Medieval Dynasty New Settlement, najważniejsza produkcja Spectral Games zadebiutowała w sklepie Meta Store. Tytuł jest dostępny na platformach Meta Quest 2, Meta Quest 3 i Meta Quest Pro. Produkcja spotkała się pozytywnym odbiorem recenzentów. To jedna z największych gier przeznaczonych na VR w tym roku. W długoterminowych planach spółki jest wprowadzenie do produkcji trybu kooperacji. Spectral Games nie wyklucza debiutu giełdowego.

Cieszymy się, że nasz najważniejszy tytuł jest już dostępny dla graczy. Praca nad Medieval Dynasty New Settlement była sporym wyzwaniem. Liczę, że nasza praca zostanie doceniona przez graczy. Stworzyliśmy tytuł, który łączy w sobie najlepsze cechy gatunku, ma nową historię, mapę, a dzięki technologii VR oferuje także bardzo dużą immersję. To tytuł idealny dla fanów wirtualnej rzeczywistości, a także osób zaznajomionych z uniwersum Medieval Dynasty. Gracze mają do dyspozycji dwa tryby rozgrywki – fabularny i sandbox. Pierwszy wprowadza gracza w świat i historię małymi krokami. Natomiast gracze chcący swobodnie eksplorować grę i mechaniki mogą skorzystać z trybu sandbox. – mówi Paweł Sobik, prezes Spectral Games.

Paweł Sobik, prezes Spectral Games

Medieval Dynasty New Settlement łączy w sobie elementy symulacji, eksploracji i gry fabularnej. Produkcja zaprosi graczy do przeżycia przygody osadzonej w średniowiecznym krajobrazie. Czekają ich wyzwania związane m.in. z założeniem domostwa, a z czasem także własnej rodziny. Produkcja jest inspirowana Medieval Dynasty w wersji płaskoekranowej od Render Cube, której sprzedaż przekroczyła 1,75 mln kopii.

Tryb kampanii w Medieval Dynasty New Settlement trwa ok. 20 godzin. To jeden z największych tytułów na VR pod względem skali i wielkości rozgrywki. Zadaniem gracza jest przetrwanie i zbieranie zasobów. Za pomocą fizycznych ruchów i interakcji gracze będą mogli tworzyć budynki, gotować, polować czy uprawiać pola.

Od lipca 2023 roku Spectral Games ma umowę z Metą, podmiotem prowadzącym jeden z największych portali społecznościowych na świecie oraz platformę VR. Amerykański gigant technologiczny będzie wspierał spółkę m.in. w prowadzeniu kampanii marketingowej.

W długofalowych planach Spectral Games jest praca nad kolejnymi obiecującymi produkcjami, które bazują na znanych i lubianych IP.

Wydawcami Medieval Dynasty New Settlement są Toplitz Productions, Render Cube oraz Meta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments