Movie Games Mobile, warszawski producent gier mobilnych wchodzący w skład notowanej na rynku NewConnect rodziny Movie Games, rozpoczął ofertę publiczną akcji. W ramach oferty Spółka wyemituje do 13 tys. akcji serii B o łącznej wartości do 2,5 mln zł.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac nad przeniesieniem na platformy mobilne flagowych tytułów z rodziny Movie Games – Drug Dealer Simulator, Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. Istotna część środków zostanie przeznaczona na pozyskanie użytkowników dla wymienionych produkcji oraz działania marketingowe. Zapisy na akcje trwają do 10 grudnia br.

Movie Games Mobile to podmiot powołany przez Movie Games, którego działalność koncentruje się na portowaniu oraz produkcji gier na wspomniane platformy. Spółka powstała, aby wprowadzić Rodzinę MG na rynek gier mobilnych. Movie Games Mobile będzie współpracowała zarówno z Movie Games, jak i pozostałymi spółkami z rodziny MG, m.in. z Road Studio, True Games, czy Pixel Crow. 

ZOBACZ TAKŻE: Iron VR przeniesie do VR dwie produkcje Movie Games

Mimo, iż jesteśmy młodą spółką, nasz pipeline produkcyjny jest bardzo bogaty. Dzięki temu, że jesteśmy częścią Rodziny Movie Games, już na początku naszej działalności otrzymaliśmy zlecenie na realizację 4 produkcji na platformy Android i iOS. Na przyszły rok mamy zaplanowaną premierę przynajmniej 2 z nich, w tym bardzo popularnego Drug Dealer Simulator. Środku pozyskane od inwestorów pozwolą nam w pełni skoncentrować się na realizacji naszych projektów, niewykluczone, że również na rozwój własnego IP lub zakup ciekawego projektu z rynku” – informuje Kamil Gaworecki, prezes Movie Games Mobile.

Zgodnie z Dokumentem Ofertowym Spółka zamierza wprowadzić na platformy mobilne 4 gry z Rodziny Movie Games. Premiera Drug Dealer Simulator Mobile zaplanowana jest na koniec pierwszego półrocza 2021 roku. Mobilna wersja Alaskan Truck Simulator ma trafić na rynek w III kwartale 2021 roku, a American Motorcycle Simulator na przełomie 2021 i 2022 roku. W roku 2022 do rąk inwestorów ma trafić także mobilna wersja Gangster Simulator.

ZOBACZ TAKŻE: Movie Games wchodzi do segmentu Indie Premium

Rozpoczęcie działalności przez Movie Games Mobile oraz początek oferty publicznej zbiega się z planowanym obniżeniem przez Apple z 30% do 15% prowizji ze sprzedaży gier w AppStore. Ta niespodziewana decyzja amerykańskiej korporacji bardzo pozytywnie wpływa na działalność Movie Games Mobile, podwyższając potencjalne przychody spółki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments