Avestus Real Estate podpisał umowę kredytową na refinansowanie kompleksu biurowego Imagine w Łodzi. Kredytu na łączną kwotę 23,9 mln euro udzielił mBank S.A.

Kompleks Imagine, położony przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi, został oddany do użytkowania w 2019 r. Imagine to nowoczesny obiekt biurowy w standardzie technicznym klasy A, składający się z trzech budynków. Dwa z nich (sześciokondygnacyjne) oferują łącznie 17 200 m kw. powierzchni komercyjnej – 14 800 m kw. powierzchni biurowej i 2 400 m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim powstał naziemny garaż, oferujący 356 miejsc parkingowych, 49 podwójnych stojaków rowerowych i stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Wśród najemców kompleksu biurowego Imagine znajdują się m.in. EY, globalny lider w zakresie usług audytorskich oraz Asseco Poland, największy dostawca nowoczesnych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na wynajem przestrzeni w Imagine zdecydowały się także Bluerank, WWT (World Wide Technology), Well Fitness, Philips, GE czy LUX MED. Grono najemców uzupełniają dwujęzyczne przedszkole ze żłobkiem Kids&Co., sklep Żabka oraz lokal Z Pieca Rodem. W Imagine funkcjonuje również nowoczesne centrum konferencyjne i coworkingowe, zarządzane przez Avestus Real Estate.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania refinansowania naszej flagowej inwestycji biurowej w Łodzi. Kredyt przyznany przez mBank S.A., wiodącą instytucję rynku kapitałowego, świadczy o zaufaniu do naszej firmy, ale również o jakości i potencjale biznesowym kompleksu Imagine i całego łódzkiego rynku nieruchomości biurowych – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

Przy transakcji refinansowania kompleksu biurowego Imagine w Łodzi mBank S.A. doradzała kancelaria KLBF Kycia Legal. Kredytobiorcę reprezentowała natomiast firma Taylor Wessing.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments