Philips zaprezentował swoje najnowsze produkty. Gama telewizorów Ambilight 2024 obejmuje nowe modele OLED+, Premium OLED, Mini-LED i DLED oraz inne sprzęty. 

OLED+959 – Wyjątkowy telewizor Premium OLED TV

OLED+959 osiąga prawdziwy flagowy status dzięki unikalnemu połączeniu doskonałej jakości obrazu, doskonałego dźwięku TV – z zintegrowanym systemem dźwiękowym Bowers & Wilkins – i całkowicie wciągającego doświadczenia z oglądania dzięki nowemu systemowi Ambilight Plus.

Ambilight Plus podnosi wciągające oglądanie na nowe wyżyny, dodając wiele soczewek do indywidualnych kolorowych diod LED montowanych z tyłu. Ambilight Plus może stworzyć bardziej dynamiczną, większą ogólną poświatę o większej rozdzielczości oraz może rzutować do czterech różnych stron, dodając nowy, dwuwymiarowy efekt do ogólnego rezultatu immersyjnego.

Obrazy o jakości referencyjnej są osiągane poprzez połączenie nowej 8. generacji procesora P5 AI Dual Engine z nowym panelem OLED META 2.0 i algorytmem META Multi Booster.
Mocny procesor 8. generacji P5 AI Dual Engine obejmuje Ambient Intelligence V3, nowy system AI Machine Learn Sharpness V2 i nowy algorytm Smart Bit Enhancement (V3).
Ambient Intelligence V3 teraz obejmuje optymalizację HDR do poziomu światła otoczenia – współpracując z funkcją HDR Advanced, aby monitorować i dostosowywać wydajność HDR, aby zapewnić, że wyjątkowa wydajność HDR, może być utrzymana w jasnych warunkach oglądania, jednocześnie zachowując twórcze zamierzenia reżysera w ciemniejszych pomieszczeniach. Ambient Intelligence V3 zwiększa kontrast, w czasie rzeczywistym, aby lepiej dopasować się do scen o niskim oświetleniu lub zmniejszyć przycinanie w bardzo jasnych scenach.

AI Machine Sharpness V2 używa nowych algorytmów i dodatkowej mocy nowego, podwójnego układu P5 AI, aby tworzyć bardziej szczegółowe i super realistyczne obrazy, podczas gdy nowy algorytm Smart Bit Enhancement V3 rozszerza wideo 8-bitowe do prawie 14-bitowej precyzji – aby rozwiązać wszelkie pasmowanie w niskiej jakości, bez utraty szczegółów w innych częściach obrazu.

Panel META 2.0 teraz oferuje technologię Micro Lens Array Plus z ulepszoną efektywnością światła zwiększającą wyjście dzięki nowemu sprzętowi do analizy soczewek 3D MLA, który optymalizuje kąty i krzywiznę soczewek MLA. Włączenie nowego algorytmu META Multi Booster pozwala osiągnąć maksymalną jasność do 3000 nitów – nowy rekord dla technologii OLED.

Algorytm META 2.0 Multi Booster zawiera również Detail Enhancer, który optymalizuje jakość obrazu w obszarach o ekstremalnie niskiej skali szarości, optymalizując wydajność HDR zarówno dla jasnych, jak i ciemnych treści.

Oczywiście, jako flagowy model z serii, OLED+959 oferuje również najwyższą jakość dźwięku TV dzięki nowemu zintegrowanemu systemowi dźwięku 5.1.2. Zespół inżynierów audio Bowers & Wilkins wykorzystał swoje doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości dźwięku z kompaktowych przestrzeni do opracowania nowych, specjalnie zaprojektowanych, wysoko wydajnych, smukłych głośników 30x50mm specjalnie dla nowych modeli OLED+. W przypadku modelu OLED+959, system pomieści łącznie 18 głośników, zachowując smukłą sylwetkę zestawu, bez kompromisów w zakresie wydajności audio.

System obejmuje dedykowane głośniki lewe, środkowe, prawe (LCR) skierowane do przodu, z dwoma głośnikami średniotonowymi 30mm x 50mm oraz jednym 19mm tytanowym głośnikiem wysokotonowym na kanał. Głośniki boczne lewe i prawe zawierają dodatkowo po dwa głośniki 30x50mm, podczas, gdy kanały Atmos zawierają również po dwa głośniki 30x50mm dla każdego z głośników elewacyjnych lewych i prawych.

Wszystkie głośniki są akustycznie izolowane, zamontowane w swoich własnych, sztywnych obudowach. Z tyłu zestawu znajduje się dedykowana obudowa basowa z 75mm subwooferem wspieranym przez cztery pasywne radiatory 45mmx 65mm.

Nowe moduły wzmacniaczy oferują 12 kanałów wzmacniania dla łącznej mocy 102W, przy czym każdy kanał ma swoje własne dedykowane przetwarzanie sygnału.

Ogólny efekt to zintegrowany telewizor, który jest w stanie rzutować dźwięk o wysokiej rozdzielczości, rozszerzonej jakości kinowej daleko do pomieszczenia oglądania, z przestronną sceną dźwiękową, która ma zarówno wyraźną wysokość, jak i szerokość, a także głęboki, precyzyjny bas.

Dla widzów szukających jeszcze głębszego basu, OLED+959 oferuje możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera.

OLED+959 może również oferować doświadczenie z gier na poziomie flagowym za pośrednictwem nowego Game bar’a oprócz gier MEMC i VRR rozszerzonych do 144HZ, w tym dla Dolby Vision Gaming.

Nowy Game bar został zaprojektowany tak, aby gracze mogli szybko dostosować, poprawić i monitorować doświadczenia z gier. Niezależnie od tego, czy chodzi o szybkie FPS, gdzie input lag i precyzja są wszystkim, czy o bardziej relaksujące, kinowe RPG, gracze mogą wybrać odpowiedni profil gry i za pomocą kilku naciśnięć klawiszy dostosować ustawienia obrazu, dźwięku i Ambilight.

Gracze mogą również aktywować różne ulepszenia obrazu, aby zapewnić bardziej immersyjne, skoncentrowane i zabawne doświadczenie z gier. Monitorowane są również informacje o statusie audio/wideo HDMI i oferowany jest dyskretny wskaźnik FPS do monitorowania wydajności wybranego zestawu do gier.

MEMC pozwala graczom aktywować opcję Smooth z procesora ruchu P5 AI, aby cieszyć się obrazem bez drgań i teraz z minimalnym input lagiem – zmniejszonym z 200ms do 40ms.
OLED+959 wygląda również wyjątkowo dzięki najlepszemu z europejskiego designowi.
Smukły OLED+959 może być montowany na ścianie lub stać na podłodze dzięki minimalistycznemu, szaro-słupkowemu stojakowi z aluminium i stali. Obudowy głośników skierowanych do przodu, bocznych i górnych są również pokryte szaro-słupkową tkaniną Kvadrat Audiomix.

OLED+909 – Stylowa obudowa, wydajność OLED+

OLED+909 utrzymuje unikalne poziomy wydajności OLED+ poprzez połączenie PQ z najnowszym procesorem 8. generacji P5 AI, technologią META 2.0, jakością dźwięku systemu dźwiękowego Bowers & Wilkins 3.1 i unikalnym zanurzeniem czterobocznego Ambilight – wszystko to zawarte jest w bardziej dyskretnym profilu zestawu.

8. generacja P5 AI obejmuje nową funkcję Ambient Intelligence V3, która teraz obejmuje optymalizację HDR do poziomu światła otoczenia – współpracując z funkcją HDR Advanced, aby monitorować i dostosowywać wydajność HDR, zwiększając kontrast w czasie rzeczywistym w scenach o niskim oświetleniu oraz redukując przycinanie w bardzo jasnych scenach.

Panel META 2.0 wykorzystuje technologię Micro Lens Array Plus i algorytm META Multi Booster, aby zwiększyć wyjście światła do nowego szczytu 3000 nitów – nowy rekord dla technologii OLED.

Wyjątkowe obrazy są połączone z doskonałą jakością dźwięku dzięki inżynierom Bowers & Wilkins, którzy pracują nad utrzymaniem jakości audio pomimo bardziej dyskretnego projektu OLED+909, który zmniejsza dostępną wysokość dla systemu dźwiękowego 3.1.

OLED909

System teraz obejmuje nowo opracowany głośnik 30x50mm z dwoma takimi jednostkami i 19mm tytanowym głośnikiem wysokotonowym dla każdego z dedykowanych, skierowanych do przodu, lewych, środkowych, prawych (LCR) głośników i z każdym głośnikiem akustycznie izolowanym w swojej sztywnej obudowie. Na tylnej części zestawu znajduje się dedykowana obudowa basowa z 75mm subwooferem wspieranym przez cztery pasywne radiatory.

Osiem kanałów wzmacniania o łącznej mocy 81W jest dostępne, przy czym każdy kanał ma swoje własne dedykowane przetwarzanie sygnału. Ogólny efekt to dźwięk telewizora o wysokiej rozdzielczości, wyjątkowo wyrafinowany, z kombinacją głębokiego, precyzyjnego basu i ekstra szerokiej sceny dźwiękowej. System jest również dostrojony do konkretnego rozmiaru ekranu, aby zapewnić, że krystalicznie czysty dialog jest wyrównany z centrum ekranu.

Dla widzów szukających jeszcze głębszego basu, OLED+908 oferuje możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera. Doskonałe obrazy i dźwięk są również rozszerzane na zupełnie unikalne i immersyjne doświadczenie dzięki dołączeniu czterobocznej wersji systemu Ambilight.

8. generacja P5 AI również poprawia doświadczenia z gier za pośrednictwem nowego Game bar, funkcjonalności MEMC i zwiększenia VRR do 144Khz – w tym dla Dolby Vision Gaming.
MEMC pozwala graczom aktywować opcję Smooth z procesora ruchu P5 AI, aby cieszyć się obrazem bez drgań i teraz z minimalnym input lagiem – zmniejszonym z 200ms do 40ms.

OLED+909 styl pasujący do wydajności oraz minimalistyczną, metalową ramkę z systemem dźwiękowym zintegrowanym w dolnej części ekranu i pokrytym tkaniną Kvadrat Audiomix. Podstawa składa się z dwóch niskoprofilowych, wyciskanych metalowych nóżek w kształcie 'pigułki’ w czarnym połyskującym wykończeniu.

A6219 – Zawsze naładowane i gotowe do uprawiania sportu i bycia GO 

Słuchawki sportowe A6219 nauszne z serii GO wykorzystują technologię solarną Powerfoyle do ładowania, zarówno przy sztucznym świetle w pomieszczeniach, jak i świetle słonecznym na zewnątrz, zapewniając praktycznie niekończący się czas pracy baterii – 80 godzin odtwarzania, eliminując potrzebę podłączania do sieci lub wymiany baterii.
A6219 posiada teraz również 35% tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu (PCR) w swojej konstrukcji.

Jest to część długofalowego procesu, który sprawił, że słuchawki odgrywają główną rolę w firmowej, przodującej branży, kampanii na rzecz zrównoważonego rozwoju TP Vision.
Opakowanie słuchawek już teraz wykorzystuje od 90 do 100% tektury z recyklingu, jest brązowe zamiast lakierowanych opakowań – używany jest atrament na bazie soi, została zredukowana ogólna objętość, aby zmniejszyć rozmiar pudełek o około 40%.
Ogniwo słoneczne używane przez A6219 jest również produkowane w przyjaznym dla środowiska miejscu, jest wykonane przy użyciu 100% odnawialnej energii w fabrykach należących do Exeger, które nie emitują toksycznych emisji.

 

Użytkownicy mogą monitorować postęp ładowania za pomocą aplikacji Philips  Headphones.
Waga została zredukowana do minimum, a słuchawki pozostają solidne w eksploatacji dzięki ocenie IP55, co czyni A6219 wodoodpornym, odpornym na pot i kurz. Komfort jest również utrzymany dzięki miękkim, zmywalnym, oddychającym pokrowcom na nauszniki, które są również wypełnione żelem, aby utrzymać uszy w chłodzie podczas aktywności.
A6219 brzmi świetnie dzięki zastosowaniu profilu naturalnego dźwięku Philips – pierwotnie zadebiutował w serii Fidelio – odtworzony za pomocą nowo opracowanych przetworników 40mm i z opcją przełączalnej funkcji wzmacniania basów. Rozmowy są również krystalicznie czyste dzięki mikrofonowi wyposażonemu w AI.

A6709 – Przyjemność uprawiania sportu na świeżym powietrzu

Otwarte słuchawki stają się coraz bardziej popularnym segmentem rynku dzięki połączeniu świetnej jakości dźwięku z możliwością bezpiecznego słyszenia otoczenia przez użytkowników uprawiających sport. Dotychczas jedynym problemem było to, że otwarte słuchawki były nieco duże, zwłaszcza w porównaniu do niezwykle popularnych słuchawek TWS.

Nowe słuchawki A6709 GO łączą w sobie zalety obu tych typów, oferując wszystkie korzyści płynące z otwartych słuchawek, ale w formie słuchawek TWS. A6709 oferują prawdziwie otwarty design akustyczny, który pozwala użytkownikowi być czujnym na otoczenie, jednocześnie utrzymując kanał słuchowy suchym i czystym.  Gumowany design sprawia, że A6709 są świetne dla energetycznych sportów, a słuchawki są oceniane jako odporne na pot IP55.

 

Jakość dźwięku jest również świetna dzięki precyzyjnym portom, które kierują dźwięk z przetworników dokładnie do ucha, a innowacyjny design dipolowy minimalizuje ogólne rozprzestrzenianie się dźwięku, zwiększając kierunkowość i redukując niechciane wycieki dźwięku. Jakość rozmów jest świetna dzięki zastosowaniu dwóch mikrofonów wyposażonych w AI z redukcją szumów tła. Czas pracy na baterii jest również doskonały – 28 godzin (7 godzin +21 z etui do ładowania), a szybkie ładowanie przez 15 minut daje godzinę odtwarzania.

H6509 –  Wspaniałe do przebywania w pomieszczeniu 

W 2024 roku, skupiając się na tworzeniu jeszcze lepszych produktów, została poprawiona jakość dźwięku i znacznie dłuższy czas pracy na baterii – prawie dwukrotnie dłuższy w niektórych modelach. Najlepszym modelem ze średniego range’u są nowe H6509, które zawierają system Hybrid Noise Cancelling Pro. Nauszny design z naciskiem na komfort, oferuje świetną jakość dźwięku dzięki nowym przetwornikom 40mm.

Popularność korzystania z dobrych słuchawek do słuchania telewizji w domu również rośnie z wielu powodów, w tym, aby nie przeszkadzać rodzinie czy sąsiadom, poczuć się bardziej zanurzonym w filmach i treściach telewizyjnych lub z powodu problemów ze słyszeniem subtelności dialogu. Jednak wielu konsumentów nie znajduje łatwości w połączeniu słuchawek Bluetooth z telewizorem i jeśli im się to uda, mogą nadal zmagać się z problemami z opóźnieniami i synchronizacją ruchu warg.

Zespół słuchawkowy ściśle współpracował z twórcami nowego systemu Titan OS, aby zapewnić najprostsze połączenie i najlepsze wyniki. Telewizor wyposażony w Titan OS teraz automatycznie rozpozna kompatybilne słuchawki – takie jak H6509 – gdy zbliżą się do telewizora, a model automatycznie je zauważy i zostanie pokazany na ekranie z ofertą prostego połączenia. Integracja z systemem Titan OS gwarantuje również opóźnienie na poziomie 100 ms lub mniej, co zapewnia świetne doznania słuchowe.

Bluetooth multi-point pozwala również H6509 na połączenie z więcej niż jednym produktem. Dźwięk H6509 można dostosować za pomocą aplikacji Philips Headphones, a czas pracy na baterii wynosi imponujące 60 godzin – 40 godzin z włączonym ANC.

TAB6309 – Mały profil, ogromna wydajność

Nowy soundbar TAB6309 jest idealnym partnerem dla każdego telewizora Ambilight – nawet tego z niższymi nóżkami- oferując ogromny dźwięk kinowy, ale bez ryzyka zasłonięcia jakiejkolwiek części ekranu, dzięki wyjątkowo niskiemu profilowi o wysokości zaledwie 37 mm. Alternatywnie, soundbar można zamontować na ścianie.

Pomimo niewielkiej wysokości TAB6309, posiada wysokiej jakości dźwięk przestrzenny 3D, który naprawdę wypełnia pokój dzięki kompatybilności z Dolby Atmos i DTS Virtual:X w systemie 2.1 o mocy maksymalnej 320W. Potężny bezprzewodowy subwoofer jest również ultrakompaktowy i można go umieścić poziomo lub pionowo.

Łączność jest również doskonała z HDMI eARC, optycznym, Aux-in i odtwarzaniem USB, podczas gdy system Philips EasyLINK pozwala sterować telewizorem Philips i soundbarem jednym pilotem. Bezprzewodowa łączność obejmuje Bluetooth 5.3 i wsparcie LE Audio – oferując bardziej solidne połączenie z lepszą jakością dźwięku i mniejszym opóźnieniem.
TAB6309 można również dostosować za pomocą aplikacji Philips Home Entertainment – lub pilota – z czterema trybami EQ i trybem poprawy dialogów.

AZ9 3736

Drugim nowym soundbarem w ofercie 2024 jest TAB5309, który jest również kompaktowy dzięki średniej szerokości 766 mm. Wydajność jest wysoka dzięki kompatybilności z DTS Virtual:X i Dolby Digital Plus oraz wysokiej mocy maksymalnej 240W w systemie 2.1 z potężnym kompaktowym bezprzewodowym subwooferem.

Łączność obejmuje HDMI ARC, optyczne Aux-in i USB, podczas gdy bezprzewodowe połączenie obejmuje Bluetooth 5.3 i wsparcie LE Audio.

Wreszcie, dla osób chcących kinowego dźwięku w mniejszych pomieszczeniach lub po prostu chcących znacznie poprawić dźwięk swojego telewizora, trzecim nowym modelem jest TAB5109.

TAB5109 to kompaktowy system 2.0 – o szerokości 766 mm – z maksymalną mocą wyjściową 120 W i kompatybilnością z DTS Virtual X i Dolby Digital Plus.
Łączność obejmuje HDMI ARC, optyczne Aux-in i USB, podczas gdy bezprzewodowe połączenie obejmuje Bluetooth 5.3 i wsparcie LE Audio.

Po udanym wprowadzeniu serii “The Xtra” w 2023 roku, TP Vison kontynuuje rozwój serii Mini-LED w swojej ofercie z wprowadzeniem nowego modelu PML9009 – który kontynuuje serię Mini-LED oferującą doskonałą wydajność i wyjątkową wartość, z jakością wydajności produktu plasującą się nieco poniżej modeli OLED, ale powyżej segment LED.
PML9009 będzie oferowany w rozmiarach ekranu 55”, 65” i 75” oraz jako pierwszy telewizor Philips Mini-LED dostępny w rozmiarze 85”.

PM9009 oferuje doskonałą wydajność dzięki zastosowaniu najnowszego procesora P5 w połączeniu z wysokiej jakości panelem 144Hz 98% DCI WCG – generując imponującą maksymalną jasność światła 1000 nitów.

Unikalnie immersyjne doświadczenie oglądania telewizji jest dostarczane za pomocą trójstronnej wersji systemu Ambilight, podczas gdy widzowie mogą również cieszyć się ulepszonym, szybszym i bardziej intuicyjnym doświadczeniem nowej platformy Smart TV Titan OS.

Premium europejski design zestawu obejmuje dodatkowo wąską metalową ramkę w ciemnym antracytowym wykończeniu z cienkim paskiem szczotkowanym na dole ekranu, pasującym do ciemnego antracytowego wykończenia podwójnych nóg z metalowymi krawędziami w kształcie łuku.

PUS8909- ‘The One’ chętnie wybierany

Seria „The One” Performance cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów, którzy chętnie kupują produkt zaprojektowany tak, aby oferować im telewizor z wszystkim, czego mogą potrzebować – z wydajnością i kluczowymi funkcjami telewizora z wyższej półki, ale w konkurencyjnej cenie.

Koncepcja ta jest kontynuowana w 2024 roku dzięki nowemu modelowi PUS8909 dostępnemu w rozmiarach ekranu 43”, 50”, 55”, 65” i 75” oferującemu doskonałą jakość obrazu telewizyjnego dzięki połączeniu najnowszego procesora P5 z wysokiej jakości panelem LCD WCG o częstotliwości 144 Hz.

Naprawdę wciągające doświadczenie z oglądania jest dopełnione przez włączenie trójstronnej wersji systemu Ambilight.

Model 8909 cechuje się minimalnym antracytowym metalowym obramowaniem z efektem szczotkowania na dolnej krawędzi ekranu, a także stojakiem delta w kolorze antracytowym – podwójne stopy z toczonego metalu w kolorze antracytowym dla modelu 75”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments