Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) zaprezentowała nowości na platformie edge-to-cloud HPE GreenLake i znacznie rozszerzyła swoją ofertę w obszarze chmury hybrydowej, chmury prywatnej i ekosystemu partnerskiego.

HPE sfinalizowała transakcję nabycia OpsRamp. Rozwiązanie to jest obecnie dostępne w modelu SaaS na platformie HPE GreenLake, dzięki czemu organizacje mają dostęp do rozwiązań bazujących na AI dla środowisk IT typu multi-vendor i multi-cloud.

Platforma HPE GreenLake zostaje rozszerzona o ofertę Software-as-a-Service (SaaS) dla backupu i uczenia maszynowego, HPE dodaje nowe produkty SaaS do AWS Marketplace i rozbudowuje gamę rozwiązań Network-as-a-Service (NaaS).

Do portfolio HPE GreenLake dla chmury prywatnej dołącza HPE GreenLake for Private Cloud Business Edition – rozwiązanie pozwalające klientom na dostęp na żądanie do maszyn wirtualnych w chmurach hybrydowych.

HPE modernizuje rozwiązanie HPE GreenLake dla Private Cloud Enterprise, aby zapewnić wygodne korzystanie ze środowiska wielochmurowego oraz zapowiada wsparcie wdrożeń Red Hat OpenShift.

HPE wspólnie z VMware dodają nowe funkcjonalności do HPE GreenLake for VMware Cloud Foundation w modelu pay-per-use, oferując wstępnie skonfigurowane i przetestowane moduły chmurowe HPE zoptymalizowane pod kątem VMware Cloud Foundation.

Firmy HPE i Equinix ogłosiły rozszerzenie swojego partnerstwa w zakresie dostępności HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise i HPE GreenLake for Private Cloud Business Edition w centrach danych firmy Equinix na całym świecie. Dzięki temu klienci uzyskują dostęp do szerokiej gamy rozwiązań w zakresie chmury prywatnej, co przekłada się na większą prędkość i elastyczność w ramach chmury hybrydowej.

W 2019 roku zaczęliśmy realizować strategię, zgodnie z którą wszystkie nasze rozwiązania
miały stać się dostępne w modelu as a service poprzez platformę HPE GreenLake. To
podejście okazało się słuszne, gdyż widzimy, że klienci coraz częściej dążą do połączenia
nowoczesnego doświadczenia chmury z kontrolą, zarządzaniem, wydajnością i
przewidywalnością chmury hybrydowej” – mówi Antonio Neri, prezes i CEO HPE. „HPE
GreenLake już jest liderem w tej kategorii, a dziś dodatkowo wzmacniamy naszą pozycję,
zwiększając zasięg, ofertę i możliwości naszych rozwiązań dla chmur hybrydowych i
prywatnych. HPE GreenLake jest najlepszym wyborem dla każdej organizacji, która chce realizować skuteczną strategię chmury hybrydowej”.

Integracja OpsRamp z platformą edge-to-cloud HPE GreenLake oraz pulpit do zarządzania zrównoważonym rozwojem

Platforma HPE GreenLake to ujednolicone rozwiązanie dla klientów i partnerów, którego rolą jest uproszczenie działania IT w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych oraz ułatwienie dostępu do usług chmurowych. Zaletą dla użytkowników jest posiadanie jednej platformy pozwalającej na automatyzację, organizację i uruchamianie chmur hybrydowych.

Ciąg dalszy innowacji w tym obszarze to m.in. dodanie oprogramowania stworzonego przez należącą do Hewlett Packard Enterprise firmę OpsRamp w modelu SaaS na platformie HPE GreenLake. Organizacje mogą wykorzystać OpsRamp do monitorowania i automatyzacji zarządzania aktywami i aplikacjami w niejednorodnych, wielochmurowych środowiskach typu multi-vendor.

OpsRamp rozbudowuje możliwości niedawno zaprezentowanego pulpitu do zarządzania zrównoważonym rozwojem, dając użytkownikom wgląd w ich zasoby informatyczne i aplikacje w wielochmurowych środowiskach od wielu dostawców. Pulpit jest obecnie dostępny w trybie early access na platformie HPE GreenLake. Ponadto, usługi OpsRamp i usługi konsultingowe są dostępne poprzez HPE Complete Care Service i HPE GreenLake Managed Services.

1 Źródło: Constellation Research, “The New 2023 Cloud Reality: A Rebalancing Between Private and Public”
2 Źródło: Na podstawie wewnętrznych testów HPE przeprowadzonych w październiku 2022 r., w których porównano HPE GreenLake for Backup and Recovery z czterema konkurencyjnymi lokalnymi i chmurowymi rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowych. Rozwiązanie oferuje 99,9999% gwarancję dostępności danych, nawet 10x niższe opóźnienia przy zapisie w bazie danych, oraz nawet 8x większą wydajność tworzenia kopii
bezpieczeństwa niż inne rozwiązania.

Nowe usługi HPE GreenLake dla chmur hybrydowych

HPE w dalszym ciągu rozbudowuje swoje portfolio rozwiązań SaaS i NaaS na platformie HPE GreenLake, dodając też ofertę HPE SaaS do AWS Marketplace.

Firma HPE ogłosiła, że wzmacnia swoją współpracę z AWS, aby uprościć transformację w kierunku chmury hybrydowej poprzez spójne, zunifikowane doświadczenia chmurowe, w tym m.in. za pomocą HPE NonStop Development Environment dostarczanego jako Amazon Machine Image (AMI) oraz HPE Fraud Risk Management jako SaaS na AWS Marketplace.

HPE dodaje nowe funkcje do HPE GreenLake for Backup and Recovery, rozbudowując to narzędzie służące do efektywnej kosztowo, długoterminowej retencji i ochrony danych i obciążeń w chmurze hybrydowej. Rozszerzona oferta chroni lokalne i chmurowe bazy danych zarządzane przez Microsoft SQL Server i Amazon Relational Database Service (Amazon RDS).

Środowisko HPE Machine Learning Development Environment jest teraz dostępne za pośrednictwem HPE GreenLake for High Performance Computing (HPC). Stanowi ono zoptymalizowaną infrastrukturę do oprogramowania AI i uczenia maszynowego, dostępną poprzez HPE GreenLake.

Switche dla centrów danych – HPE Aruba Networking CX 8000, HPE Aruba Networking 9000 i HPE Aruba Networking 10000 – są teraz dostępne w modelu usługowym (NaaS). Dwa nowe service packi dla HPE GreenLake for Aruba umożliwiają partnerom wejście na rynek rozwiązań sieciowych dla centrów danych i oferowanie usług w zakresie projektowania i wdrażania technologii NaaS w formie pakietu z miesięczną subskrypcją, co pozwoli klientom na pełne wykorzystanie rozwiązań z obszaru obliczeń, pamięci masowej i sieci dla centrów danych, dostępnych w HPE GreenLake.

Nowoczesne rozwiązania dla chmur prywatnych i bliższa współpraca z partnerami

Dziś organizacje wymagają większej widoczności, kontroli i przewidywalności, jeśli chodzi o
wykonywane zadania oraz dane na brzegu sieci, lokalnie i w chmurze publicznej. W rezultacie, przeprowadzając modernizację i transformację cyfrową, coraz częściej korzystają z dostępnych rozwiązań chmur prywatnych.

Od momentu premiery HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise w czerwcu 2022 roku HPE stale inwestuje w nowe rozwiązania, zapewniając klientom prostotę obsługi, elastyczność i intuicyjność ich chmur prywatnych.

HPE GreenLake for Private Cloud Enterprise oferuje nowe możliwości w zakresie przetwarzania na brzegu sieci, które pozwalają na łączenie się z tysiącami rozproszonych lokalizacji IT w celu świadczenia usług zarządzanych dla aplikacji tradycyjnych i cloud native. W ofercie znajduje się również obsługa kontenerów Red Hat oraz dodatkowe funkcje hybrydowe i wielochmurowe, co pozwala na łatwiejszy self-provisioning obciążeń w Amazon Web Services, Google Cloud Platform, Microsoft Azure i VMware.

HPE GreenLake for Private Cloud Business Edition to najnowszy element oferty dla chmur prywatnych. Rozwiązanie to pozwala klientom na dostęp na żądanie do maszyn wirtualnych w chmurach hybrydowych oraz na proste, wspomagane przez AIOps samodzielne zarządzanie chmurą prywatną, od maszyn wirtualnych po infrastrukturę.

Dzięki intuicyjnej obsłudze chmury i bezproblemowej integracji zapewniającej ochronę danych, klienci mogą przechowywać dane, zarządzać nimi i chronić je w chmurach lokalnych, na brzegu sieci i w chmurach publicznych, zapewniając jednocześnie wiodącą w branży 1 dostępność i wydajność przetwarzania danych. Oferta ta zapewnia klientom elastyczność wynikającą z rozwiązań samoobsługowych, a także możliwość płacenia z góry lub w modelu pay-as-you-go.

HPE wspiera również klientów pragnących budować customizowane chmury prywatne, oferując HPE GreenLake Flex Solutions składające się ze standardowych modułów.

HPE i VMware wprowadzają nowe funkcjonalności w HPE GreenLake for VMware Cloud Foundation. HPE oferuje teraz wstępnie skonfigurowane i przetestowane moduły chmurowe, zoptymalizowane pod kątem VMware Cloud Foundation, a także licencje na oprogramowanie, instalację i bieżące usługi zarządzania – wszystko to na zasadzie pay-per-use za pośrednictwem HPE GreenLake. Zarządzanie VMware Cloud Foundation za pomocą HPE GreenLake umożliwia działowi IT elastyczne przydzielanie zasobów w celu sprostania zmieniającym się wymaganiom biznesowym i uniknięcia over provisioningu. Zapewnia to użytkownikom dostęp do bezpiecznej, samoobsługowej chmury hybrydowej, działającej na w pełni zarządzanej infrastrukturze HPE.

Firma HPE ogłosiła również, że rozszerzona oferta dla chmur prywatnych będzie udostępniana w centrach danych Equinix na całym świecie. Szersza współpraca z Equinix da klientom większy wybór i możliwość szybkiego wdrażania nowoczesnych chmur prywatnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments