Notowany na GPW Unfold.vc wspiera kapitałowo 20 spółek technologicznych, w tym m.in.: Brand24, TimeCamp, Primetric, Infermedikę, Sundose czy Intelliseq. Dla wrocławskiego funduszu rozwój to jednak nie tylko rozbudowa portfela. To też zaangażowanie pozakapitałowe, którego celem jest wzmocnienie ekosystemu startupowego poprzez dzielenie się wiedzą, doświadczeniem oraz najlepszymi praktykami, w myśl idei “Pay it Forward”. W strategię społecznego zaangażowania Unfold.vc wpisuje się ogłoszona właśnie inicjatywa.

– Większość Ukrainek przybyłych w wyniku wojny do Polski pracuje niestety poniżej swoich kwalifikacji. O podjęciu pracy, najczęściej pierwszej dostępnej, decyduje potrzeba szybkiego zarobku, żeby nie zostać tu bez środków do życia. Wierzymy, że projekt HERoes in IT istotnie wpłynie na sytuację naszych kursantek. W efekcie bezpłatnego szkolenia, zdobędą one umiejętności, które pozwolą ubiegać się o pracę jako testerka manualna. To dziś jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów IT. Ten kurs to najszybsza droga wejścia do branży lub wzmocnienia kompetencji. – mówi Jakub Sitarz, prezes funduszu Unfold.vc, będącego inicjatorem i sponsorem akcji.

W ramach programu, 18 wybranych kobiet z Ukrainy skorzysta z profesjonalnego kursu przygotowanego przez szkołę IT – Coders Lab – mając możliwość kształcenia się w kierunku testera manualnego. Osoba na tym stanowisku w ścisłej współpracy z zespołem developerów testuje i wykrywa błędy oprogramowania na etapie programowania, wdrażania i działania witryn oraz aplikacji internetowych.

Od lewej Rafał Sobczak, Magdalena Surowiec i Jakub Sitarz

Podejmując decyzję o wsparciu kobiet z Ukrainy, zależało nam na partnerze, który swoim doświadczeniem realnie wesprze uczestniczki tego projektu. Coders Lab jest największą szkołą IT w Polsce. Zespół ma odpowiednie know-how, a podczas realizowanych kursów dzieli się praktyczną wiedzą niezbędną do rozpoczęcia kariery w branży IT – podkreśla szef Unfold.vc.

Do udziału w projekcie organizatorzy zapraszają obywatelki Ukrainy ze znajomością j. polskiego w stopniu dobrym (kurs prowadzony będzie w j. polskim) i dysponującymi własnym komputerem z dostępem do internetu. Nie wymagają przy tym doświadczenia w branży IT ani ukończonych studiów. Kurs, oprócz ścieżki warsztatowej, przewiduje wsparcie doświadczonych doradców HR, m.in. indywidualną konsultację CV czy symulację rozmowy rekrutacyjnej.

Bezpłatne szkolenie na testerkę oprogramowania startuje 15 marca br. Potrwa dwa tygodnie i będzie prowadzone zdalnie, w trybie dziennym. Zgłoszenia do programu przyjmowane są za pomocą formularza do 15 lutego br. W następnej kolejności nastąpi weryfikacja uczestniczek, krótka rozmowa z rekruterami i selekcja kursantek.

Inicjatorem i fundatorem akcji jest fundusz Unfold.vc. Kurs na testera manualnego realizowany jest we współpracy ze szkołą Coders Lab. HERoes in IT na celu pomoc ukraińskim kobietom w zdobyciu nowych umiejętności i rozpoczęciu kariery w branży IT.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments