SDA sfinansuje szkolenie z podstaw programowania

Michał Mysiak, prezes Software Development Academy

reSKILL Academy: “Programowanie na st@rt” to inicjatywa Software Development Academy (zarządzanej przez Michała Mysiaka na zdjęciu), która powstała, by wspierać osoby dotknięte redukcją etatów w wyniku sytuacji epidemicznej w kraju. Już w maju kandydaci, którzy zakwalifikują się do projektu, odbędą za darmo kurs, na którym poznają podstawy programowania.

Wyzwania związane z wirusem dotknęły niemal każdego sektora. Wiele firm z dnia na dzień musiało przemodelować swój biznes tak, by umożliwić klientom dostęp do swoich usług przez Internet. Szczególnie branża e-commerce potrzebuje teraz mnóstwa rąk do pracy.

„Od lat pomagamy początkującym programistom wejść do branży i z dumą obserwujemy ich rozwój po zakończonych kursach. Zapotrzebowanie na specjalistów IT jest duże, a możliwość pracy z każdego miejsca na świecie, jaką oferuje ten zawód, stała się obecnie jeszcze bardziej wartościowa.  Teraz chcemy wyjść naprzeciw problemom związanym z utratą pracy przez dużą część naszego społeczeństwa i stworzyć możliwość wejścia na nową ścieżkę zawodową – tłumaczy Michał Mysiak, CEO Software Development Academy.

Osobom, które straciły zatrudnienie po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce (13.03.2020), SDA oferuje możliwość zapoznania się z branżą IT poprzez udział w zdalnym kursie Programowanie na st@rt przy wsparciu autorskiego podręcznika Workbook.

Wprowadzenie do języka JAVA. oraz warsztatów HR Class, które przygotują kandydatów na rozmowy rekrutacyjne. Wszystkie wymienione elementy, w ramach projektu reSKILL Academy, są całkowicie bezpłatne.

Kursy w trybie zdalnym w SDA prowadzone są według metody SDA inIT®, która zakłada wsparcie doświadczonego programisty w całym procesie nauki. Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić test predyspozycji, umotywować swój udział w projekcie oraz załączyć CV. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 maja, a wybrane osoby rozpoczną kurs już dwa tygodnie później.