Firma Woltair otwiera w naszym kraju oddział swojej Akademii. Jej celem będzie kształcenie i szkolenie kolejnych instalatorów w zakresie pomp ciepła i fotowoltaiki. Podczas spotkania dla mediów Woltair zaprezentował także swoją autorską pompę ciepła – REWOLO – która będzie dostępna dla polskich klientów już w październiku.

Akademia Woltair to projekt, który firma z sukcesem zainaugurowała dwa lata temu w Czechach. Ma on odpowiadać na wyzwanie, jakim jest niedobór wykwalifikowanych ekip monterskich ekologicznych źródeł energii. Tylko w Polsce szacuje się, że na rynku brakuje kilkudziesięciu tysięcy takich specjalistów.

Szkolenia z ekspertami na szerokim portfolio produktów

Akademia ma szkolić i certyfikować nowych techników, co pozwoli jednocześnie rozwijać sieć partnerów. Kursy są przeznaczone dla specjalistów z obszaru m.in. ogrzewania i chłodnictwa, elektryków, hydraulików czy techników serwisowych. Akademia daje też możliwość osobom działającym w szeroko pojętym sektorze budownictwa, aby się przebranżowić.

Zajęcia w Akademii są prowadzone przez najlepszych specjalistów, zarówno tych z firmy Woltair, jak i zewnętrznych ekspertów działających w branży OZE. Kluczową zaletą Akademii Woltair jest to, że kursanci mogą się zapoznać z szerokim wachlarzem pomp ciepła i fotowoltaiki, od największych światowych marek. Woltair swoim klientom oferuje już 12 marek pomp ciepła, z czego w polskim showroomie jest ich dostępnych sześć – Alpha Innotec, Dimplex, LG, Panasonic, Viessmann oraz REWOLO. W salonie wystawowym znajdują się też liczne komponenty fotowoltaiczne, m.in. magazyny energii Pylontech, falowniki GoodWe, falowniki on-grid FoxESS czy moduły fotowoltaiczne Trina i Jinko Solar.

Akademia Woltair miała swój początek w Czechach i po dwóch latach od jej rozpoczęcia jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z rezultatów. Wierzymy, że podobnie będzie w Polsce, tym bardziej że popyt na wykwalifikowanych instalatorów na tym rynku nadal jest bardzo duży. Akademia docelowo ma także powiększać sieć naszych partnerów – specjalistów, którzy pomagają nam instalować i serwisować pompy ciepła i fotowoltaikę. Nasz projekt zagwarantuje, że nasi partnerzy posiądą nie tylko niezbędną teorię, ale także nabędą praktyczne umiejętności, które będą mogli przetestować na urządzeniach przodujących marek w jednym miejscu. – mówi Michał Borek, Country Manager Woltair Polska.

Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Woltair i uczestniczyć w otwarciu Akademii. Działamy na polskim rynku od 2006 r. i nauczyliśmy się w tym czasie, że najlepszy produkt, aby dobrze funkcjonować, wymaga profesjonalnej instalacji i wykwalifikowanego instalatora. Szkolenia dla instalatorów, partnerstwo i orientacja na potrzeby klienta końcowego to dla nas kluczowe elementy na drodze do dalszego rozwoju branży pomp ciepła w Polsce. – dodaje Tomasz Dobryniewski, Daikin Managing Director.

Akademia Woltair będzie szkolić także instalatorów fotowoltaiki, ponieważ cały czas zauważalny jest niedobór wykwalifikowanych monterów w tym sektorze.

Instalację fotowoltaiczną rozpatrujemy dziś w kategoriach nie nice to have lecz must have. Pozostaje jedynie odpowiedzieć na pytanie, jak prawidło taką instalację dobrać? Dlatego niezwykle istotne jest, aby współpracować z wykwalifikowanymi i doświadczonymi  instalatorami, którzy przywiązują dużą wagę również do kwestii szkoleń i ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji i są w stanie zaproponować inwestorom najlepsze dla nich rozwiązania. – komentuje Piotr Kisiel, Członek Zarządu ds. Rozwoju Rynku, SBF Polska PV.

Aby uczestniczyć w Akademii Woltair wystarczy zgłosić się poprzez wysłanie zapytania na adres akademia@woltair.pl lub przez stronę internetową, pierwsze kursy są bezpłatne. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu w siedzibie Woltair przy ul. Szyszkowej 35/37 w Warszawie, w godzinach 9.00-16.00. Każde zajęcia zorganizowane w Akademii Woltair będą w stanie jednorazowo wyszkolić do 20 osób. Agenda szkoleń będzie podzielona na część dotyczącą pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments