Marka Philips TV & Sound wprowadza do sprzedaży Philips OLED707. Jest to kolejna generacja tego modelu, który dzięki oferowanym funkcjom stanowi idealny wybór dla graczy i entuzjastów kina domowego szukających przystępnego cenowo urządzenia w technologii OLED. Telewizor jest wyposażony w procesor P5, matrycę 120 Hz oraz HDMI 2.1. Całość uzupełnia trójstronny system Ambilight, Smart TV na bazie Android 11 oraz system dźwiękowy o mocy 50W.

Warszawa, 28 lipca 2022 r. – Na rynek wchodzi najnowsza generacja telewizora OLED z serii 7 z oferty Philips TV & Sound. Model Philips OLED707 posiada wszystkie najważniejsze zalety technologii, takie jak głęboką czerń, idealne odwzorowanie kolorów i wysoki kontrast, a jednocześnie jest bardziej przystępny cenowo niż flagowe urządzenia dostępne na rynku.

Rozwiązania dla graczy i fanów kina

Telewizor wyposażono w panel o częstotliwości odświeżania 120 Hz, który zapewnia wyraźny, ostry i płynny obraz, dzięki czemu sprawdzi się podczas grania w gry oraz oglądania relacji sportowych. Będzie więc idealnym wyborem dla osób, które zastanawiają się nad wymianą sprzętu przy okazji nadchodzącego mundialu. Gracze docenią kilka rozwiązań przygotowanych dla nich. Bezproblemową współpracę z konsolami nowej generacji zapewnia HDMI 2.1 z obsługą technologii VRR i FreeSync, która gwarantuje rozrywkę w najwyższej jakości obrazu. Input lag wynosi zaledwie 8 ms i jest jednym z najniższych wyników wśród telewizorów OLED. Model automatycznie przełącza się na ustawienie bardzo niskiego poziomu opóźnień po rozpoczęciu gry na konsoli.

Urządzenie wyposażono w procesor Philips P5, który oferuje m.in. redukcję szumów w odtwarzanym materiale, wierniejsze odwzorowanie kolorów, odcieni skóry oraz lepszy kontrast dla wszystkich treści. Procesor posiada również funkcję korygowania obrazu dzięki unikatowej technologii Philips Perfect Natural Reality, a także oferuje prawdziwą jakość HDR poprzez obsługę formatów HLG, HDR10 i HDR10+ oraz wsparcie treści Dolby Vision. Fani wieczornych seansów oraz gracze docenią też 3-stronny system Ambilight, dzięki któremu można poczuć się jeszcze bardziej w środku akcji.

Ponadto panel zastosowany w Philips OLED707 charakteryzuje się obsługą szerokiej palety barw (99% przestrzeni DCI/P3). Oznaczenie Calman Ready informuje, że użytkownicy mogą skorzystać z łatwej i automatycznej kalibracji na profesjonalnym poziomie, która pozwala na precyzyjne ustawienie kolorystyki obrazu zgodnie z przyjętymi standardami branżowymi. Philips OLED707 działa pod kontrolą systemu Android TV w wersji 11 z dużą biblioteką aplikacji i treści na żądanie takich jak Netflix, Rakuten TV, Disney+ czy nasz rodzimy Player oraz posiada wbudowanego Asystenta Google i współpracuje z Alexą.

Przestrzenny dźwięk w technologii Dolby Atmos

Za efekty dźwiękowe odpowiada system audio 2.1 o mocy wyjściowej 50W. Philips OLED706 wyposażono w 2 głośniki średnich tonów 10W oraz subwoofer 30W. Ponadto urządzenie obsługuje technologię Dolby Atmos oraz wspiera bezprzewodowy przesył dźwięku DTS Play-Fi umożliwiający podłączenie do telewizora głośników Wi-Fi wyposażonych w tę funkcję znajdujących się w innych pomieszczeniach.

W tym roku Philips OLED707 będzie dostępny w nowym mniejszym rozmiarze 48 cali. Użytkownicy mogą również wybierać spośród dostępnych w poprzednich latach ekranów 55 i 65 cali. Model wyposażono w smukłą metalową ramkę oraz aluminiowe nóżki. Funkcjonalny pilot z podświetlanym przyciskiem Ambilight ułatwia włączanie wspomnianej funkcji nawet w ciemności, a wbudowany mikrofon pozwala na głosowe sterowanie telewizorem.

Domyślnie zainstalowana aplikacja Ambilight Aurora, w momencie gdy nie korzystamy z telewizora, pozwala zamienić urządzenie w ruchomy obraz wychodzący płynnie poza ramy ekranu. Użytkownicy mogą wybierać spośród kilku dostępnych animacji dobranych tak, aby pasowały do różnego charakteru wnętrz i w pełni prezentowały możliwości Ambilight TV. Aplikacja pojawi się od tego roku w większości telewizorów Philips.

Philips OLED707 jest dostępny w trzech przekątnych: 48’’ kosztuje 6499 zł, 55” – 8499 zł, zaś wersja 65” – 11 999 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments