ASBISc Enterprises Plc dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, otworzył w Ałmaty, największym mieście w Kazachstanie, salon iSpace, który ma status Apple Premium Partner. Jest on 7. salonem Apple prowadzonym przez ASBIS w Kazachstanie.

ASBIS jest oficjalnym dystrybutorem produktów Apple w 11 krajach zrzeszonych w ramach Wspólnoty Niepodległych Państw oraz prowadzi na terenie swojej działalności w sumie 21 salonów Apple.

Nowy salon iSpace jest zlokalizowany w luksusowym centrum handlowym Esentai Mall w Ałmaty, która liczy około 2 mln mieszkańców. Do 1997 roku miasto Ałmaty było stolicą Kazachstanu, obecnie stanowi ono główny ośrodek przemysłowy, kulturalny i naukowy kraju: znajduje się w nim Akademia Nauk oraz liczne uczelnie. Nowo otwarty salon iSpace ma 350 m2 powierzchni i jest zaprojektowany jako showroom marki Apple. Będzie tu można nie tylko kupić oryginalne produkty Apple, zapoznać się z funkcjonalnością poszczególnych produktów, ale też wymienić lub naprawić uszkodzony sprzęt.

iSpace to sieć sklepów technologicznych Apple prowadzonych przez ASBIS z prestiżowym statusem Apple Premium Partner, która obecna jest również w Armenii, Gruzji, Azerbejdżanie, Ukrainie i na Białorusi. Salon iSpace w centrum handlowym Esentai Mall będzie 3. w Ałmaty, natomiast pozostałe znajdują się w stolicy kraju Astanie oraz w miastach Aktau i Karaganda. Otwarcie iSpace w Ałmaty spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców tego miasta, którzy tłumnie odwiedzili salon podczas otwarcia.

Siarhei Kostevitch, Prezes Grupy ASBIS dokonujący przecięcia wstęgi i otwarcia salonu

Kazachstan rozwija się bardzo dobrze i wciąż widzimy potencjał wzrostu sprzedaży w tym kraju. Jest to najszybciej rozwijający się kraj w Azji Centralnej pod względem wzrostu PKB. Obecnie mamy znaczącą pozycję rynkową w tym kraju, ale wciąż pracujemy nad jej wzmocnieniem oraz rozbudowujemy sieć naszych klientów i partnerów. Dlatego otwarcie kolejnego salonu Apple w największym mieście tego kraju to dla nas naturalny krok. Będzie to wizytówka wszystkich sklepów salonów Apple prowadzonych przez ASBIS i nie tylko zapewni jeszcze większą dostępność produktów, ale przede wszystkim da możliwość bliższego zapoznania się z technologią tej marki wszystkim odwiedzjącym. – powiedział Siarhei Kostevitch, Prezes Grupy ASBIS, który dokonał uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia salonu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments