry w całości ponosi jej wydawca.

Good Shepherd Entertainment to doświadczony wydawca. W swoim portfolio publisher posiada takie tytuły jak: Monster Train, serię Transport Fever, Phantom Doctrine oraz doceniony przez krytyków John Wick Hex. Odpowiada również za sukces pierwszej części Hard West. Współpraca z renomowanym wydawcą bardzo nas cieszy i niewątpliwie zwiększa szanse na światowy sukces Hard West 2 – mówi Paweł Wilk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments