Tylko wspólnie wypracowane zasady bezpieczeństwa na linii firmy prywatne -sektor publiczny mogą pomóc w  odbudowie społecznego zaufania do technologii. Takiego zdania jest wiceprezes Huawei, Catherine Chen. Podczas 50. edycji konferencji St. Gallen Symposium, podkreśliła, że tylko wtedy będziemy mogli korzystać z technologii w sposób zrównoważony i bezpieczny.

St. Gallen Symposium to coroczna konferencja naukowa, która gromadzi liderów świata biznesu i polityki oraz studentów i młodych przedsiębiorców, stanowiąc wyjątkowe forum dialogu międzypokoleniowego. W tym roku trzydniowe wydarzenie odbyło się już po raz 50. i zgromadziło ponad 1000 uczestników.

W wydarzeniu udział wzięła m.in. Catherine Chen, wiceprezes i członek zarządu Huawei, która wygłosiła przemówienie nt. współpracy między sektorem publicznym i prywatnym dla odbudowy zaufania publicznego do nowych technologii.

Wiceprezes Chen podkreślała w swoim wystąpieniu, że budowa zaufania wymaga wspólnych wysiłków podejmowanych zarówno przez polityków i organy regulacyjne, jak i firmy z sektora prywatnego.

Coraz więcej naszych urządzeń jest podłączonych do sieci, nieustannie rośnie znaczenie usług online i cały czas przybywa krytycznych systemów opartych na wymianie danych w czasie rzeczywistym. Dlatego rządy na całym świecie muszą zadbać, aby wszyscy byli chronieni w oparciu o najwyższe standardy regulacyjne i technologiczne. Tylko wspólnie wypracowany zbiór zasad może zagwarantować poziom bezpieczeństwa, który podniesie społeczne zaufanie do technologii – mówiła Chen.

Musimy zbudować silny fundament zaufania do technologii. Uda się to dzięki wspólnemu zestawowi zasad oraz innowacjom. Tylko wtedy będziemy mogli korzystać z technologii w sposób zrównoważony i bezpieczny – podkreślała Catherine Chen.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments