SUNEX, czołowy polski producent innowacyjnych rozwiązań bazujących na OZE, uruchamia w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną w zakładzie w Raciborzu. Będą na niej powstawać systemy zamocowań do instalacji solarnych i fotowoltaicznych.

Zainstalowaliśmy wszystkie maszyny. To nowoczesna linia do wytwarzania systemów zamocowań do fotowoltaiki, elementów pomp ciepła i zasobników CWU. Pozwala nam na dużo większą elastyczność przy wytwarzaniu różnych typów zamocowań pod indywidualne wymagania klientów. Nasz zakład będzie teraz o wiele bardziej wydajny i zautomatyzowany, a to pozwoli nam na ograniczenie kosztów produkcji i dalsze podniesienie jakości produktów. – mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX.

Nowa linia jest elementem większej inwestycji, w ramach której spółka realizuje badania przemysłowe i prace rozwojowe, by wprowadzić na rynek Autonomiczny System Grzewczy bazujący na OZE. Wartość całego przedsięwzięcia to 16,25 mln zł, z czego 8,22 mln zł dofinansowuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

W zakładzie wykorzystujemy nowoczesne technologie, tj. algorytmy systemu wizyjnego i nadzorujemy produkcję w czasie rzeczywistym. Naszym celem jest coraz większa automatyzacja i robotyzacja produkcji. Dzięki temu nasze produkty – przy jednoczesnym zachowaniu parametrów jakościowych – są atrakcyjne cenowo wobec coraz większej konkurencji, m.in. z Chin. – dodaje Romuald Kalyciok.

Moce produkcyjne SUNEX w segmencie zamocowań instalacji fotowoltaicznych wzrosną o 80% dzięki nowej linii, a powstałe elementy w większości trafią do sprzedaży na rynki niemieckojęzyczne, które są strategicznymi dla Grupy SUNEX.

Inwestycja SUNEX jest realizowana w Raciborzu, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments