Creepy Jar ogłosił, że już 08.10 będzie miała miejsce premiera Green Hell na konsoli Nintendo Switch. Spółką odpowiedzialną za port i wydanie tego głośnego tytułu jest Forever Entertainment. Gra będzie dostępna w cenie 24,99 EUR/USD na terytorium Europy, USA, Kanady, Meksyku, a także Australii i Nowej Zelandii.

„Nintendo Switch posiada ponad 60 milionów użytkowników na całym świecie. W odróżnieniu od konsol PS4 i Xbox One jest ona w dalszym ciągu rozwijana przez Nintendo i czeka ją jeszcze kilka lat “życia”. Switch posiada ogromną bazę aktywnych użytkowników, dlatego liczymy, że wykorzystamy jego potencjał sprzedażowy. Green Hell będzie tam jedną z nielicznych gier reprezentujących gatunek survival symulator”  – tłumaczy prezes Creepy Jar, Krzysztof Kwiatek.

ZOBACZ TAKŻE: „Co-op uświadomił nam potencjał sprzedaży Green Hell”

Forever Entertainment S.A. jest spółką specjalizującą się w portowaniu gier na konsole oraz tworzenie nowych wersji klasyków sprzed lat. Akcje spółki od 2011 roku są notowane na rynku NewConnect, a w portfolio wydawniczym spółki znajdują się takie produkcje jak Panzer Dragoon: Remake na PS4, Xbox One i Nintendo Switch oraz porty Ultimate Fishing Simulator i Cooking Simulator na Nintendo Switch.

„Forever Entertainment to czołowy wydawca, którego portfolio jest dla nas bardzo atrakcyjne. Port Green Hell będzie jednym z jego bardziej znaczących tegorocznych przedsięwzięć. Wierzymy, że ta premiera spełni nasze oczekiwania sprzedażowe, dzięki czemu obie strony będą zadowolone ze współpracy” – dodaje prezes.

ZOBACZ TAKŻE: Green Hell z interakcją z tubylcami, Chimera w mocnej preprodukcji

Przypominamy, że w 2020 roku Green Hell stał się jednym z najważniejszych polskich tytułów kończącej się dekady. Produkcja została okrzyknięta najlepszą polską grą 2019 roku i zdobyła statuetkę na Digital Dragons Awards, a wprowadzenie trybu wieloosobowego sprawiło, że kurs Creepy Jar wzrósł ponad sześciokrotnie.

W czerwcu spółka ogłosiła, że gra od premiery została nabyta przez ponad milion osób na platformie Steam, a liczba oczekujących na wishlistach wynosiła wówczas blisko 900 tysięcy osób. Poza nadchodzącą wersją na Nintendo Switch, spółka planuje samodzielne wydanie edycji na konsole PlayStation oraz Xbox.

W związku z odniesionym sukcesem zarząd zadecydował, że spółka przeniesie się na parkiet główny GPW, a dokładny termin jest zależy od terminu ukończenia weryfikacji trwającej w KNF.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments