Huuuge może rozpocząć program skupu akcji własnych najwcześniej przy ogłoszeniu wyników finansowych za I kwartał (planowanym na 30 maja), poinformował wiceprezes ds. finansów Marek Chwałek.

Biorąc pod uwagę skomplikowanie projektu, kalendarz raportowania i zamknięte okresy SBB może rozpocząć się nie wcześniej niż przy ogłoszeniu wyników za I kwartał” – powiedział Chwałek podczas wideokonferencji prasowej.

Wyniki za pierwsze trzy miesiące spółka planuje opublikować 30 maja. CFO dodał, że skup akcji ma się odbyć poprzez zaproszenie do sprzedaży akcji po jednej cenie dla wszystkich chętnych.

W połowie lutego spółka podała, że planuje przeprowadzenie skupu akcji do 150 mln USD.

Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge, Inc.

Naszym celem jest realizacja programu skupu. Gdyby wydarzyło się coś katastroficznego, wtedy władze by się zastanawiały, czy SBB jest zasadne, ale celem jest kontynuowanie skupu” – dodał CEO Anton Gauffin.

EBITDA ma rosnąć

Huuuge zakłada znaczący wzrost skorygowanej EBITDA i marży na tym poziomie w 2023, poinformował prezes Anton Gauffin.

Jesteśmy zorientowani na rentowność i trwałość naszych flagowych gier. Jesteśmy globalnym numerem jeden w monetyzacji gier social casino. Oczekujemy, że wysoka rentowność z IV kwartału będzie kontynuowana w podobnym tempie w 2023” – powiedział Gauffin podczas wideokonferencji prasowej.

Wśród inicjatyw rozwojowych wymienił rozbudowę programu VIP, własnego sklepu internetowego, grywalne wersje PC swoich gier, rozwój Pots, czyli małych, zwinnych, autonomicznych zespołów, których łącznie w tym roku ma być 5, a które generują relatywnie niewielkie koszty, wymienił Jon Bellamy, CCO Huuuge Games.

CEO spółki podkreślił, że zarząd Huuuge jest optymistycznie nastawiony do perspektyw rozwojowych spółki i widzi możliwości pozyskiwania coraz większej liczby graczy i ich rosnącego zaangażowania, co tworzy długofalową szansę na rentowną działalność.

Wśród perspektyw na 2023 roku władze Huuuge wskazały w prezentacji wynikowej, że zakładają dalszy spadek przychodów i wydatków marketingowych, a także opex. Jednocześnie oczekiwany jest znaczący wzrost skorygowanej EBITDA i marży na tym poziomie w bieżącym roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments