Czy właśnie teraz, decydując się na transformację cyfrową w swojej firmie, jesteś na etapie analizowania, który z dostawców będzie odpowiedzialny za połączenie z siecią, usługę IP tranzyt, połączenia z chmurą oraz DDoS protection? Jeśli to ten moment, to koniecznie weź pod uwagę kwestie jakościowe, jakie leżą u podstaw cyfryzacji.

„Drogi, powolny, nierzetelny i nieelastyczny” – to może być ryzykowne. Zdarza się, że takich słów klienci używają, opisując współpracę z dostawcą, który ma zapewnić najważniejsze komponenty procesu cyfryzacji. RETN powstał po to, aby rozwiązywać takie problemy, a nasze sukcesy wprost wynikają z sukcesów, jakie odnosimy w tej dziedzinie.

Zamieszczamy wypowiedzi trojga znakomitych ekspertów z obszaru połączeń o dużej przepustowości. Zwracają uwagę na to, co należy przewidzieć i uwzględnić, nawiązując współpracę z dostawcą usług sieciowych, aby mogła gwarantować bezproblemowe postępy na drodze do transformacji.

Amy Bajer, Dyrektor Zarządzający RETN Poland & CEE

Amy Bajer, Dyrektor Zarządzający RETN Poland & CEE

Kiedy patrzymy nieco szerzej niż na ofertę konkretnych dostawców, trendy branżowe po prostu wymuszają ciągły rozwój i modernizację. Innowacje takie jak technologia 400G czy ekspansja w kierunku najbardziej strategicznych punktów dostępu (PoP) stają się standardami branżowymi. Z kolei nowe standardy znajdują odzwierciedlenie w rosnącym zapotrzebowaniu na dostęp do szybszej i bardziej wydajnej infrastruktury sieciowej, która zdoła wesprzeć transformację cyfrową organizacji.

Patrząc na te wyzwania w sposób globalny, widzimy, jak ogromne znaczenie mają połączenia pomiędzy różnymi regionami. Dostawcy powinni oferować stabilne połączenia z regionami ważnymi dla Twojej firmy, niezależnie od tego, czy jest to w Azji, Europie Wschodniej, Europie Zachodniej czy gdziekolwiek indziej. Wysokie standardy cyberbezpieczeństwa nie podlegają żadnym negocjacjom w dzisiejszych warunkach coraz większej liczby zagrożeń, dlatego warto się upewnić, czy wybrany dostawca bezpieczeństwo traktuje rzeczywiście priorytetowo.

Spójrzmy, jak wiele znaczy odpowiednia oferta w zakresie połączenia sieciowego. Chodzi o wydajność, elastyczność i responsywność w obszarach stanowiących podstawy transformacji cyfrowej. Takie podejście jest kluczowe w ograniczaniu ryzyka i wsparciu w digitalizacji w firmie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz RETN, czy innego dostawcę, właśnie takie rozważania powinny kierować Twoim procesem decyzyjnym.

Podsumowując, wybór dostawcy łączności sieciowej to kluczowa decyzja, która ma wpływ na najważniejsze elementy procesu cyfryzacji. Niezależnie od tego, czy wybierzesz RETN, czy innego dostawcę, te względy – jakość, lokalna wiedza specjalistyczna, międzynarodowy zasięg, zarządzanie budżetem i bezpieczeństwo – powinny kierować procesem decyzyjnym, zapewniając, że najbardziej istotne dla cyfryzacji usługi sieciowe będą dostarczane w sposób wydajny, elastyczny oraz dostosowany do Twoich potrzeb biznesowych.

Dariusz Antczak, Dyrektor sprzedaży RETN w Polsce oraz w regionie Europy Środkowej i Wschodniej

 

Dla firm w Polsce i nie tylko współpraca z dostawcą działającym na wielu rynkach, w różnych krajach może być niezwykle wartościowa. Jest to szczególnie istotne jeśli chodzi o dostęp do internetu. Kluczowa jest gwarancja, że dane twojej firmy nie będą przesyłane przez liczne sieci pomiędzy źródłem a punktem dostarczenia. Wydajność tras przesyłowych może być kluczowym wskaźnikiem efektywności danego dostawcy. Wybór dostawcy z doświadczeniem międzynarodowym, posiadającego własną rozbudowaną sieć połączeń może istotnie wpłynąć na jakość przesyłu danych firmy oraz – mówiąc bardziej ogólnie – wszystkich parametrów związanych z połączeniami sieciowymi.

Moje doświadczenie podpowiada, że w pierwszej kolejności należy ocenić podejście dostawcy do klienta. Rozważanie, czy wybrać RETN czy innego dostawcę, powinno zacząć się od tego, czy może on dostosować się do potrzeb przyszłego partnera oraz jak szerokie jest spektrum jego oferty. Duża paleta usług, począwszy od tranzytu IP, przez kolokację po rozwiązania chmurowe, powinna odpowiadać na rosnące, ale i zmieniające się potrzeby klientów.

Oczywiście lokalna infrastruktura też ma znaczenie. Dostawca dysponujący dobrze rozwiniętą infrastrukturą na miejscu, w kluczowych lokalizacjach, może wykonywać usługi szybciej oraz bardziej elastycznie. Indywidualne podejście czy dostosowane do indywidualnych potrzeb gwarantuje, że klient nie jest obsługiwany według standardowych pakietów. Co ważne, w warunkach zmieniających się warunków biznesowych nie można zapominać o perspektywie budżetu firmy. Należy szukać partnera, który będzie uważny na stronę kosztową, ale jednocześnie zapewni odpowiednie środki bezpieczeństwa. Dostawca, który pomoże znaleźć równowagę pomiędzy rozsądnym dysponowaniem budżetem a właściwym rozumieniem kwestii bezpieczeństwa, z pewnością będzie właściwym partnerem w zmierzeniu się z tymi wyzwaniami.

William Manzione, Product Manager RETN

William Manzione, Product Manager RETN

W wyborze dostawcy usług internetowych zawsze najważniejsza jest ich jakość. Warto spojrzeć, jakim doświadczeniem w branży może pochwalić się nasz przyszły partner. Wydajność, szybkość oraz chęć reagowania na zmiany kluczowe są wtedy, kiedy mowa o skutecznym zabezpieczeniu przed jakimkolwiek ryzykiem. Z mojego doświadczenia wynika, że poszukiwanie optymalizacji kosztowych rozumiane jako wybór najtańszego dostawcy nie gwarantuje satysfakcjonującego rozwiązania, a w efekcie prowadzi do zerwania kontraktu i ponownego poszukiwania partnera na rynku. Zatem kluczowy jest wybór dostawcy z opinią dostępności, podstawowego wsparcia, zapobiegającego ryzyku, ponieważ to świadczy o właściwej jakości usług.

Jednym z najważniejszych aspektów jest stopień rozbudowania własnej sieci. Spójrzmy na to, jak duża jest to sieć, jakie łączy regiony i kraje oraz na ile jej zasięg odpowiada potrzebom klienta. Połączenia w znacznym stopniu wykonywane w oparciu o własną infrastrukturę zapewnia większą kontrolę oraz bezpieczeństwo. Dodatkowo obecność w postaci licznych punktów dostępu (PoP) zapewnia wiarygodność i redundancję.

Należy wziąć pod uwagę również obecność na miejscu oraz opinie na temat przyszłego partnera, który powinien mieć dostępny personel świadomy tego, jak wyglądają lokalne rozwiązania. Chodzi o rozumienie lokalnej specyfiki, zapewnienie dostaw oraz uruchomienie połączenia. W RETN doceniamy wagę znajomości lokalnych realiów, dlatego na miejscu mamy swoje zespoły zakupów oraz logistyki, które odpowiednio zarządzają tymi kluczowymi obszarami. W zasadzie w każdym kraju, gdzie jesteśmy obecni, tworzymy podobne struktury, aby zapewnić obsługę klienta przebiegającą bez problemów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments