Scrab, narzędzie pozwalające na automatyzację analizy fundamentalnej, wychodzi poza Stany Zjednoczone. Fundusz Dog Eat Dog Venture Capital LLC objął część udziałów w spółce stojącej za marką i zapewnił finansowanie, dzięki któremu aplikacja może konkurować z największymi graczami na globalnym rynku inwestycyjnym.

Narzędzie do automatycznej analizy spółek giełdowych pomaga zaoszczędzić dziesiątki godzin spędzanych na wyszukiwaniu i ocenie akcji. Dzięki zastosowaniu autorskich algorytmów, uwzględniających prawie pół tysiąca różnych parametrów, serwis jest w stanie przeprowadzić o wiele bardziej obiektywną i skuteczną analizę akcji niż większość zawodowych analityków giełdowych. Największym problemem przy manualnej ocenie firm jest nie tyle czas, który trzeba poświęcić i wiedza, którą najpierw trzeba zdobyć; ale raczej to, że człowiekowi bardzo trudno jest zachować obiektywizm i utrzymać te same standardy jakości przy ewaluacji różnych spółek.

Algorytm skanujący w czasie rzeczywistym setki różnych parametrów zawsze będzie bardziej efektywny i rzetelniejszy w ocenie niż analiza dokonywana ręcznie – podkreśla Michał Darkowski, CEO Scrab. Giełda dostępna dla każdego Rozwiązanie dostarczane przez Scrab pozwala tworzyć zaawansowane modele scoringowe oraz korzystać z pełnej automatyzacji i personalizacji każdego z etapów całego procesu wyboru spółki do portfela inwestycyjnego – od skanera wyszukującego najlepsze okazje, przez wizualizację danych i ich analizę pod kątem fundamentów, wyceny czy prognoz analityków, aż po ustalenie odpowiednich proporcji spółek w portfelu z uwagi na oczekiwaną charakterystykę wahań czy osunięć wartości kapitału.

Narzędzia tego typu do tej pory były zarezerwowane jedynie dla garstki najbardziej zamożnych inwestorów instytucjonalnych mogących pozwolić sobie na regularne opłacanie abonamentu za dostęp do aktualnych danych o wartości kilkuset tysięcy złotych, żeby potem móc obrabiać je na własną rękę. Nawet zdobycie danych nie rozwiązywało zresztą problemu, ponieważ kwestia automatyzacji obróbki czy nawet samej wizualizacji takiej ilości big data była poza zasięgiem dla większości osób. Celem Scrab jest zdemokratyzowanie dostępu do tych informacji tak, aby każdy indywidualny inwestor mógł bazować na najlepszej jakości danych inwestycyjnych przy podejmowaniu swoich decyzji giełdowych. – mówi Tomasz Trela, CEO Dog Eat Dog Venture Capital LLC.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments