Hawe Telekom powołało departament badawczo-rozwojowy „B+R Lab 360”. Jego celem jest rozwój i wdrażanie nowych, innowacyjnych produktów i usług, które mogą przyczynić się do zwiększenia przewagi konkurencyjnej firmy, dalszej ekspansji, a docelowo także do wzrostu przychodów.

Rozwój prac badawczo-rozwojowych został zdefiniowany jako jeden z kluczowych w strategii firmy Hawe Telekom na najbliższe lata. „B+R Lab 360” to nowa jednostka, która jest odpowiedzią na te potrzeby, a jej celem jest wypracowanie i optymalizacja nowych rozwiązań technologicznych we współpracy z uczelniami, start-upami, jednostkami badawczymi oraz z innymi przedsiębiorstwami. W obszarze zainteresowania firmy Hawe Telekom znajdują się projekty badawczo-rozwojowe wykorzystujące potencjał 5G w sieciach telekomunikacyjnych, zwiększanie bezpieczeństwa sieci własnej oraz rozwój narzędzi z obszaru Przemysłu 4.0.

Dominik Drozdowski, Wiceprezes Zarządu w Hawe Telekom

Jako operator świadczący usługi na rynkach zarówno polskim, jak i zagranicznym, widzimy ogromny potencjał w działalności B+R, dzięki której już zaczęliśmy realizować ciekawe rozwiązania w oparciu o naszą wiedzę i zasoby własne. Należy pamiętać, że w branży telekomunikacyjnej liczą się nie tylko nowe produkty i usługi, ale szybkość ich wdrażania i komercjalizacji. Jestem przekonany, że dział B+R przyniesie nam realne efekty sprzedażowe i zysk. – podkreśla Dominik Drozdowski, Wiceprezes Zarządu w Hawe Telekom.

 

W ramach prac B+R Hawe Telekom nawiązało współpracę z wiodącymi ośrodkami naukowymi w kraju, w których obszarze zainteresowań znajdują się rozwiązania z zakresu nowoczesnych technologii. Spółka pozyskuje także dobre praktyki z zakresu innowacji z obecności w stowarzyszeniach branżowych takich jak m.in.: Klaster Fototoniki i Światłowodów, międzynarodowych TM Forum czy ONF (Open Networking Foundation).

Obecnie gospodarka 4.0 wnosi rewolucyjne zmiany zarówno z perspektywy branży ICT, biznesu, jak i klienta indywidualnego. Dzięki departamentowi „B+R Lab 360” i jego roli w strategii firmy, chcemy być częścią tej globalnej transformacji. Wspólnie z firmami i uczelniami będziemy realizować interdyscyplinarne projekty biznesowe oparte na naszych usługach telekomunikacyjnych i wspólnie odkrywać potencjał tkwiący w 5G, edge computing oraz w Przemyśle 4.0. – podkreśla Barbara Ożóg, Business Development Director w Hawe Telekom.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments