DataWalk liczy na kolejne umowy, pracuje nad nowymi use case w bankowości

Paweł Wieczyński, prezes DataWalk, w komentarzu dla ISBtech o dalszych planach po opublikowaniu dwóch nowych umów na sprzedaż platformy analitycznej spółki.

Paweł Wieczyński, prezes DataWalk

Na umowy, które DataWalk zawarł w ostatnich dniach, czekaliśmy od dłuższego czasu. Wielokrotnie wspominaliśmy, że nasz proces sprzedażowy jest długi, ale za to w większości przypadków kończy się podpisaniem umowy, bo klienci widzą wartość unikalnej technologii oraz nasze przewagi nad konkurencją.

Dlatego nie tracimy głowy w czasie impasu – wiemy, że musimy poczekać. Z tej perspektywy cieszymy się z tych nowych umów, ale oczywiście czekamy na więcej w najbliższych miesiącach.Jednocześnie cały czas pracujemy nad rozwojem naszego produktu i nowych use-casów, aktualnie szczególnie intensywnie w obszarze bankowości (zastosowanie w obszarze AML i KYC).

Jak zmienia się platforma DataWalk i do czego dokładnie jest wykorzystywana, można podglądać np. śledząc nasz kanał na YouTube, gdzie publikujemy filmy demonstracyjne.

OD REDAKCJI:

Wczoraj DataWalk podał, że zawarł umowę z partnerem pośredniczącym w sprzedaży i wdrożeniu platformy analitycznej DataWalk w wybranych jednostkach polskiej administracji publicznej. Wcześniej podano, że DataWalk Inc., spółka zależna DataWalk, otrzymała zamówienie z Northern California Regional Intelligence Center (NCRIC), którego przedmiotem jest sprzedaż licencji platformy analitycznej DataWalk.

W połowie maja Wieczyński wskazywał, że DataWalk celuje w tym roku we wzrost przychodów na poziomie 50% r/r.

DataWalk to podmiot technologiczny, który jako jeden z nielicznych na świecie zbudował na bazie własnej technologii produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć (administracja centralna). Spółka była notowana na NewConnect od 2012 r., a w 2019 r. zadebiutowała na rynku głównym GPW.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments