Emplocity liczy na zainteresowanie AI przez uczelnie wyższe

Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity

Emplocity spodziewa się, że dalszy wzrost zainteresowania sztuczną inteligencją przełoży się na rosnącą sprzedaż usług spółki w 2024, poinformował ISBtech prezes Krzysztof Sobczak. Duże nadzieje wiąże z sektorem szkolnictwa wyższego

W przyszłym roku spodziewamy się dalszego wzrostu zainteresowania sztuczną inteligencją, które może przełożyć się na sprzedaż naszych usług. Duże nadzieje wiążemy z sektorem szkolnictwa wyższego. Już teraz realizujemy projekty w tym obszarze, a prowadzone rozmowy wskazują, że może być ich więcej. Ponadto przygotowujemy się do udostępnienia naszej platformy dla osób, które chciałyby samemu zrobić produkty i usługi w oparciu o sztuczną inteligencję bez konieczności programowania. Jestem optymistycznie nastawiony do nadchodzącego roku” – powiedział ISBtech Sobczak.

W skazał, że w szkolnictwie wyższym widzimy ogromne zainteresowanie rozwiązaniami związanymi ze sztuczną inteligencją w obszarze komunikacji i zarządzania informacjami.

Ponadto zgłaszają się klienci z innych branż. Prowadzimy wiele rozmów z zainteresowanymi podmiotami i mam nadzieję, że będziemy mogli informować o kolejnych sukcesach” – dodał prezes.

Spółka w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku wypracowała przychody na poziomie 3,06 mln zł w porównaniu do 2,90 mln zł w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Wynik netto w tym okresie wyniósł 236 tys. zł w porównaniu do 263 tys zł w analogicznym okresie w ubiegłym roku. W samym III kw. 2023 r. zysk netto wyniósł 680 tys. zł w porównaniu do 238 tys. zł w rok wcześniej. Z kolei przychody w tym okresie wyniosły 1,92 mln zł w porównaniu do 1,2 mln zł w trzecim kwartale ubiegłego roku.

W III kwartale osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki finansowe. Cieszy szczególnie wysoki zysk netto, ponieważ widać efekty naszej zapowiadanej koncentracji na rentowności. Po trudnym początku roku wracamy na właściwe tory. Udaje nam się kończyć kolejne projekty, z których klienci są zadowoleni, dzięki czemu z częścią klientów przedłużamy współpracę. Ponadto otrzymujemy kolejne płatności związane z realizacją projektu B+R w ramach współpracy z NCBiR. Zawarliśmy też w minionym kwartale list intencyjny ze spółką Sagitum. Liczymy na owocną współpracę przy tworzeniu i komercjalizacji nowych produktów. Sagitum ma wysokie kompetencje sprzedażowe i bazę lojalnych klientów. Chcemy wspólnie zaoferować im nowe produkty i usługi spełniające ich potrzeby. Patrzę z optymizmem na ostatni kwartał tego roku – podsumował Sobczak.

Emplocity tworzy rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu, oparte na sztucznej inteligencji. W swoich rozwiązaniach wykorzystuje metody głębokiego uczenia maszynowego oraz przetwarzania języka naturalnego, wykorzystując zaawansowany algorytm, data science i uczenie maszynowe w celu zautomatyzowania procesów biznesowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments