Hotel Bellotto, dążący do tworzenia niezapomnianych przeżyć dla swoich gości, z dumą ogłasza nowy kierunek w dziedzinie sztuki hotelowej – „Kwartał Sztuki”. Ten świeżo wprowadzony koncept oznacza trzymiesięczną ekspozycję jednego wybitnego dzieła artystycznego w lobby hotelu, z możliwością zakupu.

Wprowadzając „Kwartał Sztuki”, Hotel Bellotto oferuje swoim gościom szansę na trwałe zanurzenie się w świat sztuki, czerpiąc radość z obcowania z wyjątkowym dziełem przez trzy pełne miesiące.

„Kwartał sztuki” to kolejny koncept, który wpisuje się w obraną przez nas strategie łączenia Hotelu Bellotto ze Sztuką, a także rozszerzenie projektu „Spotkań ze sztuką”. Wprowadzenie jednego obrazu na trzy miesiące pozwala nam skoncentrować uwagę na jednym wyjątkowym dziele sztuki, oferując gościom pełniejsze doświadczenie. Ponadto, dla kolekcjonerów sztuki jest to doskonała okazja, aby zobaczyć dzieło w naturalnym otoczeniu, co ułatwi wyobrażenie sobie, jak będzie wyglądało w ich własnym domu, biurze czy gabinecie. – podkreśla Maciej Wołoszczak, Dyrektor Hotelu Bellotto.

W ramach pierwszego „Kwartału Sztuki” hotel prezentuje obraz olejny Lecha Batora, pt. „HER MESS”, 2022, który łączy w sobie klasykę z nowoczesnością. To niepowtarzalne dzieło, oprawione w dekoracyjne ramy, wpisuje się w charakterystyczny styl artysty. Obraz jest prawdziwym unikatem, emanuje głęboką symboliką, nawiązującą do pop kultury oraz ducha współczesnych czasów. Symbolika dzieła odzwierciedla zainteresowania artysty, który czerpie inspirację z powszechnie rozpoznawalnych symboli, w tym komiksu
i graffiti. Charakterystyczny motyw jelenia na rykowisku, często powtarzany przez Batora, ukazuje się w dziełach jako symbol malarskiego kiczu, umieszczony przez Twórcę w odrealnionej przestrzeni.

Kolejnym rozpoznawalnym elementem są malarskie collage’e, wykonane na płótnie, w których realistyczne pejzaże zostają zestawione z odrealnionymi postaciami pół ludzi – pół zwierząt.

Te surrealistyczne dzieła Batora opowiadają różne historie, korzystając z bogactwa symboli
i znaczeń współczesnych czasów. Artysta nie ogranicza się tylko do malowania; do wielu swoich surrealistycznych dzieł dodaje równie niebanalne komentarze literackie.
Obraz „HER MESS” jest dostępny do zakupu za kwotę 44 000 zł. Będzie stanowić doskonałe uzupełnienie nowoczesnych wnętrz, nadając im niepowtarzalny charakter. Jego unikatowy design sprawia, że jest to idealny obraz do biura prezesa czy kancelarii prawnej, wprowadzając atmosferę wyrafinowania i kreatywności. Bez względu na to, czy będzie to obraz do pokoju, salonu czy mieszkania, ten dzieło sztuki z pewnością przyciągnie wzrok każdego gościa.

„Kwartał Sztuki” to wyjątkowa okazja do doświadczenia sztuki w nowoczesny i przemyślany sposób. W kwietniu goście mogą spodziewać się kolejnego dzieła, które będzie cieszyć ich oczy przez następny kwartał.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments