Straal – międzynarodowy dostawca biznesowych rozwiązań płatniczych, optymalizacyjnych i ochronnych dla firm z obszaru gospodarki cyfrowej wzbogacił swoją ofertę o wypłaty na kartę w trybie rzeczywistym (pierwotna transakcja kredytowa – OCT).

Pierwotna transakcja kredytowa (OCT) umożliwia szybkie międzynarodowe przelewy środków na rachunki posiadaczy kart. Dzięki niej, za pośrednictwem inteligentnej bramki płatniczej Straal, w zaledwie kilka minut merchant może wygodnie wypłacić środki swoim klientom. Proces nie wymaga podania numeru IBAN.

Wypłaty na kartę są innowacyjnym sposobem na bezpieczne przesyłanie środków do klientów przy zachowaniu pełnej zgodności z normą PCI. W celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa transakcji, przy tego typu rozwiązaniu wykorzystuje się zabezpieczenia globalnych sieci płatniczych oraz najwyższej jakości mechanizmy szyfrujące dostarczone przez Straal.

Co więcej, nowa funkcjonalność umożliwia merchantom działanie na skalę globalną: środki mogą być wysyłane do ponad miliarda uprawnionych użytkowników kart z całego świata.

Wypłaty na karty mają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Mogą być zarówno wykorzystywane do wypłacania środków z portfeli elektronicznych użytkowników czy w sektorze Mobility-as-a-Service (Mobilność współdzielona) do współpłacenia kierowcom wynagrodzenia za przejazdy. Ten wygodny i przyjazny użytkownikowi system jest wszechstronny i elastyczny.

Z punktu widzenia merchanta, ścieżka transakcji jest bardzo prosta: merchant wysyła żądanie wypłaty do Straal, następnie środki są przesyłane z konta merchanta i niemal natychmiast zostają umieszczone na koncie klienta za pośrednictwem Visa lub Mastercard.

„Nasze najnowsze rozwiązanie płatnicze umożliwia merchantom wysyłanie środków do swoich klientów i partnerów biznesowych z prędkością, jakiej oczekują. Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzać coraz to nowsze funkcjonalności, które stanowią wartość dodaną dla naszych klientów” – komentuje Michał Jędraszak, CEO Straal.