epoint

Nest Bank uruchomi pilotaż wirtualnego asystenta N! Asystent, wykorzystujący GenAI w ramach modelu GPT4 i chmurę Azure, w przyszłym tygodniu, poinformował pierwszy wiceprezes Nest Janusz Mieloszyk. Dzięki rozwiązaniom AI instytucja ocenia, że nabierze duży potencjał do skalowania.

Jest to jedno z pierwszych rozwiązań tego typu na rynku europejskim oparte o GenAI. Może jesteśmy małym bankiem, ale zaawansowanym technologicznie, wspierającym klienta. Nabierzemy dzięki temu duży potencjał skalowalności bez zwiększania kosztów. Nadal chcemy wspierać klientów indywidualnych i firmy z sektora SME, które stanowią połowę polskigo PKB Nasze rozwiązanie, w porównaniu do prezentowanych w Europie, wydaje się lepsze. powiedział Mieloszyk na spotkaniu z dziennikarzami.

Przedstawiciele banku zaznaczyli, że w ostatnim czasie bardzo zmienili „stack technologiczny” instytucji, m.in. mocno wchodząc w chmurę.

Liczba rozwiązań cloud jest już bardzo duża na tle rynku bankowego, mamy dzięki chmurze łatwość implementacji nowych rozwiązań. Z N! Asystentem jesteśmy w fazie MVP i przyszłym tygodniu rozpoczynamy pilotaż u pierwszego tysiąca klientów indywidualnych, posiadających smartfona z Androidem. Każdy klient dostanie banner do zapisu i regularnie będziemy rozszerzać grupę. Formalnie pilotaż potrwa do końca roku. wskazał dyrektor departamentu bankowości elektronicznej i relacji z klientami Nest Banku Łukasz Gajewski.

Trwająca od kwietnia faza I obejmuje uruchomienie asystenta, który może rozmawiać z klientem o historii jego rachunku, ofercie banku i wiedzy ogólnej w ramach GPT4.

Nasza road mapa jest ustawiona dość ambitnie, ale elastycznie. Do lipca zakładamy rozszerzenie funkcjonalności o iOS, obsługę klientów biznesowych, kontekst produktów i voice to text. Do listopada planujemy dodanie 'feature pack 2′ obejmujący automatyzacje, w tym składanie dyspozycji oraz zlecenie przelewów akceptowanych biometrycznie przez klienta. wymienił Gajewski.

Przedstawiciele Nest Banku wskazali ponadto, że rozwiązanie jest zgodne z AI Act i bazuje na doświadczeniach przy wcześniej rozwijanym wewnętrznym asystencie dla pracowników instytucji.

Podstawą rozwiązania jest bezpieczeństwo jego użytkowników. Mamy doświadczenie na rozwiązaniach opracowanych dla pracowników. Stosujemy tu model 'AI inside out’. Chcemy też zmienić wizerunek sztucznej inteligencji i pokazać klientom, że to użyteczne narzędzie. podsumował Gajewski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments