Movie Games, producent i wydawca gier, nabył od Venture Inc akcje notowanej na NewConnect spółki Patent Fund. Transakcja została zrealizowana w celu pośredniego wprowadzenia do obrotu wchodzącej w skład rodziny Movie Games spółki Pixel Crow. W wyniku transakcji studio założone przez Macieja Miąsika, legendę polskiego gamedevu, dołączy do grona spółek publicznych szybciej niż pierwotnie zakładano.

„Wprowadzenie Pixel Crow na giełdę poprzez odwrotne przejęcie Patent Fund pozwoli znacznie przyspieszyć ten proces. W ramach transakcji inwestorzy, którzy dotychczas wspierali studio w rozwoju, uzyskają szybciej płynność zainwestowanych środków co interpretujemy jako znaczącą wartość dodaną. Jednocześnie nowi inwestorzy otrzymają możliwość szybszej inwestycji w Pixel Crow” – komentuje Mateusz Wczesniak, prezes Movie Games.

ZOBACZ TAKŻE: Movie Games Mobile planuje pozyskać do 2,5 mln zł

Marka Pixel Crow istnieje na rynku już od wielu lat i została założona przez Macieja Miąsika. Jest to jeden z pionierów oraz prawdziwa legenda polskiej branży gier wideo. W swojej prawie 30-letniej karierze odpowiadał za produkcję kilkudziesięciu gier, współpracował z wieloma zespołami oraz edukował całe pokolenia nowych deweloperów. To pod szyldem Pixel Crow Maciej Miąsik stworzył grę Beat Cop, wydaną w 2017 r. przez 11 bit studios. Gra okazała się bestsellerem. Maciej Miąsik pełni w Spółce funkcję Szefa Studia i odpowiada bezpośrednio za nadzór nad pracami produkcyjnymi oraz rozwój każdego z projektów.

Prezesem Zarządu Pixel Crow został niedawno Damian Gasiński, który do tej pory pełnił w Spółce funkcję Creative Directora. Jest on związany z Movie Games i odpowiadał za sukces takich gier jak Drug Dealer Simulator, Plane Mechanic Simulator oraz The Beast Inside. Mateusz Wcześniak pełni aktualnie w Pixel Crow funkcję Doradcy Strategicznego.

ZOBACZ TAKŻE: Iron VR przeniesie do VR dwie produkcje Movie Games

Studia pracuje obecnie nad czterema produkcjami. Pierwszą z nich jest Total Alarm, fabularna gra połączona z rozgrywką typu resource-management na PC i konsole, zlokalizowana w futurystycznym systemie komunistycznym w kosmosie. W zeszłym miesiącu studio ogłosiło również kolejny tytuł – Terror: Endless Night. Będzie to unikalna mieszanka strategii turowej oraz survival horroru. Gracze wcielą się w kapitana zarządzającego statkiem w pułapce lodowej. Gra będzie nawiązywać do prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w 1845 roku. Premiera gry na platformie Steam zaplanowana jest na 2021 rok. Kolejne dwa tytuły nie zostały jeszcze zapowiedziane.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments