W pierwszym kwartale 2024 roku aplikacja mobilna Binance (wersja na Androida i iOS) była najczęściej pobieraną aplikacją w kategorii crypto i fintech. Aż 6,3 miliona użytkowników zainstalowało ją na swoich telefonach w tym czasie. Podium uzupełniły aplikacje Revoluta oraz Bybit – wynika z danych firmy analitycznej Sensor Tower.

Według Binance ten znakomity rezultat można przypisać dwóm głównym czynnikom: wysokiej jakości samej aplikacji Binance oraz zaufaniu globalnych użytkowników do marki Binance, której platformą korzysta obecnie ponad 186 milionów ludzi na całym świecie.

Dzięki aplikacji Binance użytkownicy mają dostęp do szerokiej gamy funkcji Web3, w tym handlu spotowego i P2P, płatności, marketplace’u, produktów Earn i wielu innych.

Na pewno pomaga także trwająca hossa na rynku kryptowalutowym. Jak wynika z najnowszego raportu „Monthly Market Insights – April 2024” autorstwa Binance Research, w marcu łączna kapitalizacja tego rynku wzrastała o 16% i osiągała w rekordowym momencie poziom niemal 2,7 biliona dolarów, będąc jedynie o krok od szczytu wszech czasów z listopada 2021 roku.

Te wzrosty to o przede wszystkim efekt dynamicznych notowań bitcoina, który zyskiwał w ubiegłym miesiącu 16,5%, ustanawiając historyczne maksima na poziomie 73 777 dolarów, zgodnie z danymi giełdy Binance.

Jednym z głównych odpowiedzialnych za taki skok wartości bitcoina była ogromna popularność bitcoinowych ETF-ów, które są dostępne od początku tego roku. Zgodnie z raportem Binance przepływy kapitału netto wyniosły do nich już ponad 12 miliardów dolarów. I chociaż nieznacznie spowolniły w marcu, to nadal utrzymywały się na wysokim dziennym poziomie $231 milionów.

Kwiecień w branży krypto zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco, bo to właśnie wtedy wypadnie najbardziej oczekiwane w tym roku wydarzenie w świecie krypto, czyli halving bitcoina (BTC). Wydarzenie to – podczas którego nagroda za wydobycie nowych bloków na blockchainie bitcoina zostaje obcięta o połowę, zmniejszając w ten sposób podaż nowych BTC – zawsze wywoływało istotne zmiany w notowaniach tej najważniejszej z kryptowalut w perspektywie najbliższych miesięcy. Według wyliczeń Binance wypadnie ono już w najbliższy piątek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments