Transition Technologies PSC, największa spółka Grupy Kapitałowej Transition Technologies, podpisała umowę inwestycyjną o przejęciu pakietu kontrolnego polskiej firmy Algomine, specjalizującej się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań informatycznych do monetyzacji potencjału danych. 

Transition Technologies PSC, jako Global System Integrator współpracuje z międzynarodowymi markami, tworząc i wdrażając rozwiązania IT, które ulepszają sposób projektowania, wytwarzania, zarządzania i utrzymania produktów. Firma obsługuje jednocześnie klientów z sektora energii, farmacji, urządzeń medycznych, motoryzacji, fmcg oraz komunikacji i zaawansowanych technologii.  

Kluczowy cel naszej spółki, czyli jej szybki rozwój, realizujemy w oparciu m.in. o rozszerzanie międzynarodowej siatki lokalnych spółek zależnych oraz łączenie sił z innymi firmami. Cieszymy się, że już niebawem będziemy realizować nasze plany wspólnie z firmą Algomine. To będzie unikatowa synergia usługowa, skupiająca się na dostarczaniu klientom pełnych wdrożeń – od zbierania danych po ich monetyzację. Chcemy ją wykorzystać przy współpracy z klientami na całym świecie” – mówi Szymon Bartkowiak, Prezes Transition Technologies PSC.  

Algomine, to Data Science House, który wykorzystuje Big Data, uczenie maszynowe, sztuczną inteligencję i rozwiązania chmurowe do realizacji indywidualnych rozwiązań dla firm, przynoszących im oszczędności i zwiększających przychody. 

„W ciągu 5 lat działalności naszej firmy zbudowaliśmy unikalne kompetencje w zakresie monetyzacji danych oraz bardzo szerokie portfolio klientów z różnych branż. Integracja z Transition Technologies PSC to dla nas realna możliwość rozwoju na skalę globalną. Kluczowa jest tu komplementarność naszych usług, dzięki czemu razem będziemy w stanie kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych klientów” – mówi Marcin Górzyński, Członek Zarządu Algomine.

Ambitne plany GK TT związane z dalszym rozwojem

Działająca od 30 lat na rynku Grupa Kapitałowa Transition Technologies w 2020 roku odnotowała rekordowy poziom przychodów, większy o ok 20% od wyniku z roku poprzedniego 

„Kontynuujemy proces rozbudowy Grupy Kapitałowej nie tylko  poprzez organiczny wzrost wszystkich spółek, ale również poprzez akwizycję komplementarnych firm, które uzupełnią portfolio Grupy. Takie działania w strategii niewątpliwie będą znaczące przed planowanymi debiutami giełdowymi spółek z Grupy. Liczymy też na szybki wzrost gospodarczy w 2021 r. i oceniamy, że nasze tegoroczne przychody ukształtują się na poziomie 550-600 mln zł, przy backlogu zamówień na poziomie 65%” – mówi prof. Konrad Świrski, Prezes Grupy Kapitałowej Transition Technologies.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments