SylenStudio wprowadzi hologramy do gamingu

Dariusz Mytych – CEO, Project Manager, Producer SylenStudio w wywiadzie z ISBtech o planach studia.

ISBtech: Jak ocenisz obecnie rynek gamingowy? Dokąd zmierza branża, jakie wyzwania stoją przed nią oraz jakie są w niej aktualnie trendy?

DM: Branża gamingowa nieustannie rośnie i zyskuje na popularności, stając się tym samym najdynamiczniej rozwijającą się branżą rozrywkową. Według ekspertów globalny rynek gier wideo przekroczy wartość 200 mld dolarów w 2023 roku.

Oczywiście w Polsce mamy trend wzrostowy związany z naszą branża, gdzie również podczas pandemii spółki gamingowe zachowywały się stabilniej niż reszta rynku. Już teraz widzimy, że gracze oczekują coraz to bardziej dopracowanych produkcji, z niecodzienną fabuła. Chcemy wyróżniać się na tle konkurencji naszymi produkcjami, co pozwoli nam utrzymać spółkę w trendzie wzrostowy również w przyszłych latach.

ISBtech: Opowiedz czym jest projekt Dream of Gods.

DM: Fabuła Dream of Gods osadzona jest w świecie, w którym ludzie coraz bardziej odwracają się od bogów, przestają budować nowe świątynie, niszczą święte księgi. Konsekwencją tego jest wściekłość, a następnie ukazanie się samych bogów w świecie ludzi. Okazuje się, że nie są tylko mitami, lecz istotami które są w stanie wypowiedzieć wojnę ludzkości.

Sami bogowie zaczynają walczyć także ze sobą o wpływy i pozycje. Dzięki odwołaniu się do niszowych mitologii, takich jak indonezyjska, meksykańska, celtycka gra -przed swoją premierą- zgromadziła ogromną rzesze fanów na facebooku. Aktualnie społeczność gry osiągnęła ok. 214 tys.fanców. Co daje nam pozycję nr 5 wśród najpopularniejszych polskich gier na facebooku. Gra będzie miała swoją premierę stycznia 2021 r. na PC, PS4, Xbox oraz Nintendo Switch

ISBtech: Informowaliście także o grze na podstawie książki Komornik autorstwa Michała Gołkowskiego.

DM: Zgadza się będziemy tworzyć grę Komornik osadzoną w postapokaliptycznym uniwersum z cyklu książek „Komornik” Michała Gołkowskiego – znanego pisarza literatury fantastycznej, który współuczestniczy w procesie tworzenia gry.

Sylen Studio posiada umowę licencyjną z pisarzem na wyłączność w zakresie produkcji gier wzorowanych na jego dziełach. Komornik będzie wysokobudżetową (ok. 10 mln zł bez marketingu) grą action RPG. Premierę planujemy w 2023 na PC, Xbox oraz PS.

ISBtech: Czy planujecie w przyszłości kolejne gry w oparciu o książki Michała Gołkowskiego?

DM: Oczywiście, nie wykluczamy kolejnych wspólnych projektów. Jednak zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy młodym studiem i obecnie skupiamy się na grze Komornik i dopracowaniu Dream of Gods.

ISBtech: Projekt Vision brzmi niezwykle interesująco…

DM: To prawda, projekt jest niezwykle ambitny. Jest to pionierskie przedsięwzięcie wykorzystujące technologię hologramów w świecie gamingu. Docelowo będzie to hardware, który będzie emitował hologram do świata rzeczywistego.

Dzięki temu gracz będzie mógł bezpośrednio kontrolować wytworzony awatar-hologram, który będzie postacią w grze. Gracz będzie wykonywać różnego rodzaju aktywność fizyczną, tym samym sprawi to, że e-sport będzie bliżej tradycyjnego sportu niż kiedykolwiek. Projekt Visionjest obecnie na początkowym etapie. Pierwszym projektem, w którym chcemy go zastosować będzie Dream of Gods.

Dariusz Mytych 

Wcześniej związany z Techlandem. Pracował przy projektach Vigor dla Bohemia Interactive, Attack of the Earthlings dla Junkfish Game Company. Od 2017 r. pracuje nad Dream of Gods. Autor projektu Vision, który będzie pozwalał na emitowanie hologramów.