Resource Partners obejmuje znaczący pakiet udziałów w Flex To Go – największej polskiej sieci wypożyczalni samochodów na lotniskach. Firma działa w Polsce i Niemczech udostępniając pasażerom flotę ponad 1 500 samochodów. Plany spółki zakładają otwarcie nowych lokalizacji na lotniskach niemieckich oraz ekspansję na kolejnych rynkach europejskich.

Flex To Go to sieć wypożyczalni samochodów zlokalizowanych na dziewięciu największych lotniskach w Polsce i dwóch w Niemczech. Firma założona w 2014 roku przez Piotra Zięcika, pełniącego zarazem funkcję prezesa zarządu, stawia na dostępność cenową w ofercie podstawowej i bogaty pakiet usług dodatkowych. Dotychczas firma obsłużyła ponad 230 tys. rezerwacji. Jest jednym z trzech największych operatorów na platformie booking.com w Polsce.

Jej flota składa się z nowych, maksymalnie jednorocznych, samochodów z różnych segmentów rynkowych – od małych aut miejskich, przez pojazdy luksusowe i SUV-y, po dostawcze. W tym roku otwarcie nowych filii wypożyczalni planowane jest na lotnisku w Stuttgarcie, a także w Memmingen, Monachium i Frankfurcie. Ogółem spółka planuje wejście na dziewięć nowych lotnisk w Polsce i w Niemczech w najbliższym czasie.

Nasz szybki rozwój zawdzięczamy między innymi doskonałym rozwiązaniom IT, które pozwalają nam dynamicznie dostosować cenę do zapotrzebowania i zdobywać klienta szukającego dobrych ofert w agregatorach cenowych. Wiążemy ogromne nadzieje z naszą dalszą ekspansją w Niemczech oraz planami wejścia na kolejne rynki europejskie. W Resource Partners widzimy doskonałego partnera, który wspiera nas w realizacji tej wizji. – mów Piotr Zięcik, prezes Flex To Go.

Transakcja zakłada objęcie 40 proc. udziałów w firmie przez fundusz w ramach podwyższenia kapitału. Dla Resource Partners to pierwsza inwestycja w branży transportowej i kolejna w segmencie firm oferujących usługi dla klienta indywidualnego. Fundusz założony w 2009 roku inwestuje w szybko rozwijające się średniej wielkości firmy z doświadczoną kadrą zarządzającą.

Jako inwestor od wielu już lat wpieramy przedsiębiorstwa, które dostarczają konsumentom wysokiej jakości usługi i mają ambitne plany ekspansji na rynkach zagranicznych. Istnieje duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi najmu samochodu przez klientów podróżujących okazjonalnie. Flex To Go, dzięki innowacyjnemu podejściu, doskonale wpisuje się w tę niszę. Jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowych osiągnięć firmy i cieszymy się, mogąc wspierać ją w dalszym rozwoju. mówi Piotr Noceń.

Obok standardowej oferty krótkoterminowej, Flex To Go rozwija również ofertę najmu kilkumiesięcznego. Oprócz booking.com firma wwspółpracuje z platformami RentalCars, Expedia, Check-24 oraz liniami lotniczymi WizzAir oraz Ryanair. W jej flocie jeżdżą samochody marek Volkswagen, Toyota, Cupra, BMW, Fiat, Audi, Mercedes, Opel, Kia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments