Game Island, spółka zależna od notowanego na NewConnect wrocławskiego studia The Dust, podpisała ramową umowę inwestycyjną dotyczącą finansowania produkcji 15 gier na platformy PC oraz Nintendo Switch. The Dust będzie wydawcą planowanych survivali.

Zgodnie z umową w pierwszej kolejności każdy projekt będzie badany pod kątem popytu na etapie zapowiedzi, a do fazy produkcyjnej przejdą projekty o zweryfikowanym potencjale. Trzy zapowiedzi zobaczymy jeszcze w tym roku.

„Pojawienie się inwestora, który jest zainteresowany współfinansowaniem naszych projektów, stanowi istotny czynnik napędzający nasz rozwój. W najbliższych latach chcemy zrealizować kilkanaście gier na platformę PC oraz Nintendo. Planujemy skupić się na realizacjach średniobudżetowych – z dużym potencjałem monetyzacyjnym – osadzonych w tematyce survivalu o rozbudowanej linii fabularnej. To będzie wyznacznikiem gier spod szyldu Game Island”  – komentuje Michał Ojrzyński, Prezes Zarządu Game Island S.A.

„Produkcja survivali przez Game Island, które będą wydawane przez The Dust, jest istotnym elementem rozwoju naszej grupy kapitałowej. The Dust ma już w produkcji flagowy tytuł “I, The Inquisitor” na podstawie twórczości Jacka Piekary, zapowiedzieliśmy kilka średniobudżetowych symulatorów, a teraz rozszerzymy portfolio wydawnicze o survivale” – mówi Jakub Wolff, Prezes Zarządu The Dust S.A.

Game Island jest spółką zależną The Dust zawiązaną w lipcu br, działalność Spółki jest skupiona wokół produkcji średniobudżetowych gier z gatunku survival przeznaczeniem na PC oraz konsole. Wydawcą wszystkich gier produkowanych przez Game Island będzie The Dust.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments