W sklepach pojawiła się kolejna generacja najbardziej popularnych ekranów OLED z oferty Philips TV. Telewizor jest wyposażony w najnowszy panel OLED-EX, udoskonalony procesor P5 AI oraz oferuje szereg modyfikacji dla jeszcze lepszej wydajności i parametrów.

Philips OLED807 w porównaniu do poprzednich generacji wyróżnia się najnowszym panelem OLED-EX, w którym związki na bazie wodoru zastąpiono bardziej wydajnym i stabilnym deuterem. W ten sposób możliwe było uzyskanie o 30% jaśniejszego obrazu niż w przypadku standardowego ekranu tego typu. Dodatkowo telewizor wyposażono w udoskonalony procesor obrazu Philips P5 AI szóstej generacji, który pozwala sterować czujnikiem natężenia światła w pomieszczeniu w oparciu o większe możliwości sztucznej inteligencji i bardziej zaawansowane algorytmy.

Rozwiązania dla fanów kina

Modele Ambilight TV z ekranami OLED na rok 2022 są wyposażone w najnowszą wersję funkcji AI Auto Film, która po wykryciu filmu oferuje siedem inteligentnych trybów odtwarzania. Jednym z nich jest Filmmaker Mode, w którym telewizor automatycznie przełącza się na ustawienia Dolby Vision Dark po wykryciu treści Dolby Vision. Wśród trybów inteligentnego obrazu znajdziemy także nowy tryb Crystal Clear, który zastępuje tryb Vivid znany ze starszych modeli telewizorów. Zapewnia on taki sam wyjątkowo ostry obraz i żywe kolory, ale z lepszą, bardziej naturalną równowagą między ostrością, kolorem i kontrastem. Dodatkowo Philips OLED807 oferuje wsparcie najważniejszych formatów HDR, w tym Dolby Vision, HLG, HDR10 i HDR10+ oraz kompatybilność z HDR10+ Adaptive.

Udoskonalenia wprowadzono również w technologii Ambilight, która od teraz zamiast dzielić tylne diody LED odpowiadające za generowanie poświaty na grupy umożliwia indywidualne sterowanie każdą z nich. Dzięki temu system oferuje szerszą gamę barw, a tym samym precyzyjniej dopasowuje podświetlenie do kolorów obrazu prezentowanego na ekranie. W rezultacie funkcja Ambilight Next Generation, która w modelu Philips OLED807 występuje w wersji czterostronnej, jest skuteczniejsza i wywołuje wrażenie, jakby obraz jeszcze mocniej wychodził poza granice ekranu. Takie zalety docenią fani wieczornych seansów i grania w gry.

Ulepszona funkcja Ambient Intelligence w procesorze Philips P5 mierzy natężenie światła w otoczeniu i w czasie rzeczywistym odpowiednio dostosowuje jasność, gamma i nasycenie barw, tak aby dobrać optymalny kontrast treści w formatach SDR i HDR. Dodatkowo procesor umożliwia użytkownikowi dopasowanie systemu do własnych preferencji poprzez wybór między funkcjami ochrony wzroku (Eye Care), optymalizacji czerni (Dark Detail Optimization) lub optymalizacji temperatury barwowej (Color Temperature Optimization).

Nowością w modelach na rok 2022 będzie obsługa IMAX Enhanced. W filmach w tym standardzie wykorzystuje się technologię IMAX Digital Media Remastering (DMR), która pozwala uzyskać najwyższej jakości, możliwie najostrzejszy obraz 4K dzięki zaawansowanemu algorytmowi, który usuwa wszelkie niedoskonałości obrazu i wyświetla film dokładnie tak, jak oczekiwał tego jego twórca. DMR wspierany przez procesor Philips P5 AI szóstej generacji zoptymalizuje wyświetlane treści pod kątem współczynnika proporcji IMAX dla znacznie wyższej jakości i jasności ekranu z certyfikatem IMAX Enhanced.

Ukłon w stronę graczy

Nowy Philips OLED807 sprawdzi się również jako telewizor do zaawansowanych gier: HDMI 2.1 z funkcją e-Arc, trybem VRR dla treści 4K w częstotliwości 40-120 Hz z prędkością przesyłu 48 Gb/s (444, 12 bitów). Obsługuje także tryby FreeSync Premium i jest kompatybilny z G-SYNC. Dostępne są także tryby Auto Game i Auto-Low-Latency.

Nowym dodatkiem w trybie gier jest wyświetlany na ekranie pasek umożliwiający szybki dostęp z poziomu uproszczonego menu do parametrów obrazu i dźwięku, tak aby szybko sprawdzić i dostosowywać ustawienia podczas grania. Gracze mogą również łatwo włączyć tryby VRR, NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync.

W telewizorze zastosowano także opracowaną przez Philips TV technologię zapobiegającą wypalaniu się matrycy w miejscu wyświetlania elementów statycznych (np. grafiki w grach czy logo stacji). Rozwiązanie dzieli ekran na gęstą siatkę stref, a następnie skanuje i w przypadku wykrycia statycznych grafik stopniowo zmniejsza jasność w danym obszarze bez obniżania jakości obrazu w pozostałej części ekranu.

Dźwięk i system operacyjny

Philips OLED807 został wyposażony w udoskonalony system głośników 2.1 o mocy 70 W z opatentowanym trójpierścieniowym i skierowanym do tyłu głośnikiem basowym wspomaganym przez cztery bierne membrany zapewniające dźwięk wysokiej jakości o mocnym brzmieniu.

Dzięki wsparciu DTS Play-Fi telewizor może być częścią Philips TV & Wireless Home System, który umożliwia bezprzewodowe podłączenie różnych sprzętów znajdujących w dowolnym pomieszczeniu, np. telewizorów, urządzeń mobilnych, soundbarów czy głośników. Stworzonym w ten sposób systemem multi-room zapewniającym wysoką jakość dźwięku można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji.

Podłączenie do telewizora soundbaru, dodatkowych głośników lub subwoofera jest niezwykle proste i odbywa się bezprzewodowo. Dodatkowo system audio zamontowany w Philips OLED807 może służyć jako kanał centralny w kinie domowym.

Philips OLED807 działa pod kontrolą systemu Android TV w wersji 11 z dużą biblioteką aplikacji i treści na żądanie takich jak Netflix, Rakuten TV, Disney+ czy nasz rodzimy Player oraz posiada wbudowanego Asystenta Google i współpracuje z Alexą. Sterowanie głosowe telewizorem za pomocą wbudowanego mikrofonu w pilocie wywołuje się jednym przyciskiem.

Elegancki i minimalistyczny design

Philips OLED807 wyróżnia się ultracienką metalową ramką. Większość rozmiarów w tym modelu wyposażono w obrotową metalową podstawę w kształcie litery T wykończoną w kolorze ciemnego chromu. Wyjątek stanowi model 77-calowy, który stoi na obłych metalowych nóżkach w tym samym kolorze.

Pilot zaprojektowany dla tego modelu jest ergonomiczny i elegancki: metalizowane wykończenie w kolorze srebrnym, płaskie podświetlane przyciski ułatwiające sterowanie oraz przyjemna w dotyku i pozyskiwana w sposób zrównoważony skóra szkockiej firmy Muirhead, która pokrywa boki i spód pilota.

Dodatkowym nowym rozwiązaniem jest domyślnie zainstalowana aplikacja Ambilight Aurora, czyli galeria zainstalowanych fabrycznie grafik i filmów. W momencie gdy nie korzystamy z telewizora, pozwala ona zamienić urządzenie w mniej lub bardziej statyczny obraz wychodzący płynnie poza ramy ekranu. Użytkownicy mogą wybierać spośród dostępnych animacji dobranych tak, aby pasowały do różnego charakteru wnętrz i w pełni prezentowały możliwości Ambilight TV. Aplikacja pojawi się od tego roku w większości telewizorów Philips.

Philips OLED807 jest dostępny w rozmiarach 48”, 55”, 65” i 77” w cenie:

– 48” – 6799 zł
– 55” – 7999 zł
– 65” – 10 999 zł
– 77” – 18 999 zł

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments