Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 8-12 stycznia.

Klabater: Ustalił premierę gry „Starward Rogue” jednocześnie na platformach konsolowych: Sony PlayStation 4/5, Microsoft Xbox One/X|S oraz Nintendo Switch na 25 stycznia 2024 r., podała spółka

Simteract: Zapowiedział premierę „Taxi Life: A City Driving Simulator” w pełnej wersji na PC i konsole obecnych generacji na 7 marca, podała spółka. Cena bazowa gry na platformie Steam została ustalona na 29,99 euro, a w wersji konsolowej na 39,99 euro. Jednocześnie spółka udostępniła pre-order tytułu i wypuściła nowy trailer.

Space Fox Games: Ustalił datę premiery gry „RIN: The Last Child” w wersji na PC na 25 stycznia 2024 r., podała spółka.

Eneida Games: Jest blisko wydania dwóch nowych gier „Don’t Be Afraid 2” i „Ada: Tainted Soil”, poinformował zarząd spółki. Ich premiery zaplanowane są na I półrocze br.

Bloober Team: Zakłada, że I połowa roku będzie obfitowała w informacje o „Projekcie C”, poinformował prezes Piotr Babieno.

Bloober Team: Zaprezentuje plany dotyczące nowego labelu midcore w okolicach połowy lutego, poinformował prezes Piotr Babieno.

Bloober Team: Akcje spółki zadebiutowały na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) po przejściu z NewConnect. Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 1,1% i wyniósł 27,5 zł.

Huuuge: Przychody ze sprzedaży (płatności) wyniosły 71,3 mln USD w IV kw. 2023 r., co stanowi spadek o ok. 9% r/r oraz o ok. 1% spadek w porównaniu do III kw. 2023 r., podała spółka, prezentując dane wstępne.

Artifex Mundi: Przychody wzrosły o 114% r/r do 82,5 mln zł w 2023 r., a pierwsza marża zwiększyła się o niemal 16 mln zł do 40,6 mln zł, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. Pierwsza marża zwiększyła się o niemal 16 mln zł do 40,6 mln zł.

Samsung: Największe firmy produkujące akcesoria do gier wideo będą teraz tworzyć – w ramach oficjalnych licencji – produkty przeznaczone specjalnie dla platformy Samsung Gaming Hub. Firma PDP jako pierwsza wprowadzi na rynek kontroler Gaming Hub na wybranych rynkach już w styczniu.

Savvy Games Group: „Rok 2024 będzie kolejnym pracowitym rokiem. W naszych jednostkach biznesowych prowadzimy wiele ekscytujących projektów i jest na co czekać w branży gier w Arabii Saudyjskiej i MENA” – napisał dyrektor generalny Savvy Games Group Brian Ward na LinkedIn. Dla Savvy Games Group rok 2023 obfitował w nowe inwestycje z jedną z największych transakcji – przejęcia za 4,9 mld USD dewelopera mobilnego Scopely.

Drageus Games: Data premiery gry „Tardy” na konsole Xbox i PlayStation ustalona na dzień 26 stycznia.

The Dust: Focus Entertainment rozwiązał umowę na realizację projektu „Airport Renovator”. W związku z rozwiązaniem umowy bez winy Two Horizons studiu przysługuje od Focus Entertainment opłata końcowa za rozwiązanie umowy w kwocie 145,6 tys. euro, a prawa do tytułu wracają do Two Horizons. Do tej pory z tytułu tej umowy wydawniczej spółka zależna wygenerowała przychody w kwocie 577 tys. euro.

Huuuge: Big Bets Oü, podmiot związany Antonem Gauffin, kupił 43,6 tys. akcji po 26,10-27,17 zł.

Second Dinner: Ogłosił rundę o wartości 100 mln USD, której przewodził Griffin Gaming Partners. Firma stoi za grą „Marvel Snap”, która osiągnęła ponad 22 mln pobrań i ponad 200 mln USD przychodów od czasu premiery w 2022 roku.

VRFabric: Aleksandra Maria Trydulska zrezygnowała z funkcji członka zarządu.

Madmind Studio: PlayWay zmniejszył udział w ogólnej liczbie głosów w spółce do 52,38% z 59,88%.

ASUS Republic of Gamers (ROG): Zaprezentował odświeżoną serię ROG Phone 8, „zapoczątkowując rewolucję, która na nowo definiuje doskonałość gamingu na urządzeniach mobilnych”. Najnowszy model przekształcił się z czysto gamingowego telefonu w futurystyczne i innowacyjne urządzenie klasy premium, stwierdził producent.

Xbox: Pierwszy pokaz Developer_Direct w nowym roku obejmował wybrane z nadchodzących dużych tytułów, które pojawią się na konsolach Xbox Series X|S, PC oraz w abonamencie Game Pass, a także odwiedziny w szwedzkim studiu MachineGames, twórców gry „Indiana Jones”; wspólnie z Obsidian dowiedzieć się więcej o „Avowed”; wizyta w siedzibie Oxide Games, sprawdzając „Ara: History Untold”; studiu Ninja Theory – twórców „Senua’s Saga: Hellblade II”; ponadto odbyła się globalna prezentacja „The Elder Scrolls Online 2024” prowadzona przez ZeniMax Online Studios.

Frozen Way: Budżet gry „Honeycomb: The World Beyond” został zwiększony do 5,25 mln zł z 3,5 mln zł. Premiera pełnej wersji gry na PC i konsole planowana jest na wrzesień 2024 roku.

E-sport: Rusza wiosenny split Samsung Galaxy Ultraliga 2024 gry „League of Legends”. W tym splicie o awans do EMEA Master i nagrody pieniężne powalczy 8 najlepszych drużyn z Polski i regionu. Partnerem tytularnym całego wydarzenia jest marka Samsung Galaxy.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments