Fort Solis, psychologiczny thriller sci-fi autorstwa studia Fallen Leaf, zadebiutuje na PlayStation 5, PC i Macu 22 sierpnia. Akcja gry rozgrywa się na opuszczonym kompleksie górniczym na Marsie, gdzie gracze będą musieli rozwiązać zagadkę zaginionej załogi, podejmować kluczowe decyzje i uciec z kompleksu.

Najnowszy trailer, prezentujący środowisko gry oraz datę premiery, został zaprezentowany na platformie IGN i w ciągu pierwszego wieczoru zdobył popularność, przyciągając ponad 36 tys. widzów. Dodatkowo studio utrzymuje swoje plany giełdowe. Spółka jest przygotowana do debiutu na NewConnect, który przewiduje na przełom 2023/2024 roku.

Inspirowany takimi tytułami jak Firewatch i Until Dawn, Fort Solis to psychologiczny thriller sci-fi, którego budżet przekroczył 10 mln PLN. W grze gracze wcielą się w rolę inżyniera Jacka Leary’ego, który spędza najdłuższą noc swojego życia na odizolowanej bazie górniczej na Marsie. Rozgrywka polega na eksploracji Fort Solis, aby zrozumieć, co spotkało jej mieszkańców. W miarę wydłużania się nocy wydarzenia nasilają się, wymykają spod kontroli, a tajemnica dotycząca tego, co naprawdę się dzieje, pogłębia się. Podzieloną na cztery rozdziały produkcję można odtworzyć w jednym intensywnym seansie lub grać rozdział po rozdziale, a czas całej rozgrywki przewidziany jest na 6-8 godzin.

Aby uczcić zapowiedź daty premiery, przygotowaliśmy nowy zwiastun „Witamy w Fort Solis”, prezentujący wycieczkę po tytułowej stacji górniczej. Zwiastun ten został ekskluzywnie zaprezentowany na platformie IGN wraz ze specjalnym wstępem nagranym przez Troy’a Bakera i prezentuje on rzeczywisty gameplay. Jest to tylko część szeroko zakrojonego planu marketingowego, który przygotowaliśmy wraz z wydawcą. Suma, która została przeznaczona na promocję tytułu, opiewa na 500 tys. USD. – mówi Piotr Kurkowski, prezes Fallen Leaf.

Wykorzystując moc silnika Unreal Engine 5, Fort Solis oferuje misternie dopracowany, wciągający świat na najdalszych rubieżach kosmosu. Dodatkowo gra opiera się na innowacyjnym systemie  skanowania twarzy aktorów i emocji oraz  bardzo zaawansowanym systemie animacji, który to pozwala na jeszcze bardziej kinowy odbiór gry. W obsadzie znajdują się takie osobowości jak Roger Clark, główny bohater Red Dead Redemption 2, Troy Baker (The Last of Us, Death Stranding) oraz Julia Brown (The Last Kingdom, World on Fire).

22 sierpnia to doskonały termin, który umożliwi graczom skupienie się na naszej produkcji, ponieważ nie będzie wtedy konkurencji ze strony innych dużych premier. To świetna okazja, aby zająć ważne miejsce na rynku i przyciągnąć uwagę miłośników gier. Dodatkowo premiera zbiega się z Gamescom – jednym z najważniejszych imprez, które przyciąga tysiące graczy. podsumowuje prezes.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments