Capgemini, znany gracz na rynku doradztwa i technologii, obchodzi swoje piąte urodziny w Lublinie. Z tej okazji firma zapowiada ambitne plany rozbudowy swojego zespołu. Lubelskie biuro, które szybko stało się ważną częścią międzynarodowej sieci centrów Capgemini, obecnie zatrudnia prawie 200 osób. Wkrótce firma rusza z rekrutacją kolejnych 50 specjalistów i specjalistek wsparcia IT, którzy będą pracować w obszarze związanym z infrastrukturą informatyczną i wsparciem zagranicznych klientów.

Biuro w Lublinie oferuje usługi z zakresu wsparcia i transformacji infrastruktury IT, zarządzanie procesami ITIL, hosting oraz service desk, a także wsparcie techniczne czy zarządzanie infrastrukturą informatyczną klientom z takich krajów jak Niemcy, Francja, Szwajcaria, Kanada, a także Włochy, Hiszpania, Portugalia czy Brazylia. Większość zespołów w Lublinie dedykowana jest konkretnym klientom, jednak istnieje także dział MCML (Multi-Client Multi-Language), który obsługuje różnorodnych klientów.

Jesteśmy dumni z naszego wzrostu w Lublinie i widzimy tutaj ogromny potencjał. W naszym oddziale koncentrujemy się na zatrudnianiu osób z różnorodnym doświadczeniem – jednocześnie kładziemy nacisk na znajomość języków obcych oraz chęć do nauki. Dołączenie do naszego zespołu to szansa dla osób będących na początku swojej drogi zawodowej, które dzięki pracy w międzynarodowej firmie mogą zdobywać doświadczenie i rozwijać swoje kompetencje. Nasza inwestycja w lokalny rynek pracy IT jest też dowodem na to, że Lublin staje się coraz ważniejszym centrum technologicznym w Polsce. – mówi Michael Żółtowski, Head of Delivery Center Lublin w Capgemini.

Ciekawym aspektem działalności Capgemini w Lublinie jest zaangażowanie w lokalne środowisko akademickie. Firma współpracuje z UMCS, regularnie organizując wykłady i warsztaty z cyklu „Paszporty Biznesu” i „Career and me”. Ponadto, od zbliżającego się semestru zaplanowane są zajęcia dla studentów i studentek filologii germańskiej i francuskiej, które mają przygotowywać do pracy w środowisku biznesowym.
Dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin, reprezentujący inicjatywę Lubelska Wyżyna IT, podkreśla znaczenie współpracy pomiędzy sektorem edukacyjnym a biznesowym.

Lublin, z uwagi na dynamicznie rozwijające się środowisko akademickie, a co za tym idzie bogaty zasób kapitału ludzkiego i talentów, stanowi idealne miejsce rozwoju działalności firm z sektora ICT oraz nowoczesnych usług dla biznesu. Współpraca ze środowiskiem akademickim i budowanie mostów między edukacją a biznesem ma na celu nie tylko stworzenie nowych możliwości dla młodej kadry, ale także dążenie do ciągłego rozwoju i innowacji w branżach priorytetowych Lublina. Z satysfakcją obserwujemy prężny rozwój lubelskiego oddziału Capgemini i deklarujemy dalsze wsparcie dla budowania współpracy firmy ze środowiskiem akademickim dostrzegając w tym partnerskim dialogu ogromny potencjał dla dalszego rozwoju ekosystemu Lubelskiej Wyżyny IT oraz kształtowania nowoczesnego sektora technologicznego w naszym mieście. – mówi dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments