Panattoni rozpoczyna największą inwestycję miejską w Warszawie – City Logistics Warsaw Airport IV powstanie w sąsiedztwie Lotniska Chopina. W pierwszym etapie powstaje hala, której najemcą będzie firma z branży logistycznej.

Powierzchnie przemysłowe w regionie warszawskim stanowią blisko 20 proc. wolumenu krajowego. Zasoby te są nieustannie powiększane, między innymi za sprawą inwestycji Panattoni. Deweloper konsekwentnie rozwija segment miejski na terenie stolicy: ukończył 5 parków City Logistics oraz 3 obiekty City Logistics Airport, niedawno ruszył z kolejnymi projektami: City Logistics Warsaw IX na Targówku i City Logistics Warsaw VI przy ul. Księżnej Anny. Teraz startuje z budową pierwszego etapu City Logistics Warsaw Airport IV.

Docelowo powstaną dwie hale o łącznej powierzchni przekraczającej 45 000 m kw. W pierwszej fazie oddana zostanie powierzchnia 10 700 m kw., którą w całości obejmie jeden z przodujących operatorów logistycznych.

Charakterystyka City Logistics Warsaw Airport IV zapewni mu niezwykłą wszechstronność dla biznesu. Lokalizacja przy Południowej Obwodnicy Warszawy, a jednocześnie blisko centrum sprawia, że park będzie świetną bazą dla logistyki ostatniej mili, co już docenił pierwszy najemca. Dodatkowymi atutami są bliskość portu lotniczego i ekspozycja logotypów firm przy trasie S2. Realizacja zgodna z ideą Small Business Units oznacza dostępność obiektu także dla małych i średnich przedsiębiorstw – najmniejsze moduły do wynajęcia zaczynają się od 800 m kw. Duży udział powierzchni biurowej o wysokim standardzie pozwoli natomiast na lokowanie siedzib firm. – komentuje Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Zlokalizowanie nowego parku miejskiego przy ulicy Kinetycznej – oprócz bliskości portu lotniczego – umożliwi dostęp do ważnych węzłów komunikacyjnych oraz dróg ekspresowych S2, S7, S79 i S8, a co za tym idzie zagwarantuje najemcom dobre skomunikowanie, nie tylko z aglomeracją warszawską, ale też praktycznie ze wszystkimi większymi miastami w kraju, szczególnie na południu i zachodzie.

W ramach parku Panattoni zaimplementuje szereg zrównoważonych rozwiązań z zakresu energo- i wodooszczędności, a także wellbeingu użytkowników, które pozwolą na uzyskanie certyfikacji środowiskowej BREEAM na poziomie Excellent.

Ogromny potencjał dla miast

Koncepcja City Logistics Parks jest rozwijana przez Panattoni od 7 lat, a błyskawiczny przyrost wolumenu i rozpoczynane kolejne inwestycje – szczególnie w stolicy – potwierdzają sukces tego formatu i ogromne zainteresowanie klientów z wielu branż. Jednym z kluczowych aspektów konkurencyjności firm jest bliskość do klienta i możliwość szybkiego świadczenia usług – a my właśnie to oferujemy. – podsumowuje Michał Samborski.

Obiekty z segmentu City Logistics Parks są połączeniem doskonałej miejskiej lokalizacji z pełną elastycznością. Dzięki możliwości wynajęcia niewielkich modułów magazynowych skierowane są również do małych przedsiębiorstw. Z powierzchni korzystają między innymi operatorzy logistyczni, start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa handlowe oraz handlowo-produkcyjne. W parkach miejskich powstają już nie tylko magazyny czy terminale, ale także zaawansowane technologicznie zakłady produkcyjne, biura, a nawet działy R&D i laboratoria.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments