Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 27-31 marca.

Weird Fish: Ogłosił datę premiery gry „Oddyssey: Your Space, Your Way” na PC na platformie Steam na 25 kwietnia br., podała spółka. Tytuł będzie dostępny w trybie early access, który zaoferuje zarówno rozgrywkę jednoosobową, jak również tryb co-op. W tegorocznych planach Weird Fish jest dołączenie do grona spółek publicznych notowanych na NewConnect. Spółka czeka na zatwierdzenie przez GPW dokumentu informacyjnego.

CD Projekt: Planuje wkrótce przedstawić plan dalszych aktywności po dodatku „Cyberpunk 2077 – Phantom Liberty”, poinformował prezes Adam Kiciński. Polaris jest w fazie pełnego developmentu, zarząd nie widzi aktualnie ryzyka odpisów zarówno dla tego projektu, jak i Canis Maioris.

CD Projekt: Kampania marketingowa dodatku „Cyberpunk 2077 – Phantom Libery” rozpocznie się w czerwcu br., podał CD projekt w prezentacji wynikowej. We wrześniu ub.r. CD Projekt podał, że planuje wypuszczenie rozszerzenia do gry „Cyberpunk 2077” pod tytułem „Phantom Liberty” w 2023 r.

CD Projekt: Odnotował 347,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 r. wobec 208,91 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka.

Frozen Way: Realizuje obecnie 5 głównych projektów gier oraz dodatków i w efekcie celuje w dywersyfikację przychodów wobec dominującej dotychczas gry „House Flipper”, poinformował ISBtech prezes Mateusz Jeleń.

Huuuge: Huuuge Games – spółka zależna Huuuge – rozpoczął proces zwolnień grupowych, który ma objąć 46 osób i zakończyć się – zgodnie z zapowiedziami – do końca kwietnia, podało Huuuge.

Gamedust: Podpisał umowę ze „znaczącym podmiotem z branży gamingowej” na bezzwrotne dofinansowanie wykonania portu gry „Yupitergrad 2: The Lost Station” na jedno z wiodących urządzeń VR, podała spółka. Gamedust zawarł również umowę na port poprzedniej gry pod tytułem „Yupitergrad”, która miała premierę w 2020 r.

Games Box: Planuje debiut „Riot Control Simulator” i demo gry „Primitive” w tym roku, poinformował ISBtech prezes Games Box Tomasz Supeł.

Ten Square Games: Zaprezentuje zaktualizowaną strategię w maju wraz z wynikami I kwartału, poinformował prezes Maciej Zużałek.

Frozen Way: Zadebiutował na rynku NewConnect jako 359. spółka notowana na NewConnect oraz 2. debiut na tym rynku w 2023 roku.

PCF Group: Kluczowy akcjonariusz spółki i prezes Sebastian Wojciechowski oraz Krafton, Inc. zawarli umowę inwestycyjną dotyczącą warunków objęcia przez inwestora akcji serii F oraz innych praw i obowiązków umownych każdej ze stron w związku z inwestycją, podała spółka.

Ultimate Games: Odnotował 8,4 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2022 r. przy 27,5 mln zł przychodów całkowitych, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Drago entertainment: Zawarł umowę z Trigon Dom Maklerski i ustalił warunki przeprowadzenia skupu akcji własnych – akcje będą mogły być nabywane od dziś najdalej do 21 sierpnia 2023 r., a skup obejmie – zgodnie z wcześniejszą decyzją walnego zgromadzenia – do 20 084 akcji, czyli nie więcej niż 1,85% kapitału zakładowego, podała spółka. Cena wyniesie od 33 do 100 zł za akcję.

Huuuge: Może rozpocząć program skupu akcji własnych najwcześniej przy ogłoszeniu wyników finansowych za I kwartał (planowanym na 30 maja), poinformował wiceprezes ds. finansów Marek Chwałek.

Huuuge: Zakłada znaczący wzrost skorygowanej EBITDA i marży na tym poziomie w 2023, poinformował prezes Anton Gauffin.

SimFabric: GR Games – spółka zależna SimFabric – podpisała z Epic Games Inc. umowę określającą współpracę przy wydaniu pierwszej gry z serii „Gumball 3000” na komputery PC w sklepie Epic Games Store, w tym również o możliwość korzystania z usług sieciowych Epic Games oraz technologii blockchain i walutę cyfrową, podał SimFabric. Po wydaniu pierwszej gry z serii GR Games planuje uruchomienie procesu wejścia na giełdę.

FinGames: Planuje zainwestować co najmniej 10 mln euro w polskie studia gamedev, podała spółka. Chce rozpocząć pozyskiwanie kapitału od polskich i międzynarodowych funduszy venture capital w kwietniu br.

Żabka: Zakończyły się testy pierwszej na europejskim rynku retail gry dostępnej w aplikacji mobilnej. Żabu dostępne jest już dla wszystkich, ponad 6 mln użytkowników aplikacji mobilnej Żappka. Gra polega na hodowli i regularnej opiece nad stworzoną przez siebie postacią Żabu. Po osiągnięciu wybranych poziomów, na graczy czekają skrzynki z nagrodami – darmowe żappsy, produkty, zniżki na zakupy.

Insert Stonks: Jedna z pierwszych na świecie firm budujących zaawansowaną infrastrukturę do monetyzacji gier wykorzystującą rozwiązania web3, dzięki finansowaniu otrzymanemu od brytyjskiego funduszu FunFair Ventures, jest w fazie intensywnego rozwoju. W przeciągu ostatnich trzech miesięcy dynamicznie wzrosła liczba gier na platformie oraz współpracujących ze spółką deweloperów a liczba graczy zarejestrowanych na Insert Stonks to obecnie blisko 15 000 graczy, co oznacza wzrost o ponad 1 775%.

Frozen Way: Produkcja określana roboczo jako „Projekt X” zostanie wydana pod nazwą „House Flipper: Remastered Collection” na komputery osobiste i konsole nowej generacji. Spółka jest producentem gry na podstawie umowy wydawniczej z 1 lutego 2022 r. z Frozen District.

Cl Games SE: Spółka zawarła z PKO Bankiem Polskim umowę kredytu obrotowego nieodnawialnego w kwocie 20 mln zł na okres od 27 marca 2023 r. do 30 listopada 2023 r.

Starward Industries: 18 kwietnia akcjonariusze będą głosować m.in. nad kwestią przeniesienia notowań akcji z NewConnect na rynek główny GPW.

PlayWay: Car Mechanic Simulator 2021: Ford Remastered DLC został udostępniony graczom 24 marca.

Xbox: Rozszerza swoje portfolio kontrolerów Elite Series 2 Core o dwa dodatkowe kolory. Poza klasycznym białym, gracze będą mogli zaopatrzyć się również w sprzęty o czerwonej i niebieskiej barwie.

Simfabric: Spółka zależna GR Games ma umowę z Epic Games na grę „Gumbal 300”.

Simteract: Pozyskał pożyczkę w kwocie 240 tys. euro, która zostanie wypłacona w w transzach w okresie od kwietnia do sierpnia 2023 roku i udzielona zostanie na okres 12 miesięcy.

Live Motion Games: Na NWZ 24 kwietnia akcjonariusze mają zdecydować m.in. w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje serii D o wartości nominalnej 5 mln zł.

Sony Interactive Entertainment: Zaprezentował tytuły, które dołączyły do Wiosennej Wyprzedaży w PlayStation Store, która potrwa do 12 kwietnia. W tym gronie są: „Dead Space: Cyfrowa Edycja Specjalna” (20% zniżki); „Destiny II: Upadek Światła” (33% zniżki); „The Last of Us Part I” (25% zniżki); „NBA 2K23 Michael Jordan Edition” (33% zniżki).

RedDeer.Games: Udostępnił nową platformówkę „The Adventures of Poppe” dla posiadaczy konsoli Nintendo Switch.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments