Omar Arnaout, prezes zarządu XTB w rozmowie z ISBtech o planach nowości produktowych w przyszłym roku.

Jakie są główne priorytety i cele spółki na 2024 rok?

Nasze cele i priorytety pozostają niezmienne – podobnie jak w poprzednich latach, będziemy koncentrować się przede wszystkim na oferowaniu naszym klientom najwyższej jakości aplikacji inwestycyjnej z coraz wyższą liczbą zarówno instrumentów, jak i również nowych produktów. Zespół technologii stale pracuje nad poszerzaniem oferty o kolejne produkty inwestycyjne z segmentu pasywnego – pojawią się one w naszej ofercie w przyszłym roku, natomiast ich wdrażanie w pierwszej kolejności rozpocznie się od innych rynków europejskich.

Chcemy, by inwestowanie długoterminowe stało się bardziej dostępne i łatwiejsze. Liczymy na to, że tak właśnie będzie wraz z wprowadzeniem płatności cyklicznych do Planów Inwestycyjnych, czyli naszego nowego produktu opartego o ETFy. W przyszłym roku produkt ten trafi również na nasze rynki poza Europą.

Zbliżający się rok to również czas wprowadzania innowacji związanych z rozwiązaniami AI w naszej spółce. Utworzyliśmy już specjalny zespół, który intensywnie pracuje nad wdrożeniem tej technologii czy to w procesy wewnętrzne spółki, czy też w poszczególnych elementach naszej platformy inwestycyjnej. 2024 to będzie z pewnością rok nowości w XTB.

Co dla XTB może być największym wyzwaniem w 2024 roku?

Mamy ambitne plany jeśli chodzi o pipeline produktowy. Jego realizacja będzie
wymagała dużego nakładu pracy i zaangażowania wielu osób pracujących w XTB. Jestem
przekonany, że dodanie tych produktów do naszej oferty pozwoli nam dotrzeć do nowych
grup potencjalnych klientów – nie tylko doświadczonych traderów czy inwestorów, ale także
osób, które na co dzień korzystają z szeroko pojętych usług finansowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments